Power ranking EURO 2016: No ty koky

23.06.2016 / Martin Petro
Hviezda EURO 2016 s číslom 7, ktorá privedie svoju krajinu do finále. Dzsudzsák, kapitán Maďarska. (photo: SITA/AP Photo/Michael Sohn)

Hviezda EURO 2016 s číslom 7, ktorá privedie svoju krajinu do finále. Dzsudzsák, kapitán Maďarska. / (photo: SITA/AP Photo/Michael Sohn)

No ty koky.

Osemfinálový pavúk by potreboval ísť na geometriu. Tak nevyváženú vyraďovačku som ešte neglosoval. V spodnej polovici sú na jednej hromade: Yogiho Nemecko, Tonyho Taliani, Don Bosqueho Španieli, jednookí Francúzi aj Kolíska futbalových zlyhaní pod vedením starého vačkovca Hodgsona. A do tohto bordelu prižrebovali nás.

Toto je Power Ranking, výpek zo skupín.

Ťahaj čiaru (vypadnuvší)

Rumunsko

Iba s penaltami ďaleko nezájdeš. To by vám potvrdil aj Ďuro Halenár.

Rumunsko bolo také zlé, že dokázalo prehrať aj s Albánskom, ktoré za posledný rok a pol dokázalo streliť gól iba Arménsku, respektíve iba kontumačne.

Najlepší hráč: Vihorel Tragikomedianu  

Rusko

Dať doviesť súkromným lietadlom, oficiálne privítať, provizórne pohostiť poslednou večerou, posadiť do aut, vyložiť v tajge, oči zaviazať páskou, ponechať medveďom a poskladať to celé nanovo.

PS: Leonid Slutsky mal počas turnaja abstinenčné príznaky alebo sa takto tvári aj doma?

Youkrajina

Ťažko skúšaná (U)krajina si to znovu vyžrala. Kurz na to, že bude mať najimpotentnejší útok na turnaji, bol taký luxusný, že keby ste tento tip trafili, mohli ste sa teraz voziť popri francúzskej riviére súkromnou plachetnicou. Akurát to bolo treba staviť za 175 000 euro.   

Najlepší účes turnaja: Roman Zozulya

Česko

Zostava ČR vyzerala vo voľnom preklade nejako takto:

Kořen - Nešika, Blboun, Hrubice, Minela – Houbelo, Levej, Krypl, Cucák – Vořech, Mátoha

A nezachránili to ani náhradníci: Rezavej, Šmatlák, Zesral, Hnidopich, Cimpr či Campr.

Tréner Pavel Butlava a jeho asistent Vítězslav Seřval nemohli byť spokojní. 

Albánsko

Možno keby sa šestica Xhaka, Dzemaili, Mehmedi, Behrami, Shaqiri a Tarashaj rozdelila trochu rovnomernejšie, mohli postúpiť obe albánske mužstvá.

Čo nám z ich strany chýbalo na ihrisku najviac? No predsa lietajúca vlajka Kosova.

Turecko

Turecko sa z výhry nad Českom dlho neradovalo, chýbali im na postup ešte dva ďalšie náhodné góly z ofsajdu. Fatih Terim sa už môže naplno sústrediť na svoju postavu seriálového Sandokana. Podľa mňa jej dáva väčšiu emocionálnu hĺbku ako Kabir Bedi.   

PS: Veď oni si to vynahradia na Ázijských hrách

Švédsko

Švédi dokázali svojím futbalom na ME dve veci:

1. Vystreliť aspoň raz na bránu.

2. Znížiť Zlatanov budúci týždenný plat v Manchestri United o 100 000 libier.   

PS: Možno to Malmö nebol až taký zlý nápad. 

Rakúsko

Hej, Európa, nechce sa niekto porozprávať o kvalifikácií? Viete, o tom, ako sme stratili iba dva body v desiatich zápasoch a všetci ste sa nás potom báli, že pozor ide Rakúsko.

Haló? Je tu niekto? Európa?  

PS: Škoda, že nedal gól Kevin Wimmer. Pretože keby Wimmer (čítaj: Vymr) dal gól, bolo by to úplne o inom.

Druhé sito (skončia v osemfinále)

Nemecko

Postupová kombinatorika, skupinové konfigurácie, permutácie a všetky ostatné výsledkové mutácie, kontumácie či polúcie spôsobili, že v osemfinále hráme so spiacou princeznou z Nemecka.

Bodaj by Jáchimovi Löwovi šušne zo zadku nechutili, jak ich vyprášime 0-0.   

Švajčiarsko

Viem, že sa to všetci bojíte povedať nahlas, pretože tam máte svoje tajné bankové konto, ktoré ukrývate pred manželkou na výdavky druhej puberty, ale... Existuje vôbec nejaké nudnejšie a nezaujímavejšie mužstvo v Round of 16 ako Švajčiarsko?

Ak sa to vôbec ešte dá označiť za Švajčiarsko. Ich základná zostava totiž vyzerá ako bonboniéra s dvanástimi druhmi čokolády.   

Španielsko

Máme radosť, Vincente? Asi ani veľmi nie.

V najsledovanejšom osemfinále ME za posledných 56 rokov sa črtá veľká talianska odveta za to, čo sa stalo naposledy.

Nová španielska riekanka: Nolito Pedro Morata, z mláky do kaluže a do blata.

Portugalsko

Keď raz budú malé Portugalčatá veľké, budú na tento turnaj spomínať:

„Pamätáš vtedy, keď Ronaldo vyrovnával s Maďarskom? Dokonca dvakrát! Síce sme potom dostali trojku od Chorvátov, ale na tie tri remízy v skupine nikdy nezabudnem.“

PS: Nikoho obrancovia nemajú do väčšej dokonalosti dotiahnutú schopnosť kolektívne sa prizerať. 

Belgicko

Princ Harry Matt Damon Kevin de Bruyne na tomto turnaji vyzerá ako nevyfarbená matrioška. A rovnako bledý je aj výkon mužstva, ktoré ešte pred chvíľou - z bližšie nezistených príčin - kraľovalo rankingu FIFA.

Wales

Wales tu hrá brilantný hipsterský futbal. Hipsterský preto, lebo kým Bale a Ramsey terorizujú obranu súpera, zvyšok tímu môže ísť pokojne do bratislavskej kaviarne na jedno biopikolko. Ich jedinou smolou je, že narazia v ostrovnom derby na Severné Írsko...

...a Will Grigg is on fire!!!

Írsko

Íri by možno mali šancu domácich zaskočiť, ale pamätáte si, čo sa stalo, keď hrali naposledy na pôde Francúzska zápas o všetko alebo nič. Domáci mali dovolené doniesť loptu do bránky aj rukou. Takže asi tak.

Island 

Toto mužstvo je tu schopné hrať až do konca turnaja, tomu verte. No niekto sa musí starať aj o ten momentálne úplne opustený ostrov. A keďže Islanďania zabudli dať pred odchodom ryby do mrazničky, je čas sa vrátiť.     

Tretie sito (skončia v štvrťfinále)

Poľsko

V zápasoch Poľska padá 0,66 gólu na zápas, čo je suverénne najmenej. Pochvala za nepriepustnú obranu a zároveň aj vina za útočnú sterilitu sa predhadzuje najmä krajnému bekovi Lukaszovi Pišiščekovi.  

Severné Írsko

Štvrťfinále s Maďarskom bude najlepším zápasom turnaja. Balasz Dzsudzsák strelí po troch tečovaných priamych kopoch hattrick, aby striedajúci Will Grigg hattrickom vyrovnal v nadstavenom čase. V následnom rozstrele napália Íri všetky penalty do Királyho teplákov. Vôbec prvú premenenú jedenástku celej lotérie uvidíme až v jedenástej sérií, keď sa k lopte postaví sám Gábor a rozhodne.

Slovensko

Buffon nám v štvrťfinále vráti to požičané, čo vlastne požičané nikdy nemal, pretože v Afrike proti nám nechytal.

Hamšíkov korigujúci gól proti Talianom, keď trafí volej z 35 metrov od žrde do žrde dnu, katapultuje jeho cenu na 101 miliónov euro. Zaplatí ju napokon Wenger, najvyhlásenejší futbalový skrblík všetkých čias a obráti vesmír naruby.

A čo Weiss? Po turnaji konečne pochopí, že perzská liga je mu malá a prestúpi do Mongolska. 

Anglicko

Anglickí fanúšikovia síce už dva týždne spievajú, že nechcú ísť domov, no po tom, čo s domácim Francúzskom v penaltovom rozstrele premárnia sľubný náskok 3-0, domov pôjdu. Vypijú však predtým všetko pivo, presne ako sľubujú v druhej slohe tej istej pesničky.

Plottwist: v máji 2017 sa v mnohých francúzskych lokalitách začnú rodiť podozrivo škaredé deti.

Pred bránami (skončia v semifinále)   

Chorvátsko

Sľubne sa vyvíjajúce semifinále s Maďarskom pokazia chorvátski fanúšikovia. Tí hodia Čorlukovi do hlavy dymovnicu a chudák trikrát zašívaný a sedemkrát prebaľovaný obranca si neskôr úplne dezorientovaný strelí vlastný gól v predĺžení. 

Obľúbený hráč v šachovnicovom drese: Ojej Nodopič

Francúzsko

Galskej slepici k titulu nepomôže ani tréner Didier ani Pogba. Nepomôže ani Didier Drogba, lebo toho nestihli naturalizovať, keď hrával za Marseille, takže hrával denaturalizovaný za Pobrežie Hrochoviny. Asi práve preto trpia kreatívnym kŕčom a insuficienciou ponukovej činnosti v útočnej hemisfére.

Finále

Taliansko

Iba jedno mužstvo si mohlo dovoliť postaviť v poslednom zápase skupiny do stredu zálohy maséra s kustódom. A toto mužstvo si právom zahrá ďalšie neúspešné finále, počas ktorého sa bude v topánke Európy divoko gestikulovať.

Maďarsko

Ádám Szálai kúpil po barážovom postupe cez Nórsko fanúšikom v nejakom budapeštianskom bare 200 panákov.

Po tom, čo rozhodne finále hlavičkou spoza šestnástky, kúpi celý bar.

 

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár