Ultimátny All Stars EURO 2016, ktorý nikde nenájdete

12.07.2016 / Denis Bohumil Schvarcz , Martin Petro a Martin Ferianec
Chuck Eder Norris. (photo: SITA/AP Photo/Thanassis Stavrakis)

Chuck Eder Norris. / (photo: SITA/AP Photo/Thanassis Stavrakis)

Jedenástok turnaja ste mohli čítať kade-tade neúrekom. My si ale svoju vieme najlepšie obhájiť. Sme totiž Prvý neobjektívny športový portál. Navyše, k zostave jedenástich štartérov sme priradili troch najepšie striedajúcich a trénera turnaja. A ako bonus priehrštie ocenení, najlepších a najnezabudnuteľnejších momentov turnaja EURO 2016. Nech sa páči, veríme, že si pochutíte. 

All Stars

Brankár

Rui Patricio (POR). Umlčal potentných Chorvátov, vyrazil Poliaka v rozstrele, vychytal Wales a následne svojim najlepším výkonom aj titul.  

Obrana

Boateng (GER), Pepe (POR), Bonucci (ITA). Všetci traja dominovali. Pepe špeciálne vo finále, Boateng bol tretí stredný záložník Nemcov a o Bonuccim bol samostatný článok.

Stred poľa

Perisic (CRO), Renato (POR), Kroos (GER), Gunnarson (ISL), Ramsey (WAL). Chorváti mali najkreatívnejšiu zálohu (až do zápasu s Portugalskom), Kroos hral ako stroj. Gunnarson bol motorom prekvapenia turnaja a Ramsey dokázal, že Wales nie je Bales. Renato Sanchez urobil z Bayernu Mníchov géniov, keď ho podpísali pred turnajom za lacno. 

Útok

Griezmann (FRA), Ronaldo (POR). Antoineovi ani niektorí z nás neverili pred turnajom, že podrží klubovú formu aj o dva mesiace navyše. Griezmann bol ale francúzsky Talizmann. Dal raz toľko gólov, ako druhý poradí. Tomu sa povie náskok. Ronaldo bol najväčšou postavou turnaja, či sa nám to páči, alebo nie. 

Striedajúci hráči

Robson-Kanu (WAL), Éder (POR), Quaresma (POR). Robson-Kanu rozhodol dva kľúčové zápasy. Quaresma urobil presne to isté pre Portugalsko v playoff. O Éderovi sa dočítate ešte o čosi nižšie. 

Ocenenia

Miss sympatia: Island

Bolo už o nich napísané všetko, celá Európa im závidí ich samých. Všetci by sme chceli byť Islanďania. Aspoň tie tri týždne, kým boli na turnaji. 

Miss antipatia: Rusko

Hráči, fanúšikovia, aj rozhodca z krajiny, kde zajtra znamená včera vyhrali každý svoju kategóriu neobľubenosti, hrôze, antipatii. Zaslúžene šli domov medzi prvými a niektorí by boli radšej, keby do Francúzska ani nechodili. Slováci nie, tri body proti Sovietom nás posunuli do playoff. To, že sa najbližší verný turaj hrá práve medzi matrioškami je ale priam mrzuté. 

Top zápas: Portugalsko - Maďarsko

Bol to prvý a žiaľ aj posledný #ČoTiŠibe zápas na turnaji. Maďari trikrát vyhrávali, Portugalci trikrát v mojito dresoch vyrovnali. Tešili sa pritom, ako keby boli bývali vyhrali celý turnaj. Nikto z nás posmievajúcich sa netušil, že ho nakoniec aj vyhrajú. 

Najhorší zápas: Portugalsko - Chorvátsko

Sú zápasy, pri ktorých viete, kde ste boli a čo ste robili, keď sa odohral. Telovýchovný vedúci TakUrčitee medzi ne zaradil aj šláger osemfinále, Portugalsko - Chorvátsko. Prvý polčas bol taká nuda, že aj Živá panoráma bola o 60% živšia. V druhom polčase už bolo potrebné zvádzať tuhý boj s kradnúcim sa spánkom. Pred predĺžením mu podľa vlastných slov bolo jedno, kto z tých dvoch postúpi, tak sa na futbal vykašľal a šiel spať. V najhoršom zápase turnaja nikto neútočil, tak-tika porazila a futbal a dorazila divákov pri televízoroch. 

Miss internet: Zaza

Videli sme ho cupkať k penalte v rozstrele, ktorý ako jedna z mála spomienok zostanú po turnaji EURO 2016 v pamätiach. Potom sme ho na Internete videli cupkať k Neuerovi, ale aj za štadión, priam až do vesmíru. Podľa nás ešte stále krepčí vo svojom talianskom sídle, zbierajúc odvahu netrafiť bránku. 

Hviezda, ktorá najviac utrpela: Wayne Rooney

V zápase proti Islandu utrpel kapitán Anglicka taký bezkrvný výkon, že sa ešte aj Ľubošovi Hlavenovi podaril vtipný komentár. Šprint na striedačku pri vystriedaní bol jeho najrýchlejším v zápase, povedal.  A mal pravdu. Wayne sa asi ponáhľal domov, kde ho v Manchestri čakajú Zlatan s Mourinhom. S takými výkonmi Good luck, Wayney.

Najkrajší gól: Shaquiri

Enormnmý gól nožničkovým volejom v osemfinále Švajčiarom nepomohol, bol ale prenádherný. Tesne druhý Marek Hamšík, tesne tretí Robson-Kanu proti Belgicku. 

Akcia turnaja: Hamšík - Weiss - Gól

Kolmá akcia, pri ktorej Hamšik skrotil loptu jedným dotykom, druhým ju poslal cez pol ihriska Weissovi a ten si s ňou poradil zosmiešnením dvojice ruských brzdičov, by bola najkrajšou, aj keby ju nespáchali Slováci. 

Krivda turnaja: 

Chorvátsko. Fanúšikovia ich pripravili o výhru s Čechmi, strach o postup cez Portugalcov. Síce zacementovali povesť umieračov na krásu, je im ale dobrá na dve veci. Vlastne na jednu. Vlastne na nič. 

Hit turnaja: Will Grigg

Najlepší futbalový song od Yaya Toure / Kolo Toure. Vyšetrovanie, prečo futbalista v takej forme presedel celý turnaj na lavičke tímu, zápasiaceho v každom zápase s neschopnosťou strieľať góly, povedie v Severnom Írsku parlamentná komisia. Hneď po tom, ako si ujasnia, čo pre nich znamená Brexit. Či budú musieť postaviť hranice s Írskom, alebo sa k nim pričlenia.

Chuck Norris Award: Éder

Hráč, ktorý hral pred finále na turnaji menej, ako Stoch a Miroslav hral ledva sedem minút proti Walesovi, sa stal zlatým chlapcom Portugalska.  Forward, ktorý vyzerá, ako keby sa Adebayor na štyri povedal Éder, v predĺžení finále rozplakal Ronalda. Strelou, na ktorú Lloris nedosiahol. 

Citát turnaja: Ronaldo

"Trofej je moja a nikomu ju ani nepožičiam," povedal v lietadle cestou domov, keď držal strieborný pohár v objatí počas celého letu. 

Najväčší EURO paradox: Pepe

Portugalčan Pepe sa nedokázal v turnaji dlhom sedem zápasov vykartovať. V klube to stihne často aj za desať minút.   

Ramblingy

 • V najlepšej päťke strelcov mala španielska liga 4 hráčov spolu s 15 gólmi
   
 • Španielska La Liga zásobovala turnaj spolu 21 banánmi 
   
 • Napriek tomu sa našla liga, ktorá prispela ešte väčšou debničkou
   
 • Banánik k banániku sa poskladali hviezdy ako Hoolhan, McAiley, Sigurdson, Vokes, Williams, Taylor
   
 • Poznáte všetkých a viete presne, v ktorých kluboch hrajú, však? 
   
 • Sú to hviezdy anglickej Premier league

 • Jej debna sa zaplnila 30 kúskami podľa Euronormy
   
 • Ak tipujete, na treťom mieste taliansku, nemeckú alebo francúzsku ligu, znova zle
   
 • Bola ňou turecká!

 • Škrťo aspoň bude mať pod kým trávu kosiť 
   
 • Z gólového hľadiska bol pre diváka najatraktívnejší Island
   
 • V každom jeho zápase dali gól obe strany, všimol si čoraz populárnejší Coach Rufus na Facebooku
   
 • Na druhej strane majstri Eurokontinentu boli menej potentní 
   
 • V troch ich zápasoch neskórovala ani jedna strana 
   
 • Ronaldo aspoň dodal celý gamut emócií

 • Od frustrácie po Islande cez radosť proti Maďarom až po smútočnú finálovú slzu 
   
 • Tá prišla v dupľovanej porcii aj s víťaznou 
   
 • Najnovšie sa s kolenom nechodí na operáciu ani nenatiera fastumgel 
   
 • Aktuálne sa predpisuje Eder a treba to rozbehať za postrannou čiarou
   
 • Slovenskí #sokoli dokázali dve veci 
   
 • Postúpiť zo skupiny, v ktorej hral semifinalista a okrem neho Anglicko
   
 • A ukázať všetkým, že odoberáme vyššiu triedu dresov ako Švajčiari
Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Martin Petro

Martin Petro

Martin Ferianec

Martin Ferianec

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár