Nedeľné Euríčko na NFL: Week 3

25.09.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
Philadelphia Eagles sú zatiaľ bez prehry. (photo: SITA/AP Photo/Charles Rex Arbogast)

Philadelphia Eagles sú zatiaľ bez prehry. / (photo: SITA/AP Photo/Charles Rex Arbogast)

Za druhý tipovací týždeň NFL sa ospravedlňujem. Ledva sa podarilo prekročiť 50% úspešnosť pri tipovaní víťazov, niektoré odporúčania sa ukázali ako úplné faily. Napríklad Tampa Bay v Arizone. Ako som ich mohol navrhovať za víťazov, nechápem dodnes. Verím, že poučený poskytnem dnes viac kvalitnejších tipov, takých, ktoré zhodnotia vaše ťažko zarobené euríčka lepšie.  

Víťaz: minulý týždeň 7:6, Sezóna 15:10

HCP: minulý týždeň 5:8, Sezóna 13:12

Buffalo Bills - Arizona Cardinals

Ak niečo v NFL platí dlhé roky, potom je to fakt, že zúfalé mužstvá vyhrávajú aj proti lepším súperom. Buffalo je poriadne zúfalé. Všetci už Buffalo odpísali. Niektorí predpovedajú, že trénera Ryana vyhodia už po štvrtom kole, keď prehrajú aj štvrtý zápas po sebe. Bills ale ešte neodohrali ani tretí. Dnes hrajú doma s Arizonou Cardinals, tí sú na papieri o triedu lepší. Musia ale cestovať krížom cez Ameriku a hrať v čase, ktorý je pre ich organizmus, zvyknutý na iné časové pásmo, ranný. Ak dnes Bills nevyhrajú, budú môcť sezónu naozaj zabaliť. Verím ale Rexovi, že v sebe ešte jeden motivačný trik nájde. 

Víťaz: Buffalo, 2.70

HCP: Bills, +3.5

Jacksonville Jaguars - Baltimore Ravens

Baltimore zatiaľ neprehrali, Jags nevyhrali. Veľmi podobný scenár, ako o zápas vyššie. Ak Jags začnú sezónu so skóre 0:3, bude zle. Mali byť pre niektorých čiernym koňom divízie AFC South, namiesto toho sa to skončí vyhadzovom trénera. V lepšom prípade. Aj oni musia dať do dnešného zápasu úplne všetko. A ja verím, že vyhrajú. 

Víťaz: Jacksonville, 2.00

HCP: Jaguars, +1.0

Miami Dolphins - Cleveland Browns

Cleveland je zrejme najslabším tímom NFL. Zranili sa mu už dvaja quarterbackovia (quarterbaci?), sezónu aj tak používajú na prebudovanie celej organizácie. Miami, ak chce pomýšľať na čokoľvek zmysluplné, nemôže doma prehrať. Nemyslím si ale, že ich útok je schopný poraziť o desať bodov kohokoľvek. Najprv to budú musieť dokázať, aby som im doprial hendikep deviatich bodov. 

Víťaz: Miami, 1.23

HCP: Browns, +9.0

Cincinnati Bengals - Denver Broncos

Asi nikto obhajcom z Denveru neveril, že by mohli hrať tak dobre, ako vlani. Pustili predsa oboch QB preč. Aj tak sú ale 2:0, prvé dva domáce zápasy zvládli aj s nováčikom na pozícii. Prvý zaťažkávací test bude na ihrisku Bengals. Verím, že viac urgencie budú mať pod svojimi helmami domáci. Prehrali pred týždňom s divíznym rivalom z Pittsburghu, na dve prehry po sebe sú príliš dobrí. Obrana Denveru je síce výnimočná, rovnako ale aj A.J. Green, receiver pruhovaných Bengals. 

Víťaz: Cincinnati, 1.54

HCP: Bengals, -3.5

Green Bay Packers - Detroit Lions

Detroit prehral pred týždňom zápas, ktorý mal vyhrať. Packers prehrali v Minnesote, čiže majú divíznu prehru. Kto nebude chcieť mať divízne prehry dve? Správne, Aaron Rodgers. Na druhej strane sa mi ale zdá, že nie je so svojimi útočníkmi na jednej vlnovej dĺžke tak, aby nemohol byť divízny zápas vyrovnaný. Čiže tipujem víťaza jedným smerom, hendikep presne oproti. Zápas bude od 19:00 v televízore. 

Víťaz: Green Bay, 1.33

HCP: Lions, +6.5

Carolina Panthers - Minnesota Vikings

Zápas v Caroline vnímam podobne. V Charlotte sú nepokoje, futbalisti budú chcieť zabrať aj pre svojich fanúšikov, dať im niečo pozitívne na oslavu. Obrana Vikings je ale možno medzi troma najlepšími v lige. Útok s novým QB Bradfordom ale na extrémne potentný nevyzerá. Adrian Peterson im nebude chýbať tak, ako by sa možno mohlo zdať, aj tak si ale nemyslím, že ten zápas vonku vyhrajú. Udržia ho ale takpovediac na uzde. 

Víťaz: Carolina, 1.33

HCP: Vikings, +7.0

Tennessee Titans - Oakland Raiders

Víťaza zápasu po jeho skončení označia za čierneho koňa AFC. Za tím s reálnou šancou na playoff. Niečo mi hovorí, že to budú Raiders. Po dramatickej výhre v New Orleans doma nečakane prehrali, majú ale viac talentu, ako Tennessee. Tí utiekli detroitským hrobárom z lopaty v zápase plnom faulov. Obranu Raiders si zobral na starosť hlavný tréner Del Rio, jeho vplyv by sa po týždni tvrdého tréningu mal prejaviť. 

Víťaz: Oakland, 1.80

HCP: Raiders, -1.5

NY Giants - Washington Redskins

Najčudnejšia hendikepová hranica týždňa. Tri body pre domácich obyčajne znamenajú, že tímy sú vyrovnané a výhoda domáceho prostredia je za tri body. Mne sa ale nezdá, že Giants a Redskins sú vyrovnaní. Obrana New Yorku vyzerá, ako by do nej investovali 100 miliónov dolárov.....a presne toľko aj investovali. Defenderi Redskins ale na druhej strane nepôsobia lepšie napriek posile v osobe Josha Normana. Súboj CB Normana a WR Beckhama je najdiskutovanejším v dnešných zápasoch. Podľa mňa však Giants vyhrajú obranou, nie vďaka Beckhamovi.  

Víťaz: New York, 1.58

HCP: Giants, -3.0

Tampa Bay Bucs - Los Angeles Rams

Po dvoch týždňoch sa zdá, že Rams nebudú schopní dať ani jeden touchdown. Dali dohromady deväť bodov. Tampa najmä doma nebude mať problém skórovať, na to je Jameis Winston príliš dobrý. Bucs v Arizone vybuchli, museli celý týždeň počúvať výčitky trénerov. Myslím, že toho majú dosť a dnes sa vybúria na Los Angeles. Ich sezóna sa zdá byť zamerané na všetko možné, len nie na výhry v čo najväčšom počte zápasov. 

Víťaz: Tampa Bay, 1.55

HCP: Bucs, -4.0

Seattle Seahawks - San Francisco 49ers

Seahawks v obrane dobre, v útoku zle. Aspoň zatiaľ. QB Russel Wilson je zranený, ofenzívna línia má viac dier, ako švajčiarsky syr. V San Franciscu sa zatiaľ viac hovorí o tom, kto zas pokľakne pri americkej hymne. Divízny zápas vyhrá favorit, nebude to mať ale jednoduché. Útoku Seahawks neverím, že dokáže poraziť pravidelného súpera o viac, ako o touchdown. Skôr o menej. 

Víťaz: Seattle 1.23

HCP: 49ers, +9.5

Kansas City Chiefs - NY Jets

Zápas, ktorý môže jeden z tímov významne posunúť k playoff. Obaja sa môžu ocitnúť v súboji o divokú kartu. Chiefs začali skôr priemerne, navyše im aj dnes bude chýbať Jamaal Charles. Jets odohrali dva solídne zápasy, teraz ale začínajú náročnú časť sezóny. Štyri z piatich zápasov hrajú vonku. Ak obrana udrží Chiefs na 14 - 17 bodoch, potentný útok newyorčanov by dvadsať dať mohol. Aj tento zápas bude v tv, cca od 22:30.

Víťaz: New York, 2.25

HCP: Jets, +3.0

Philadelphia Eagles - Pittsburgh Steelers

Carson Wentz je najnovším miláčikom Ameriky. Rookie hral dva zápasy, vyhral obidva. Čo na tom, že proti dvom z najslabších tímov súťaže (Cleveland, Chicago). Až dnes zistí, akí rýchli a dobrí sú obrancovia v NFL naozaj. Steelers hrajú ako jeden z top 3 mančaftov. Bitku o Pennsylvaniu by dnes zvládnuť mali napriek tomu, že hrajú vonku. A Eagles tridsať bodov krátkymi prihrávkami nedajú. 

Víťaz: Pittsburgh, 1.57

HCP: Steelers, -3.5

Indianapolis Colts - San Diego Chargers

V poslednom zápase dňa, či skôr večera, alebo ešte lepšie noci, sa vrátime na začiatok dnešného textu. Colts ešte nevyhrali, dnes musia zabrať. Zápas dvoch výborných QB (Luck vs Rivers) vyhrá domáci, silou vôle Andrewa Lucka. Hoci si myslím, že osud sezóny nezvráti výhra ani pre jedného zo súperov. K reálnym ašpirantom na boj o SuperBowl sa s nimi nepočíta. 

Víťaz: Indianapolis, 1.76

HCP: Colts, -1.5

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár