Štyri osemfinálové predikcie

26.06.2016 / Tomáš Turek , Vlado Kurek a Richard Hanzlik
Bude sa ešte na EURO tešiť Lukaku, alebo Belgičanov vysáčkujú Maďari? (photo: SITA/AP Photo/Ariel Schalit)

Bude sa ešte na EURO tešiť Lukaku, alebo Belgičanov vysáčkujú Maďari? / (photo: SITA/AP Photo/Ariel Schalit)

Kým ste včera boli pri vode a večer na pivo, tri tímy nám postúpili medzi osem najlepších na EURO 2016. Poliaci potrebovali penalty, Walesania jeden vlastný gól Severného Íra a pocit z večerného futbalu Portugalcov s Chorvátmi sa rovnal pocitu, keď héliový balónik spľasne skôr, ako sa z neho stihli účastníci zábavy nadýchať. Telovýchovný vedúci dokonca pred predĺžením ohlásil protestný spánok na Facebooku, taká to bola nuda.

No nič, chvalabohu turnaj dnes a zajtra pokračuje piatimi zápasmi. Štyri z nich sme si zapredikovali. 

Francúzsko - Írsko (nedeľa, 15:00)

Víťaz/postupujúci: Galskí kohúti

Odveta za ruku od Henryvajca bude musieť vyjsť Írom na inom mieste, v inom čase. Talianmi darované víťazstvo síce potešilo aj Roya Keana, ale kohút dnes nebude kotkodákať poslednýkrát. Na to sú Payet s Pogbom až príliš veľkí gourmeti a dajú to aj s Giroudom na hrote. Shane Long je obľúbené meno u žien na ostrovoch, ale Chuck Lloris preto nebude mať žiadne pochopenie a nič za svoj chrbát nepustí. Fields of Atherny prehlušia Marseillasu a Connor Mcgregor zase napíše, že ref is rat.

Hviezda zápasu: Payet, fanúšikovia Írska

Maďarsko - Belgicko (nedeľa, 21:00)

Víťaz/postupujúci: Uhorsko, na penalty

Tento zápas treba vidieť. Ľahko sa môže stať, že to bude najkrajší futbal osemfinále. Najmä po chorvátsko-portugalskom sklamaní. Maďari sú zatiaľ jedni z najlepších advokátov rozšírenia Eura na 24 mužstiev a Belgičania už snáď naplnia ofenzívne túžby, futbalových hipsterov. Favoritom sú Belgičania, no budú si musieť dať pozor na Kyráliho zázračné tepláky. Maďari zas na čisté bránenie. Pri rovnakom pošte obranných zákrokov majú dvojnásobok žltých kariet. Prípadné vylúčenie by mohlo uškodiť zápasu a isto fanúšikom pripraveným kričať Ria - ria - Hungaria!

Hviezda zápasu: Tepláky

Taliansko - Španielsko (pondelok, 18:00)

Víťaz/postupujúci: Taliansko

Nečakal som, že Španieli budú mať takú chuť obhájiť titul majstra Európy. Ale majú. O talianskej squadre sa hovorí ako o najslabšej v celej svojej histórii, preto proti Belgicku hrali ako bohovia. Čaká sa veľká nuda, aj preto to bude skvelý futbal. Lebo Murpyho zákony platia aj na území Francúzska. Tento súboj bude hlavne o lavičkách - Conte vs. del Bosque, aj preto si myslím, že postúpia Taliani, lebo Antonio vymyslí nejakú kulišárnu. 

Hviezda zápasu: Buffon - dá jasný odkaz Neuerovi, de Geovi či Courtoisovi, že si ešte musia počkať.

Anglicko - Island (pondelok, 21:00) 

Víťaz/postupujúci: Brexiticko

Kolíska futbalu, v ktorej sa už hojdá zošuverený aristorkat vs. krajina, ktorá je každému všetkým sympatická. Teda až na herný prejav, lebo pri ňom sa veľa orgazmických pocitov nezažíva. Zvíťazí profesorská nuda, alebo gejzír odhodlania? Anglicko čaká podobný zápas ako proti Slovensku s tým rozdielom, že Island sa o nejaké kontry bude snažiť. Hrdý Albion (ešte stále je hrdý?) aj napriek Hodgsonovej nude pôjde ďalej, aby mohol vypadnúť vo štvrťfinále. 

Hviezda zápasu: Vardy - dá si vrecko žuvacieho tabaku a odtrhne sa z reťaze Hodgsonovej taktiky.

Tomáš Turek

Tomáš Turek

Vlado Kurek

Vlado Kurek

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár