Ňuňuňu pred Anglickom, alebo Dokonalá emocionálna hojdačka

20.06.2016 / Martin Petro
Budeme oslavovať, alebo mať hlavy v smútku? (photo: SITA/AP Photo/Frank Augstein)

Budeme oslavovať, alebo mať hlavy v smútku? / (photo: SITA/AP Photo/Frank Augstein)

Čaká nás najvýznamnejší futbalový zápas ostatných rokov, od dôb Weissovho ťaženia v Afrike. Písalo sa to síce už o Ukrajine, potom o Bielorusku, potom o Luxembursku, potom o Walese, potom aj o Rusku, no ani to nám nebráni vyhlásiť to znovu pred Anglickom. Aspoň vidíte, ako sa na Slovensku vôbec nehanbíme prezliekať kabáty.

Fór dnešného večera

A práve v tom bude tkvieť najväčší fór dnešného večera. Bude totiž úžasne vtipné sledovať medzi 21.00 a 22.45 ten dynamický vývoj emócií a najmä: slovenských rusosympatií. Každý, kto čítal Slovenskú postupovú kalkulačku, vie, že v skupine môžeme skončiť na akomkoľvek mieste. Záleží od prekrásnej kombinatoriky oboch výsledkov.

Kým budeme s Anglickom vyhrávať, budeme príkladní rusofili. Takí príkladní, že na nás bude musieť byť hrdý aj slovenský Kristus, Tibor Eliot R., a slovenský James McAvoy, Luboš Blaha. Čo i len jednobodová pomoc Ruska s Walesom nám zaručí prvenstvo v skupine, čo by bolo legendárne. Ak však Rusko hrdinsky padne, Wales nás na čele predbieha.

Ak budeme hrať s Anglickom očakávaný medzišestnástkový bezgólový futbal, takisto budeme hladiť Putinov obrázok v učebnici dejepisu, pretože ruské víťazstvo by nám pomohlo na druhé miesto v skupine. V tomto prípade to však bude rusofandenie iné, bude to strach.

Ak by sa totiž stalo, že v záverečnej neprehľadnej skrumáži po jednej dezorientovanej hlavičke slovenského kapitána o remízu s Anglickom prídeme, Rusko nás môže vymazať z mapy kompletne.

Emocionálna hojdačka

Takto by mohla dnes večer vyzerať dokonalá emocionálna hojdačka – dráma, akú by nenapísal ani Hamlet feat. Jožko Golonka.

 • Zápas začína ako každý iný, za stavu 0-0, a my začíname veľmi opatrne fandiť Rusom. Sme v tejto chvíli tretí v tabuľke, čo niektorým z nás stačí, iným sa to máli.
   
 • Rusi dávajú gól na 1-0. Sme druhí v tabuľke a oslavujeme, no iba do momentu, v ktorom si uvedomíme, že sme jeden jediný gól od vypadnutia z turnaja.
   
 • Wales vyrovnáva na 1-1. Sme síce opäť tretí, ale už nám to vôbec nevadí. Lepší vrabec v hrsti ako Blaha v parlamente. 
   
 • Dávame na 1-0. Sme prví v tabuľke a svet nám leží pri nohách! Spolu s Ruskom. 
   
 • Wales dáva na 2-1. Padáme na druhé miesto v tabuľke, prepíname do módu Rostas a Rusom fandíme ako v čase partizánov.
   
 • Rusko vyrovnáva na 2-2, sme opäť prví! Nalievame si vodku a pripíjame si na šajbu našich východných bratov. 
   
 • Rusko 3-2 a Wales je z ničoho nič posledný. Aj Rusi odrazu fandia nám – ak totiž pridáme ďalší gól, predbehnú Anglicko a skupina bude mať dvoch pravoslávnych priamych postupujúcich. 
   
 • Nejaký hráč Liverpoolu zakopáva a zadnou časťou kolena vyrovnáva na 1-1. Sme opäť druhí a opäť gól od vypadnutia. Ruskú vlajku vraciame susede, známej rusofilke nášho neighbourhoodu.
   
 • Pane Bože, to bola obrovská hrúbka v obrane prakticky hneď po rozohrávke. Prehrávame 1-2 a sme na úplnom chvoste tabuľky. Cítime sa ako v 68-mom a na Rusov nadávame ako Jiří Kodet na balkóne. Ľutujeme, že sme vrátili vlajku, pretože teraz nemáme čo podpáliť. 
   
 • Wales v oslabení dramaticky vyrovnáva na 3-3 a my sme znovu medzi postupujúcimi! Prepíname do módu HC Slovan Ultras a škodoradostne skandujeme „Ruské k***y!“
   
 • Slovensko dramaticky vyrovnáva na 2-2 a zápas týmto výsledkom končí. Sme tretí, prepočítavame a zisťujeme, že do osemfinále nám to za tohto stavu vychádza na majstrov sveta z Nemecka alebo majstrov Európy zo Španielska. Paralelný zápas Walesu s Ruskom sa kvôli nespratnostiam fanúšikov nadstavuje o 8 minút. Vieme, že ak chceme prijateľnejšieho súpera, potrebujeme nemnoška pomošči. Zvoníme susede. 
Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár