Recept na Nemecko

26.06.2016 / Martin Petro
Ondrej Duda by mohol aj dnes na Nemcov platiť. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Ondrej Duda by mohol aj dnes na Nemcov platiť. / (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Chodia nám do redakcie tisícky listov, v ktorých nás prosíte o Recept na Nemecko. Áno, pred prvým zápasom sme vymysleli, ako odpojiť z hry Garetha Balea a fungovalo to – takmer si proti nám nekopol do lopty (bohužiaľ, stačilo, že si kopol raz). Vymysleli sme, ako sa proti Rusom tváriť, že sedíme pod lopúchom, spod ktorého sme potom z ničoho nič udreli. Pred Anglickom sme nevymysleli nič a aj túto taktiku Ján Kozák do bodky naordinoval svojim ovečkám.

Teraz nás čaká súper z kategórie supersúperov. Majstri sveta vo futbale pod vedením majstra sveta v pojedaní šušňov. A naši potrebujú náš redakčný Recept - napäto čakajú, kedy im ho konečne spíšeme a pošleme do Lille. Poviem vám tak, bude to parádny guláš!

Výber základných surovín

V prvom rade musíme vybrať vhodné suroviny. Ideálny je mix mladého a starého mäsa. Vôbec sa nebojte použiť ten druh, ktorý naposledy v inom pokrme nevyšiel podľa predstáv. Toto je tradičný nemecký guláš, a teda úplne iný príbeh. Preto pokojne znovu siahnite po Hrošovskom, ktorý sa naposledy v Augsburgu fantasticky vydaril. K nemu Juraja Kucku, o ktorom síce viacerí tvrdíte, že je na tomto šampionáte trochu tuhý, no už by mal byť tak akurát odležaný, čo tento typ hovädziny väčšinou potrebuje, aby bola chuť maximalizovaná.

Naša prvotriedna sviečková pôjde do kotla takisto, o tom sa ani nemusíme baviť. Hamšíkovi dajte absolútnu slobodu - žiadna marináda, iba soľ a korenie. Nechajte vyniknúť esenciu jeho chuti. 

Chce to množstvo cibule a dôležité je trafiť pomer obrany a útoku. Nie je dôvod vymýšľať experimenty. Stavte na osvedčené postupy. Pekarík, Škrteľ, Ďurica, Hubočan. Nakrájajte ich na presne také isté hrubé kúsky ako proti Anglicku. Tam sa tento základ celej chute vydaril fantasticky, v tom problém nebol. Jediné, čo s Anglickom chýbalo, bola odvaha pridať trochu korenia a trochu štipľavého. Ale chápem, jedli to decká, takže sme to dali na istotu.   

Ďalší krok je lečo. Viem, že vykydnúť tam kupovanú konzervu je veľmi pohodlné. Ale vidíte sami, že to nie je vôbec ono. Pridané konzervanty z arabskej ligy tam cítiť - Weiss tomu jednoducho nedáva plnohodnotnú chuť, je fyzicky z formy. Dajte si tú námahu a nakrájajte si čerstvé paradajky aj s paprikou, ktoré ešte nedostali šancu - Mira Stocha či Stana Šestáka. Čo tým môžete pokaziť?

Poslednou prísadou je prísada X. Tu sa pýta viacero možností a môže to úplne zmeniť charakter celého chuťového orchestru. Môžeme ísť úplne na istotu a dať iba zemiaky, tak ako sme to s Ondrejom Dudom hrali v posledných dvoch zápasoch. Nebol z toho síce bohvieaký zážitok, ale účel svätil prostriedky a guláš s ním v zostave dosiahol požadované výsledky. Ak by sme ho nasadili opäť, neurobili by sme chybu.

Druhou možnosťou je zariskovať a skúsiť, čo ja viem, hríby? Viem, že Michal Ďuriš vo waleskom perkelte vôbec nechutil, ale hliva potrebuje správne prostredie, aby z nej bolo dobré a chutné jedlo. Keď ju pripravíte zle, je hnusná. Dajú sa použiť aj šampiňóny, ktoré sú síce trochu nudné, ale vždy odvedú poctivú chuťovú robotu – čiže ani za Adama Nemca v hrnci by som nešiel protestovať pred Bonaparte. Aj on je alternatívou. 

Trpezlivo miešať a dochutiť až nakonci

No a k samotnej príprave? Nemeckú zálohu treba od začiatku neustále miešať. Ak sa na to čo i len na chvíľu vykašlete, prichytí sa vám zospodu, rozdá jednu dve tri finálne prihrávky a celý guláš môžete vyliať. Kroos je dispečer hrajúci v hĺbke, ten sa odpojiť dá iba ťažko – zatiaľ sa to nikomu nepodarilo. Našou úlohou je izolovať najmä Özila, ktorý sa snaží o prienikové kolmice a nebezpečné strieľané centre. Bez jeho nápadov nebude Nemecko nebezpečné, čo ukázali ich nezáživné zápasy v skupine.

Strážme si množstvo cesnaku v našej šestnástke. Tam je Müller neskutočne silný a veľmi rýchlo môže chuťovo preraziť alebo zhorknúť, čo zabije celý pokrm. Držme ho mimo pokutového územia, kde jeho výkon klesá o 50 až 70 percent. Škrteľ s Ďuricom sú vhodné typy cesnakových púčikov – mali by ovládať vzdušný priestor tak ako doteraz. Nemci málo zakončujú spoza šestnástky, takže držme loptu mimo tento priestor čo najviac.

Najdôležitejšia zo všetkého je však trpezlivosť. Nechajte gulášik prebublávať, nikam sa neponáhľate, nezvyšujte zbytočne teplotu, keď netreba. Dosoliť a dokoreniť to môžeme pokojne až v úplnom závere. Vôbec nič sa nestane, keď si ho dosolíme až na tanieri – cez rozstrel.

Pretože ak sa dostaneme do fázy, že bude bežať bezgólová šesťdesiata minúta, každou ďalšou sekundou budú rasť naše šance na postup. Nie ich. Nemcov síce ešte nikto neuvaril úplne do mäkka, sú zatiaľ v tomto smere neprekonaní, ale o to väčší šok bude v ich mužstve rezonovať, keď sa to podarí práve nám počas takejto dôležitej gulášparty. Nemci majú určite v živej pamäti, aký fantastický vývar sme z nich urobili nedávno.

 

 

    

 

      

     

  

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár