Na vlastné buľvy: Považské emócie

22.09.2016 / Michal Mácsai
Trenčania postup zvládli. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Trenčania postup zvládli. / (photo: SITA/Tomáš Somr)

Žreb tretieho kola slovenského FA Cupu vytvoril veľmi zaujímavú dvojicu – dvojnásobného majstra ligy a zároveň obhajcu pohára AS Trenčín proti lídrovi tretej ligy západ, MŠK Púchov.  Mestá delí od seba necelých 50 kilometrov a aj napriek aktuálne poriadne krívajúcej (ne)forme Trenčína sa očakávala slušná divácka kulisa.

Považské derby rozvášnilo davy

Možno vplyvom ideálneho hracieho času o 16:00 v strede týždňa či možno tým, že bola zima, si cestu na štadión našlo len niečo viac, ako 1 300 divákov - pre mňa osobne sklamanie. Doteraz ľutujem, že som si nezobral aj bundu – hrozilo totiž, že zo štadióna odídem až na budúcu stredu, keď rozmrznem.

„Fandíme slušne“, sa na považské derby asi nevzťahuje. Obom táborom sa darilo už od úvodných minút urážať ten náprotivný. Horšie by bolo, len keby hral Slovan. Všetko vyvrcholilo polčasovou potyčkou za tribúnou, po ktorej už povolali aj Michelangela s Donatellom. Vcelku smutný úkaz rozosmial na celú tribúnu jeden fanúšik, ktorý na otázku „Prečo sa tam všetci dole pozerajú?“ odpovedal trefne, „Asi niekomu vypadla šošovka“.

Zápas podľa papiera

Zápas prebiehal podľa očakávaní - Trenčín na lopte, Púchov na svojej polovičke s pokusmi o brejky. Riskantný tiket na polčasovú neprehru domáceho MŠK narušil exportným gólom len osemnásťročný debutant v základe AS, mladík Filip Halgoš. Minútu pred polčasom unikol všetkým obrancom Trenčína domáci Gajdošík, medzeru však medzi Chovanovými nohami nenašiel. Tiketu sme smutne zamávali.

Cez prestávku bolo, ako som spomínal, veselo.

Po úvodných minútach druhého polčasu sa ústrednou postavou stala rozhodcovská dvojica, ktorá nielen, že nezapískala z prvého pohľadu penaltu tak jasne bijúcu do očí, že ju videli až na Neptúne, ale dokonca domácemu hráčovi udelili žltú kartu. O pár minút na to zvýšil Kalu po centri ďalšieho nováčika Kvoceru. O tri minúty „später“ si vypýtal pozvánku do Frajera na záver opäť Halgoš, opäť exportným gólom, tentokrát ešte s dotykom brvna. Hádam o tom chlapcovi budeme ešte počuť.

Medzičasom prišiel na ihrisko v rámci jedného zo striedaní Ket, pre koktavých Žofré. Následne po tvrdšom súboji ocenil domáci fanklub na trávniku ležiaceho hráča hostí skandovačkou „Aú, Aú, do Váhu!“ Pekným momentom bola prekrikovačka domáceho fanklubu s približne päťdesiatkou mladých nádejí Púchova. Blížiaci sa postup oslavovali hostia pyrotechnikou.

Do konca zápasu sa už nič významné nestalo a tak si AS brúsi zuby na najbližší ligový zápas so Slovanom. A možno aj na víťazstvo v pohári, keďže je to môže byť v aktuálnej sezóne pre ich renovovaný tím najkratšia cesta do pohárovej Európy.