Ženské EURO U19: Sumár druhého dňa

25.07.2016 / Martin Ferianec
Senecké tribúny počas dievčenského eura.  (photo: (photo: SITA/Marek Mrviš))

Senecké tribúny počas dievčenského eura. / (photo: (photo: SITA/Marek Mrviš))

S jednodňovým meškaním ale lepšie neskôr ako nikdy prichádza súhrn druhého hracieho dňa, ktorý bude zároveň aj pozývačkou na ten dnešný. Veď aj tak ste určite celý víkend hľadali pokémonov  na záverečnom okruhu v Paríži a zároveň mapovali Kližanov fasabuk. Preto na Vás vyskúšame obľúbený marketingový ťah 2in1.

Holandsko – Nórsko 1:0

V našej skupine sa odohrávajú dva druhy zápasov. 6-0 a 1-0. Tie vyrovnanejšie sú bohužiaľ bez našej účasti. Silový a bojovný výkon severaniek nestačil technickejší a rýchlejší oranžový stred poľa. Rozhodol znova jediný gól hráčky, ktorej kopačky okúsila už i naša brankárka. Napriek 6 bodíkom v tabuľke postup nie je definitívny. Bude o čo hrať aj v kole poslednom.

Španielsko – Rakúsko 4:0

Na Myjave uzrel svetlo sveta prvý postupujúci z juho-západu našej kontinentálnej hrude. Od začiatku dominovali herne i gólovo španielky na čele s útočníčkou Andreou Sanchez. Dali Rakušankám ochutnať ako sa asi cítia Slovenky len jemne v menšom. S trocha mierumilovnejším skóre majú rovnako istotu, že od utorka môžu odpočívať a dovolenkovať.

Nemecko – Švajčiarsko 2:4

Šok turnaja spôsobil náš interný favorit zo Švajčiarska. Že nie sú Alpy ako Alpy ukázali druhý krát v rade. Tie s ružovou kravičkou na lúke vyprodukovali exkluzívny ročník. Nemky dostali na podobnej akcii štvorkusový prídel naposledy.... Dostali vôbec? Všetko je niekedy prvý krát. Tento rok to znamená definitívnu stopku už po druhom zápase a spoločnú cestu s našim západným susedom.

Základná časť záverečného turnaja ide do finále v každom zápase je o čo hrať. Napriek faktu, že niektorí sa ešte len vraciate z fortunaligového štadióna my Vás pozývame na euroštadióny.

Holandsko – Francúzsko    Senec 17:00

A skupina je zamotanejšia ako Kaliňákove bankové prevody a postúpiť môže každý. Okrem pohostinných domácich. Holandsku stačí bod na prvenstvo v skupine. Frantíci potrebujú ideálne tri a čakať koľko sa vojde do našej siete v moravciach. Proti nikomu nič ale dúfame že nula. V prípade prehry môžu cestárky vypadnúť. No hotová kovbojka ak ste v Senci alebo okolí dostavte sa do NTC pozrieť ako to dopadne.

Slovensko – Nórsko   Zlaté Moravce 17:00

Na našom hoteli sa opäť v pozitívnej nálade čistili hlavy išlo sa tancovať. Proste zabudnúť na prvé dva sety. Síce sa hrá len na dva z troch čiže šanca postúpiť už neexistuje, motivácia áno. Baby sa pokúsia zvládnutý polčas z piatka preniesť do 90 minút dnešného zápasu. V prospech Nórska hovorí silový herný štýl, ktorý nám podľa slov trénera nesedí. Rovnako zavrhol špekulácie ohľadom zostavy. Žiadne experimenty neprichádzajú do úvahy nastúpime s tým najlepším čo máme k dispozícii. Dievčatá sa pokúsia o zázrak, ktorým by momentálne bol výborný výkon a čo i len bod získaný v zápase. Návštevy majú stúpajúcu tendenciu tak sa nenechajte zahanbiť ani dnes v Moravciach.

Nemecko – Rakúsko    Senica 18:00

V tomto súboji skoro o nič nejde. Relatívne. Veď je to šport a nemky sa okrem krajšej nemčiny pokúsia neodísť z turnaja bez bodu. Bola by to v ich končinách absolútna blamáž. Rakušanky môžu nastúpiť uvoľnene. Nie, že by im to niekto doteraz zakazoval, ale im už ozaj ide maximálne o to aby mali lepšie skóre ako domáci výber. Podobné zápasy bývajú najatraktívnejšie, preto odporúčam.

Španielsko – Švajčiarsko   Myjava 18:00

Hrať sa bude o prvé miesto v skupine a pri gólovom apetíte helvétskeho krížika v kombnácii so španielskymi zmenami v zostave nebude prekvapením, keď to pre švajčiarky dopadne lepšie ako len krížikom. Najlepšou pozvánkou je 9 gólov na konte spomínaných dievčenstiev. V slnečnom počasí by to mohlo sypať na oboch stranách. Skrášlite si najškaredší deň v týždni pohľadom na pekné dievčatá v kopačkách.

Vidíme si na štadióne.

Martin Ferianec

Martin Ferianec

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár