EUROkmotríkovci: Predstavenie skupín

03.06.2016 / Martin Petro
Don Corleone, v Európe budú futbalové majstrovstvá. Áno, hrajú aj Taliani. (photo: SITA/AP Photo/Paramount Pictures)

Don Corleone, v Európe budú futbalové majstrovstvá. Áno, hrajú aj Taliani. / (photo: SITA/AP Photo/Paramount Pictures)

Skupiny tohtoročného európskeho šampionátu nie sú slovenskí hokejisti v nočných uliciach Petrohradu - nepostarajú sa sami o seba. Každá z nich potrebuje svojho krstného otca, kmotra, ktorý sa o ňu postará, ako keby bola jeho vlastná. V našej redakcií sme dali dohromady tím šiestich odvážlivcov, ktorí sa na tento zodpovedný otcovský vzťah podujali. Každý z nich prinesie iný špecifický štýl prvotriednej analytiky, iný druh pohľadu a inú sortu štylistických chýb v texte.

Toto je ich úvodný drobnohľad - takto sa rozhodli, predstaviť vám svoje decká:    

Skupina A (ALB, FRA, ROM, SUI)   

Kmotor: Vlado Kurek

Vitajte v skupine kde kolobeh života, futbalu a automobilov jedno jest. Francúzi za švajčiarske úvery postavia auto, potom ho vykuchaju a nazvu Dacia. Švajčiari si zo zisku kúpia nové mercedesy, keďže tie staré sú už v albánsku. Všetci logicky zaparkovali v skupine, s ktorou sa stretneme v osemfinále.

Skupina B (ENG, RUS, SVK, WAL)

Kmotor: Bohumil Stejskal

Podstúpim obetu internetovým konšpirátorom všetkeho druhu a podujal som sa na Skupinu Sústredenej EUROpozornosti. Najkrajšie na Béčku je, že Európa v jej rámci može symbolicky zažiť slovanmi riadený Brexit Anglicka s Walesom ešte pred referendom v Spojenom kráľovstve. Rovnako dobre možná jej aj anglowelšská potupa Slovanov, priam dehonestácia všeslovanskej vzájomnosti Ruska a Slovenska. Pravda sa nakoniec može ukázať niekde uprostred. A určite aj na TakUrčitee.

Skupina C (GER, NRI, POL, UKR)

Kmotor: Mišo Hudák

Škoda, že mi z tohto šampionátu zostala čisto európska skupina. Nigéria či Irán z posledných majstrovstiev mi v tejto homogénnej zostave chýbajú. Obávam sa, že moja kmotrovská úloha sa rýchlo zmení na banálne odhadovanie reprezentácie, ktorá si nechá naložiť od Nemecka vo finále 7:1.

Skupina D (CRO, CZE, SPA, TUR)

Kmotor: Tomáš Kolár

Som poctený mať pod drobnohľadom ako si naši českí bratia, medzi nimi aj bohom, fanúšikmi a už aj Wengerom zabudnutý večný maród Rosický, poradí so španielskym ohnivým flamencom, hoci bez najštiplavejšej ingrediencie made by Diego Costa, chorvátskou mnohopočetnou rodinou Ičovcov a turecko migrantsko-telenovelovým náporom. D skupina má jednoducho šmrnc a poradie, hlavne za pravdepodobným titi-kaka víťazom, je dosť nepredvídateľné.

Skupina E (BEL, ITA, IRE, SWE) 

Kmotor: Rišo Hanzlík

Vsadím jeden zo svojich dvoch Kotbularov na to, že súťaž o najkrajší účeš turnaja vyhrá Graziano Pellé. Majiteľa najväčšieho klofáka všetci poznáme, jeho meno nemôžem nahlas ani napísať. Inak vedeli ste, že jediný Ír, ktorý sa počas šampionátu bude tešiť z víťazstva, bude Connor McGregor na tréningu? Maťo má v skupine odhalené Alaby, ja mám v Éčku najviac trendy poctivé homemade mužstvo na svete - Bielgicko.

Skupina F (AUS, HUN, ICE, POR)

Kmotor: Martin Petro

Idem posledný a mám to kvôli tomu ťažké, pretože je celkom pravdepodobné, že vás tí piati predo mnou už stihli unudiť.

Čo je skupina F zač?

Predstavte si seba, ako sedíte pod gejzírom s výhľadom na majestátne Alpy, popíjate portské, zajedáte to poctivým čípoš gulášom a okolo vás pobehuje Islanďanka na lyžiarskych okuliaroch s odhalenými Alabami, ktoré sú tak akurát do ruky. Skupina F má Fšetko. A keby aj nemala, má opálenú CR-sedmičku. Bodaj by sa Fšetkým kolegom od závisti začalo štikútať, že som si ju uchmatol pre seba! 

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár