Európska elita exportovaná Ečkom

22.06.2016 / Richard Hanzlik
Chiellini vyhral skupinu. (photo: SITA/AP Photo/Hassan Ammar)

Chiellini vyhral skupinu. / (photo: SITA/AP Photo/Hassan Ammar)

Je to všetko úplne naopak. Taliani takticky pregestikulovali všetkých súperov a víťazstvo v skupine im už nezoberie nikto.

ITA - IRL, BEL - SWE

Ich víťazstvo nad Švédmi, ktorí zase raz netrafili bránu bolo z kategórie nudných, ale na to sa nikto o 4 roky pýtať nebude. Belgicko sa s Írmi dlho trápilo a po prvej väčšej chybe udrelo, aby to nakoniec skončilo 3:0. Do plných to zatiaľ Favoritu 1,3 LX nejde. Aj preto môže zo skupiny ešte postúpiť každý. Pre dobro nášho tímu však dúfajme, že Švédsko s Írskom v poslednom kole najviac remizujú.

Talianom už proti Írom nejde o nič, takže je  dosť veľká šanca rotovania zostavy. A to, ako sme si sami zažili, môže urobiť viac osohu, ako škody. Nabudení hráči z lavičky budú chcieť dokázať, že vedia viac ako len zahrievať lavičku a vyklusávať pri postrannej čiare. Kým žije šanca, Íri sa o ňu pobijú, ale Taliani zatiaľ vyhrávajú aj bez toho, aby nejako chceli. Takže smola hoši, Will Grigg hrá za severnejších kolegov. O prima tutto!

Belgicko môže proti Švédom iba stratiť. Remíza s výhrou ich nikam neposunú, kým prehra môže v najhoršom možnom prípade znamenať krásne posledné miesto. Švédi to očividne hrajú na jedinú strelu na bránu, ktorou postúpia z druhého miesta ďalej. Inak si to neviem vysvetliť. Netrafiť dva zápasy bránku, to chce dlhé hodiny tréningu. Hovorí sa, že hráči si zo seba už ani nedokážu poriadne vystreliť na tréningu. Čo však nie je sranda je fakt, že ak Zlatan posledný krát nepotiahne svoje mužstvo, už ho v repre neuvidíme.

Postupujúcich zo skupiny spoznáme večer okolo 22:50, ale k Talianom by sa podľa všetkého mali pridať Belgičančania. Všetko ostatné bude mimo scenáru.Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár