Bleskové preview 1.B.

11.06.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
Aj Wayne Rooney je už pripravený do boja. (photo: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Aj Wayne Rooney je už pripravený do boja. / (photo: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Medzi 42. a 43. stupňom severnej šírky, medzi dvoma francúzskymi pobrežiami, medzi Marseille a Bordeaux a medzi šiestou a jedenástou hodinou večer rozohrajú dnes svoj futbal hráči v skupine Bé. 

Len jeden papierový

Čo čakám čoby krstný fotrík čiže kmotrík od svojej skupiny? Všetko (takmer), len nie papier. Ten hovorí, že Anglicko vyhrá, Rusi postúpia, Slováci tesne predbehnú Wales a obaja posledne menovaní o desať dní pristanú na rodnej hrude hliny. 

Myslím, že sa splní len prvá prognóza. England vnímam kvalitatívne inde, ako zvyšných troch. Vyhrali všetkých desať zápasov kvalifikácie, so skóre 31:3. Všetky tri góly dostali od Slovincov, zvyšní štyria si neškrtli. Nie nepodobne vidím ich účinkovanie vo Francúzsku. S rozdielom jedného písmena. Jediní, čo im dajú gól, budú Slováci. Aj tak ale tri dni pred Brexitom odstúpia Levy akurát tak zo skupiny do osemfinále, v žiadnom prípade nie z EURA. 

Za nimi to je, ako hovoria v Amerike, crapshoot. Pár hodín pred prvým zápasom nevieme nič naisto a až ozajstné hodenie kociek odkryje čísla. Myslíme si, že Slovensko má solídny tím aj formu, svet to vníma inak. Nevie, čo od nás čakať, skôr vidia hviezdu Balea a rešpektujú Rusa. Ten vie potiahnuť do finále, ale aj neľútostne skorodovať. Prikláňam sa k možnosti B.

Aj preto bude hneď prvý zápas prvého kola Béčka kľúčový. Ak v ňom získa jeden z dua Wales - Slovakia tri body, nakročí k postupu. Potupu prenechá potopenému. 

NechBožeDá, aby to boli naši. Recept poznáme

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár