V Trenčíne znova Hviezdy deťom

17.06.2016 / Branislav Ježík
Mário Bližňák s kopačkami. (photo: B.J. Texo)

Mário Bližňák s kopačkami. / (photo: B.J. Texo)

Každoročne v júni organizuje futbalový klub AS Trenčín športovo-charitatívne podujatie Hviezdy deťom. Celkovo sa uskutočnilo už sedem ročníkov. Po štyroch zastaveniach na hlavnom Mierovom námestí v Trenčíne sa minulý rok Hviezdy vrátili na umelý trávnik polozbúraného trenčianskeho futbalového štadióna na Sihoti.

Hviezdne obsadenie

Ôsmy ročník je naplánovaný na nedeľu 19. júna. Podstatou projektu je finančne pomôcť postihnutým ľuďom z trenčianskeho regiónu prostredníctvom rozdelenia celkového výťažku. Minulý rok sa podarilo pri vyzbieraných prostriedkoch prekročiť hranicu 100 tisíc €.

Už tradične je partnerom podujatia nezisková organizácia Mariána a Marcela Hossovcov Hoss Heroes. Preto tak ako každý rok, ani teraz nebude v tradičnom turnaji osobností štyroch tímov chýbať výber hokejových hviezd. Okrem bratskej dvojice si budú môcť diváci pozrieť futbalové umenie ďalších reprezentantov Slovenska, z ktorých zatiaľ potvrdili účasť Tomáš Tatar a Tomáš Kopecký.

Naopak chýbať bude mnohoročný účastník – tím reprezentačných futbalistov, ktorý má práve v týchto dňoch povinnosti na európskom šampionáte vo Francúzsku. Diváci ale neostanú ukrátení – nahradí ich výber olympionikov Slovenska, v ktorom sa predstavia napríklad Ivana Kmeťová, Jozef Gönci, Zuzana Štefečeková, Pavol Hurajt a Jana Šeďová.

Už druhý rok po sebe sa turnaja zúčastní družstvo osobností Československý lev, za ktorý by mali nastúpiť Jozef Lohyňa, Ladislav Jurkemik, Igor Liba, Vladimír Kinder, Ján Kocián, Jaroslav Timko, Branislav Jánoš, a mnohí ďalší.

Nie len futbal

Ako každý rok na Hviezdach nemôže chýbať ani usporiadateľský tím teraz už dvojnásobného majstra Slovenska. Hráči budú čerstvo oddýchnutí po dovolenkách a plní elánu pred začínajúcou sa prípravou na novú sezónu.

Súťažiť sa začína už o ôsmej hodine, keď sa predstavia futbalové nádeje tímov našej ligy. Víťazné družstvo na záver dňa vyzve najlepšie mužstvo z turnaja osobností. Okrem sledovania zápasov je pre návštevníkov podujatia pripravený bohatý sprievodný program s množstvom atrakcií. Prezentovať sa budú športy združené v Asociácii športov ako napríklad hádzaná, florbal, bedminton, tenis, footgolf, hokej a aikido.

Tohtoročné podujatie je organizované aj v spolupráci so Slovenským paralympijským výborom. Známe osobnosti a športovci preto v rámci sprievodného programu prijali výzvu a zahrajú si turnaj v boccii s telesne postihnutými športovcami zo združenia Imobilio. Spolu s bocciou sa predstavia aj iné paralympijské športy ako lukostreľba a hráči sledge hokeja.

Okrem toho sú pripravené virtuálne prehliadky vodných elektrární a informačného centra Energoland, vyskúšať si budete môcť jazdu na elektromobiloch a na elektrobicykloch.

Branislav Ježík

Branislav Ježík

Napíš komentár