Aréna sa otvorila. Prvé kolo v skupine A

11.06.2016 / Vlado Kurek
Prvá víťazná lobda na EURO 2016. Payetova báseň v rumunskej sieti. (photo: SITA/AP Photo/Martin Meissner)

Prvá víťazná lobda na EURO 2016. Payetova báseň v rumunskej sieti. / (photo: SITA/AP Photo/Martin Meissner)

Áááá je to tu. Začína skupina A a s ňou celý šampionát. Včera večer sa na mesiac zastavil čas a oprášili sa všetky klišé o manželoch, ktorí sa zamykajú v obývačke pred manželkami.

Podľa tradície

Tradícia velí odštartovať kolotoč zápasov Francúzom ako hostiteľom a kurzový lístok im zase velil vyhrať. Kdekade sa dočítate, že Rumuni už dávno nie sú generáciou Haghiho a spol., a je to aj pravda. Aj tak som v tomto románskom derby nestaval veľa peňazí na to, že gladiátor Pogba rozdrví karpatského draka. Tiaha otváracieho zápasu ohla už nejeden chrbát. Poet Payet vykúpil kohútov tesne pred nalomením krku.

Zápas Albánska so Švajčiarskom si dnes takmer nikto nevšimne. Až do okamihu kedy sa zrodí prvé prekvapenie šampionátu a balkánci so švajčiarským pasom prehrajú s najväčším outiserom majstrovstiev. Nezabudnite, u nás ste to čítali ako prví.

A nezabudnite ani, že ak postúpime, je veľká pravdepdobnosť, že budeme hrať proti mužstvu z tejto skupiny. Je dobré mať súperov naštudovaných, skôr ako ich stretneme.

Au revoir, mes amies.

Vlado Kurek

Vlado Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár