Bol raz jeden Boleráz. Tretie kolo Slovnaft Cupu v plnom prúde a Nový Život stále žije

13.09.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
Slovan, hoci v inom zložení, nastúpi v pohári v Oravskom Veselom.  (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Slovan, hoci v inom zložení, nastúpi v pohári v Oravskom Veselom. / (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Po cirka mesačnej prestávke pokračuje slovenský FA Cup. Slovnaft Cup zredukuje na polovicu 64 tímov, ktoré sa dvoma kolami dostali až do septembrovej fázy súťaže. Niekoľko zápasov predohrali, iné zas dohrajú o týždeň. Hlavným hracím dňom tretieho kola je ale streda 14. septembra. Pozrime sa, kto proti komu skríži kopačky. 

Nový Život žije a Slovan vyradil Inter 

FC Nový Život nám v redakcii urobil škrt cez pohárový rozpočet. Keď sme videli, že im žreb prisúdil v treťom kole Boleráz, mali sme ako na podnose Zápas kola. Žiaľ, oni si ho predohrali! Bol som minulý týždeň na dovolenke na Liptove (super bolo), z redakcie to v stredu za Šamorín na výkop o 16:00 v pracovný deň nikto nestihol. Viem, že sa skôr stmieva, ale nedá sa niečo so skorým začiatkom v pracovných dňoch urobiť? Veď ešte nemôže byť všade všetko porobené, aby fanúšikovia stíhali tak skoro z roboty...

Nevadí, Nový Život stále žije! Boleráz vyklepali tri nula a je dobrá šanca, že tabuľku všetkých tímov zapojených v súťaži budú viesť aj po treťom kole. Uznajte, nie je to skvelé? Klub z piatej ligy na čele tabuľky obsahujúcej viac ako 200 slovenských tímov v čase, keď ich zostane posledných 32. Aj vo štvrtom kole im prajeme priechodného súpera. Z akejkoľvek ligy. Nový Život (5) - Boleráz (4) 3:0

V druhom predohranom zápase vyradil Slovan Inter. Bola to dráma, aká slávnym futbalovým značkám pristane. Rozhodli pokutové kopy, Slovan (Šimonovany - Partizánske) vyradil Inter (Bratislava). Do štvrtého kola postúpilo okrem tímu z piatej aj mužstvo zo štvrtej ligy. Slovan Šimonovany (4) - Inter Bratislava (3) 2:1 pp 

V poslednej predohrávke Michalovce vytrhli aspoň v pohári svoj strelecký tŕň z päty. Pata (5) - Michalovce (1) 0:6, nebolo o čom.

Čo sa stane v utorok a stredu

Zosumarizované štatistické údaje hovoria, že medzi 64 najúspešnejšími klubmi je desať klubov z piatej ligy a jedenásť z ligy štvrtej. Tri zápasy hrajú medzi sebou, aj medzi 32 top mančaftami Slovnaft Cupu budú garantovane reprezentanti dvoch najnižších súťaží. Tie zápasy sú Nový Život - Boleráz (viď vyššie), TJ Višňové (5) – ŠK Vinica (4) a FK CSM Tisovec (5) – ŠK Tvrdošín (4). 

Medzi šlágre Fázy 64 radíme zápasy v Púchove, či Borčiciach. Borčice, ktoré minulý ročník napriek ambíciám a veľkým menám v kádri nedohrali slávne, pohostia slávnu Trnavu. Púchov vs Trenčín je zápas, ktorého sa okrem iných už nevie dočkať kolega Michal Mácsai, sám Púchovčan. Motivácia domácim chýbať nebude, vytiahnuť sa proti obhajcovi by bola veľká vec. 

Známe značky sa postavia proti sebe aj v Banskej Bystrici, Dukla sa pokúsi prekonať betón prešovského Tatrana. Žilinu vyzvú VSS Košice, klub, ktorému som chodil drukovať ešte keď v Košiciach stál obrovský štadión na Všešportovom areáli a klub nechyroval o Rezešovcoch ani o Lige majstrov. Ani o prvej federálnej lige. Píšem to preto, lebo po tomto kole už o nich asi v Slovnaft Cupe veľa nezostane, len ďalšia spomienka na ročník, ktorý na rozdiel od iných nevyhrali. 

Ak sa chceme pozrieť, kde hrozia najväčšie prekvapenia, skúsme radšej tieto zápasy: 

Tatran Oravské Veselé (4) – Slovan Bratislava (1), Pivovar Šariš Veľký Šariš (5) – Spartak Myjava (1), TJ Jasenov (5) – ŽP Šport Podbrezová (1), Družstevník Oravská Poruba (5) – Lokomotíva Košice (2), Slavoj Spišská Belá (5) – Odeva Lipany (2).

O čo, že aspoň jeden z päťky favoritov sa poriadne zapotí? Možno postúpi na penalty alebo, ehm, priam vypadne? 

Ak sa chcete pozrieť na praktickú mapku s miestami stretnutí, nech sa páči. Zelené zápasy sa už odohrali/odohrajú v predtermíne, žltými sú označené tie, v ktorých sa predstavia fortunaligisti. Zápasy sa - po nerovnomerne rozdelenom druhom kole - v treťom rozvrstvili spravodlivejšie po území futbalovej republiky. Keď na mapku kliknete, otvorí sa v novom okne. 

Kliknite sem pre mapku v novom okne. 

Dohrávky o týždeň

Dnes a v stredu to ale nebude všetko. Štyria mušketieri si svoje odkopú na budúci týždeň. Gabčíkovo (vs Šaľa), Veľký Meder (vs Martin), Púchov (vs Trenčín) a Veľké Ludince (vs Senica) odohrajú až o týždeň v stredu. Alebo už o týždeň v stredu? Nech je, ako chce, Slovnaft Cup dopraje slovenským tímom dva anglické týždne po sebe. Chalani budú môcť zažiť zápasové vyťaženie ako "big boys", ktorí hrajú európske poháre najvyššieho rangu.

Tak neseďte doma, počasie je dohodnuté u doktora Iľka. Čo viac, ako nefalšované pohárové emócie ešte chcete? 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár