Spárované semifinalistky

28.07.2016 / Martin Ferianec
Suzzane Admiraal lieta po ihrisku ako motýlik. (photo: SITA/Marek Mrvis)

Suzzane Admiraal lieta po ihrisku ako motýlik. / (photo: SITA/Marek Mrvis)

Okrem divočiny v Zlatých Moravciach sa hrali v rámci tretieho kola základných skupín EURO WU19 ďalšie tri zápasy. Priniesli rozuzlenie postupového hlavolamu a rovnako sme dievčatá popárili do štvrtkového semifinále. Pekne si to polopate zhrňme.

Francúzsko – Holandsko 2:1

S odchodom našich dievčat zo Senca do Moraviec ubudol aj počet divákov v miestnom NTC. Tí čo prišli však videli podľa všetkého najlepší zápas turnaja. Obom išlo o postup a tréner i trénerka poslali na ihrisko to najlepšie čo v šatni našli. Od začiatku dominovali hráčky z krajiny najlepšieho vína. Potrebovali nutne vyhrať, podľa toho vyzeral prvý polčas, vyhrali ho 2:0. V druhom sa hra vyrovnala tulipánky i znížili a do konca zápasu boli lepšie. Výsledok posúval do semifinále všetkých. Radosť bola preto celoplošná. Na každej strane sa presadili gólovo strelkyne hattrickov proti Slovensku Roord a Kototo, čím sa dostali spoločne na čelo strelkýň.

Španielsko – Švajčiarsko 5:0

Na Myjave boli znova gólové hody. Obe strany avizovali, že dajú priestor lavičke a samotný zápas ukázal, že ju má lepšiu španielsky tréner. Jeho hráčky ukončili skupinu bez straty toreádorskej kytičky a s nulou na konte. Zápasu vládlo meno Garcia. Menovkyne Lucia a Nahikari zavesili do sita po dve lopty a s tromi gólmi celkovo sú v tabuľke v závese za dvojicou z grupy A. Švajčiarska strana najlepšie strelkyne šetrila. Megroz nevybehla vôbec a Zehnder šla vyskúšať vodu z myjavských spŕch začiatkom druhej polovice.

Nemecko – Rakúsko 3:1

Zápas o česť a čo najmenšiu hanbu v germánskom derby našťastie vyhrali Nemky. Ak by nezvládli ani tento duel, za test by behali kolečká okolo štadióna v Senici tak dlho, že OMS „aréna“ by mala problémy stihnúť výkop najbližšieho duelu fortunaligy. Herne dominovali a svojim kolegyniam darovali pri ich premiére celkovú nulu do tabuľky a posledné miesto na turnaji. Na rozdiel od domácich zaznamenali aj čestný úspech. Prišiel až v 84. minúte. Z toho jednoznačne vyplýva, že v tejto štatistike nás porazili len preto, lebo na turnaji ich nespláchlo a hrali o 40 minút dlhšie.

Dievčatá sme na základe tabuliek popárili do štvrtkových zápasov nasledovne: Na seneckom slniečku sa budú od 16:00 opaľovať Francúzsky so Švajčiarskom. A pod umelými svetlami si o 20:30 posvietime na súboj Španielok s Holanďankami. To všetko za dve euríčka v Seneckom NTC, prípadne bezplatne na Eurosporte.