Kráľ je späť!

26.08.2016 / Vladimír Bilohuščin
Conor McGregor a Nate Diaz. (photo: SITA/AP Photo/Isaac Brekken)

Conor McGregor a Nate Diaz. / (photo: SITA/AP Photo/Isaac Brekken)

Máme to za sebou. Odvetný zápas medzi Conorom McGregorom a Nate Diazom dopadol podľa predstáv UFC, ktoré si už ráta zisky z tretieho vzájomného stretu, ktorý už definitívne pokorí všetky rekordy.

Pozor, letí fľaša!

Začalo to nevinne, predzápasovou tlačovou konferenciou, na ktorú Conor meškal. A tak sa začala pokojná debatka medzi trojicou bojovníkov v zložení Diaz, Johnson, Teixeira, doplnenú o prezidenta UFC Danu Whita a prítomnými redaktormi. Všetko šlo hladko až do chvíle, kým sa neobjavil sám ´Notorious´, ktorý údajne meškal kvôli dopravnej situácii v Las Vegas. Už aj upratovačka za rohom vedela, že to urobil schválne, aby ukázal kto je tu šéf. Plán rozhodiť Diaza ale spadol ako domček z karát. Nate sa totiž po chvíli postavil a s celou svojou armádou pochodoval preč, pričom si neodpustil pár poznámok na Conorov tím s prívlastkom ´fu*king´. A mela sa mohla začať, po pár slovných výmenách vyletela fľaša z ruky Diaza. Conor paľbu opätoval, keď doslova ukradol všetky predmety ktoré sa váľali po stole a zahádzal nimi publikum. Vzduchom tak leteli fľaše s vodou, energetické drinky a jeden pohár s urologickým čajom. Chlapci týmto skutkom pekne predali zápas, vyslúžili si mastné pokuty a na svete bude zrejme aj jedna žaloba, pri incidente sa totiž zranil jeden z divákov.

Naplnené očakávania

Nestáva sa veľmi často, že najvyhypovanejší zápas prinesie skutočnú zábavu. Tento bol ale úplne iný prípad a naozaj priniesol pastvu pre oči (teda ak vás baví pozerať na dvoch zakrvavených bojovníkov, ktorí zo seba vytrieskavajú dušu). Prvé dve kolá boli v réžii Íra, ktorý kopmi na prednú nohu dostával súpera do úzkych, pričom Američana dokázal až trikrát poslať k zemi. Keď ale vyrastáte na mieste ako je Stockton, viete ako prežiť. To sa presne udialo, keď sa Nate v treťom kole vrátil do hry a začal súpera naháňať. A to doslova, Conor po spŕške úderov prepol na záchranný mód a zahájil únikové manévre spojené s utekaním od súpera. Neviem, čo by ste robili vy, ale Nate sa proste začal zabávať a za odmenu súperovi vylepil aj jeden výchovný ´Stockton slap´. Conor sa ale otriasol a ďalšie kolo šlo na jeho stranu. Aj keď Diaz záverečné dejstvo zvládol lepšie, Ír si už víťazstvo na body ujsť nenechal. Trilógia je tak na spadnutie.

Dozvuky taktiež nesklamali

Ani sa nestihli vyhlásiť výsledky a už sme sa ocitli v ďalšom konflikte. Diazov tím sa totiž s prehrou nezmieril a vyhlásil, že Nate vedie 2:0. Samozrejme sa začali reči o zmanipulovanom zápase a iných konšpiračných teóriách. Conorov tím vracal útoky a tak sa, po viacerých dohodách, môžeme tešiť na hromadnú bitku medzi oboma tábormi. Samotný Nate si na oslavu víťazstva zapálil fajku na zlepšenie nálady. Na otázku o čo šlo, bez problémov odpovedal, že to bol cannabis. Veľmi inteligentne tím privolal hnev antidopingovej agentúry USADA. Trápiť ho to ale veľmi nemusí, veď vo vrecku má 2 milióny USD. Conor bol osláviť víťazstvo pekne po starom a vybral sa do miestneho podniku, kde utrácal svoje 3 milióny.

Poriadna párty sa ale konala inde. Darilo sa totiž Nickovi Diazovi, staršiemu bratovi Nata, ktorý si bol taktiež zatrsať v miestnom klube. Po pár pivečkách sa vybral na malú a tu natrafil na nesprávnu osobu. Poznáme to všetci, motáš sa po podniku a zrazu natrafíš na človeka, ktorý iba čaká na príležitosť pobiť sa. To sa prihodilo aj v tomto prípade, keď Nick do takéhoto frajera neúmyselne vrazil. Jasné, že by to nebol poriadny charakter, keby za sebou nemal kamošov a tak bol Nick zrazu v obkolesení štyroch borcov. Smola bola, že ani jeden z nich nespoznal jedného z najlepších bojovníkov sveta a tak ho začali mlátiť hlava nehlava. Do konfliktu sa následne zapojili aj príslušníci poriadkovej služby a vtedy sa spustila pravá krčmová bitka, keď si účinkujúci pomáhali už aj stoličkami. Nick to ale prežil a na otázku, či plánuje vzniesť obvinenie proti útočníkom, odpovedal nie. Svoje rozhodnutie vysvetlil slovami, že chlapci si už to najhoršie odniesli. A my mu veríme.

Vladimír Bilohuščin

Vladimír Bilohuščin

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár