Prečo chlapi unikajú po večeroch za kamarátmi?

30.08.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
 (photo: )

Istý chlap si v Írsku pätnásť rokov kopal zo spálne tunel do krčmy. Tunel mal 244 metrov, razil ho po nociach, keď pani manželka pracovala. Keď mu na to prišli, vraj bol celkom rád, bolo mu trápne vymýšľať si ráno výhovorky, prečo z neho razí alkohol. Naozaj ide o skutočný príbeh.

Prečo sú muži ochotní urobiť všetko preto, aby raz za čas mohli opustiť teplo domova a prijali do svojho organizmu jedno, dve, niekedy aj dvanásť čapovaných dvanástok? Prečo chlapi tak pravidelne unikajú, aby mohli stráviť čas s kamarátmi?

Kto vie unikať, je populárny

Všimnime si, akí populárni sú športovci, ktorí dokážu uniknúť protihráčom. Marián Gáborík, napríklad. Keď mal v najlepších rokoch puk na hokejke a našliapol, zastavil ho často až mantinel za bránkou, do ktorého oslavne narazil po strelení gólu.

Alebo Leo Messi z Barcelony, či madridský Bale. Loptu majú na nohe prilepenú, obrancovia po pár zrýchlených tempách len bezradne obdivujú veľké čísla, čo majú na zadných stranách dresov.  

Jednou z možností, prečo chlapi radi ubziknú z domu je, že sa stanú vo svojich kruhoch populárnymi. Čím väčšia sekera doma čaká, čím ťažšie je získať „priepustku“, tým väčšia radosť, keď sa náááhodou zjavia vo dverách krčmy s hlasným Čaute, chalani!

Návraty

Ďalšou možnosťou je pocit z návratu domov. Samozrejme, len v prípade, že ten návrat je takpovediac radostný. Príchod domov v stave „Na Ježiša“ medzi také nepatrí. Jednak si ho chlap nepamätá a druhak si ho žena pamätá príliš dobre. Dovždy.

Ak je ale návrat v zodpovednom čase a v zodpovednej nálade, je to parádička. Platí povesť o sýtom vlkovi a celej baranici. Za príchod v dohodnutom čase a s prijateľným promile si mužík môže vyslúžiť pusu na privítanie a často aj niečo viac. O opečiatkovanej priepustke nabudúce nehovoriac.

Aj ženy totiž majú rady pocit, že muž sa k nim vrátil. Hoci ho uvoľnili len na pár hodín, ale aj tak. Je to pre ne asi dôležité. Vedieť, že kdekoľvek (čítaj v krčme) ste, prídete si uložiť unavené hnáty práve pod perinu na spoločnej posteli, to sa počíta.

Odlúčenie

Samotné odlúčenie je tiež dobrým motívom pre únik. Vydržať s cudzím človekom 24/7 dá zabrať. No, zabrať dá 24/7 aj so sebou samým. Dobre preto padne pár hodín si od seba oddýchnuť.

Je dokázané, že odlúčenie, dávkované s rozumnou mierou, dokáže vzťah posilniť. Múdri tak argumentujú, múdrejší ani nepotrebujú, lebo pointu chápu obe strany. Je dobré, chvíľku si chýbať. Hoci len pár hodín. Alebo dní.

Akú hodnotu má všetko čo máte, sa dozviete, keď to práve nemáte. Často sa práve počas odlúčenia dozviete, že kamarát je na tom vlastne ešte horšie a mali by ste byť radi, že doma máte....., že doma máte to, čo na vás čaká. A že vás to rado uvidí (pravda, len ak prebehne Návrat podľa návodu vyššie).

Preto je také krátkodobé odlúčenie úplne pochopiteľné.

Reset, oddych, prestávka

Oddýchnuť si treba – ako sme tiež argumentovali pred pár riadkami – aj sami od seba. Nič lepšie, ako šport neexistuje. Aj preto sa beh do podniku, posedenie v ňom a orientačná chôdza domov súhrnne volá Slovenská hádzaná. Tradičný, priam národný šport.

Ako všetky ostatné druhy športu aj tento má blahodarný vplyv na zdravie človeka. Konkrétne tento na psychické. Reset, oddych, prestávku od každodennej rutiny potrebuje každý. Aj od problémov, na ktoré v dobrej spoločnosti iných podobne resetujúcich a oddychujúcich známych spoločne zabúdame.

Prečo teda chlapi tak radi unikajú?

Jeden známy kedysi odôvodnil potrebu resetovať nasledovným, jednoduchým a zrozumiteľným výrokom: Lebo taká je vec. Lepšie by sme to nenapísali, ani keby sme kvôli tomu nastúpili na žurnalistiku. Odpoveď na otázku Prečo teda muži tak radi unikajú do krčmy za kamarátmi na jedno? je teda jasná: Lebo taká je vec! 

Ideálnu možnosť uniknúť ponúka aj nultý ročník Pressburg Guličkovej Ligy. Od konca septembra do novembra sa budeme stretávať v príjemnom prostredí U Waltera v Krasňanoch za jediným guličkovým stolom v Bratislave. Dohodnite sa s kamošmi a pridajte sa k nám. Rodný list PGL si prečítate tu, prihlášku môžete hravo vyplniť tu

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár