Veľké dievčenské finále + Kto uvidí Anglicko v Trnave?

31.07.2016 / Martin Ferianec a Denis Bohumil Schvarcz
Dievčenské EURO čaká posledný zápas. (photo: SITA/Martin Havran       )

Dievčenské EURO čaká posledný zápas. / (photo: SITA/Martin Havran )

V Senci získa dnes večer eurotitul jedna z futbalových veľmocí. Španielsko alebo Francúzsko. Posledný, finálový zápas turnaja majstrovstiev Európy žien do 19 rokov začína na trávniku NTC o devätnástej, priame prenosy odvysielajú RTVS aj Eurosport. Ak ste ale blízko, prídite na štadión. Ktovie, kedy sa najbližšie na Slovensku odohrá finále turnaja označeného EURO. 

Francúzsko, alebo Španielsko?

Le Bleu, ako hovorieva klasik na úvod, postúpili do posledného zápasu slovenského Rendez vous po tom, ako zažili vo štvrtok povestné dejá vu.

Semifinálový zápas proti Švajčiarsku nápadne pripomínal duel proti domácim hráčkam v základnej skupine. Francúzky hernú prevahu nepremenili do žiadneho gólu a znovu negatívne úradovala stopérka Cissoko. Vo francúzskej obrane rozdielová hráčka. Žiaľ v negatívnom zmysle. V prvom zápase sa jej červenalo hneď v úvode zápasu. Oslabovka znamenala prehru s Nórskom, čím skomplikovala postupové práce svojim kolegyniam. V semifinále pre zmenu zakiksovala štýlom, ktorým spôsobila prvý gól vo vlastnej sieti a polčasové skóre 0:1. Na trénera bude musieť nahodiť smutný a prosebný pohľad, aby sa po vážnych herných prešľapoch do finálovej zostavy vošla.

Apropo tréner. Netušíme či v prestávke podáva svojim gumidžús alebo potiera kopačky kvalitným chardonnay, ale znova prišli po polčase na semifinálovú pažiť úplne iné Francúzky. Rovnako ako so Slovenskom cez prestávku striedal. Rovnako ako so Slovenskom rozhodli o zápase 3 zárezy z kraja polčasu, potrebovali na ne len o dve minúty viac, ako proti našim babám. Rovnako sa ako proti Slovensku sa o góly postarala trojica Morroni, Katoto a Mateo. Poslali tak helvétsky kríž na čele s našou hviezdičkou Cinziou Zehnder domov.

Prečo by mali vyhrať Francúzky

 • Majú motiváciu oplatiť Španielsku vypadnutie na penalty z minulého leta
   
 • Zrejú ako víno. V prvej polovici základnej skupiny nedali ani gól, odvtedy už 11
   
 • Spomínaná trojica Morroni, Katoto a Mateo. Vidia sa naslepo a keď sú na ihrisku všetky spolu, zápasu dominujú

Španielsky gólový apetít sa ukazuje celý turnaj a neobišiel ani súpera z krajiny tulipánov. V inom zápase by tri góly stačili jasne na finále. V kovbojke, ktorej sme boli svedkami vo štvrtok, nepomohol ani fakt, že seneckú trávu poznali Holanďanky ako vlastnú. Dokonca si dovolili dva krát ísť do vedenia.

Aktívnejšie hráčky, ktorým nepovieme Fúrie Roja ale len sucho Španielky, ich ale nenechali náskok dlho si vychutnávať. Zakaždým vyrovnali a v druhom polčasy práve ony odskočili na dva góly. Ďalší hattrick turnaja si tentoraz pripísala Hernandez. Nevolá sa Xavi, ale Sandra. Jej strely spoza 16-tky boli aj tak výstavné.

Za (v zápase) modré hráčky znova trafila Jill Roord, čím sa dostala na čelo strelkýň spolu s francúzskou strelkyňou Katoto. Jill už žbez šance obohatiť svoju zbierku.

Finálový tiki-taking skúsia Španielky tretí krát v rade.

Prečo by mali vyhrať Španielky

 • Do tretice všetko dobré, predchádzajúce dva finálové zápasy prehrali. 
   
 • Rozdelený gólový apetít medzi viac hráčok. Štyri z nich dali 3 a viac gólov. 
   
 • Časť hráčok už pozná chuť víťazstva z WU17. Pre hráčky ako Nahikari Garcia, Nurria Garrote to bude už štvrté mládežnícke finále.

Finále je teda pripravené. Kto bude mať na Slovensko najkrajšie spomienky, ukáže dnešný večer.  

Súťaž? Máme výsledky! 

Pri príležitosti turnaja sme pre vás pripravili súťaž, v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom. Dostali ste za úlohu natipovať počet bodov tímom v základných skupinách. Dnes máme výsledky.  

1. cena - Dva lístky na kvalifikačný zápas Slovensko - Anglicko v Trnave a nádherné pončo v slovenských národných farbách.

Najlepšou tipérkou sa stala Daniela Hovancová. Oproti presnému počtu bodov jednotlivých tímov sa odchýlila najmenej, len o deväť bodíkov. Štyri tímy odhadla celkom presne, Francúzsko, Holandsko, Španielsko aj Rakúsko. 

2. - 4. cena - Balíček predmetov (kľúčenka, voňavý dres do auta, šál, USB kľúč, podsedák) od Slovenského futbalového zväzu.

Marian Kurty natipoval presne, ako víťazka, len svoje odpovede doručil o čosi neskôr. Je jedným z víťazov druhej ceny. Ak sa náhodou s Danielou poznajú, môžu ísť na Slovensko - Anglicko spolu. 

Majo203 a Peterko20 sú ďalšími víťazmi balíčkov od SfZ. 

5. cena - Balíček od TakUrčitee (tričko, nálepky, fľaša na športový drink). 

Cenu útechy získavajú nakoniec dvaja. Maroš Ševčík a Dianuška 1231. Odhadli počet bodov úplne rovnako, o 15 bodov inak, ako to v skutočnosti dopadlo.

Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na ďalšiu súťaž! 

Martin Ferianec

Martin Ferianec

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár