VSŽ vs Sokol Partizán Liptovský Mikuláš 2:0

15.09.2016 / Mišo Hudák
Gabriel Spilar. (photo: SITA/Jakub Julény)

Gabriel Spilar. / (photo: SITA/Jakub Julény)

Vitaj Liptovský Mikuláš v najvyššej organizovanej súťaži ľadového hokeja v Slovenskej republike. V čase tvojej neprítomnosti pravdepodobne zmenila meno aj účastníkov niekoľkokrát, nič to však nemení na úprimnej radosti, že hardcore hokejová pôrodnica je späť. Bodaj by sa naplnil príbeh úspešných navrátilcov z Banskej Bystrice a Martina, ktorí vo svojich mestách hostia stabilizované kluby a Iskra Smrečina sa z pozície niekdajšieho prvoligistu a zábavného suseda Zvolena vytiahla na pravidelného účastníka neskorých kôl play off.

VSŽ vs Sokol Partizán 2:0

Zabijácky vstup Mikuláša do úvodu súťaže nalákal do Steel arény príjemnú návštevu, očakávaný 9:8 hokej sa však neudial. Vežet aj napriek zreteľnej streleckej prevahe dokázali súvislejšie útočiť až v záveroch druhej a tretej tretiny. Mikulášska legenda Karol Križan poupratoval väčšinu sľubných príležitostí. Iná mikulášska legenda, Marek Uram, pravidelne prehĺtal nevôľu domácich priaznivcov, čo by si vzhľadom na svoju minulosť vo vládnom klube z kapitolu aj zaslúžil. Ale objektívne treba priznať jeho vysoké strategické a pozičné kvality, pretože nastupoval aj v oslabeniach a zvládal ich výborne.

Sympatie Mikuláša znásobilo niekoľko bývalých košických franchise hviezd na jeho súpiske. Rudolf Huna a Juraj Faith navždy ostanú v srdciach Vežet die hard fanúšikov, pretože počas svojich vrcholových rokov odvádzali pre klub vrcholové výkony.

Podobne je to so sledovaním hry Laca Nagya. Stále presahuje túto súťaž dramatickým rozdielom a slúži mu ku cti, že sa vrátil domov. Vrcholový výkon z Vežet súpisky v každom striedaní predvádzal Tomáš Hričina, žartoval na účty rôznych mikulášskych obrancov, nevyhýbal sa súbojom. Všeobecne košičania pôsobili omnoho fyzickejšie a najmä v druhej polovici zápasu bolo vidieť množstvo čistých hitov.

Sen o východnej konferencii

Sen o východnej konferencii je s Mikulášom opäť o kúsok bližšie. Prvá liga bola posledné tri sezóny nebývalo nabúchaná, benefit pre najvyššiu súťaž môžeme sledovať už tohto roku v podobe dvoch silných a stabilných nováčikov. Bude pravdepodobne trvať nejaký čas, pokiaľ liga s menom po minerálke opäť vygeneruje konkurencieschopné družstvo pre ligu s menom po stávkovom systéme, ale dlhodobo a pravidelne do-baráže-upadajúcu Žilinu by mohol čo najrýchlejšie vymeniť Bardejov preoblečený za Prešov, alebo vynovená Spišská, či Mičigen.

V tejto sezóne nazývame družstvá najvyššej národnej hokejovej súťaže menami z čias ich najväčšej slávy. Tu je ich abecedný prehľad:

20

Dukla Trenčín

Iskra Smrečina Banská Bystrica

Lokomotíva Bučina Zvolen

Martimex Martin

Newcastle United

Plastika Nitra

Poprad-Tatry

Slovena Žilina

Sokol Partizán Liptovský Mikuláš

VSŽ Košice

Mišo Hudák

Mišo Hudák

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár