Ľadovo ostrý rebríček: Laco Nagy si ide svoje

Ladislav Nagy, najväčšia hviezda ligy. (photo: SITA/Jozef Jarošík)

Ladislav Nagy, najväčšia hviezda ligy. / (photo: SITA/Jozef Jarošík)

Kolega Tomáš, ktorý pre vás Ľadovo ostrý rebríček pripravuje, má zdravotný výpadok, preto si ho ako telovýchovný vedúci dovoľujem dnes nahradiť. Do Martina prajeme skoré uzdravenie a veľa sily. Rebríček vychádzať musí, výkony hokejových ligistov za minulý týždeň som teda vzal do úvahy ja. Zoradil som ich od desiateho cez piateho k najlepšiemu. Pre lepšiu orientáciu je v zátvorke vždy umiestnenie tímu pred týždňom.

10. Žilina (Minulý týždeň 9.)

Pred týždňom boli predposlední a odvtedy hrali s Nitrou a Košicami. Získali dva body, menej od minulého Rebríčka nahral iba jeden tím. Paradoxne, obidvoch favoritov na strely prestrieľali. Proti Nitre to stačilo na výhru v predĺžení, Hovorka premenil jedinú strelu v overtime. V Košiciach bolo po prvej tretine na strely 5:14, no na góly 3:1 pre VSŽ. Potom sa už len dohrávalo, ku cti Vlkom slúži, že korčuľovali do konca a dali tri góly, Oceliari pred tým zápasom nedostali v Košiciach ani jeden jedenásť tretín (!). Naše sympatie Žilinčania majú, keď k nim pridajú výsledky, nebudú poslední navždy.

9. Zvolen (10.)

Bryndziari vyhodili kapitána Juraja Juríka a pribalili mu na cestu kolegov Juraška s Rehákom. Po piatich kolách, pred zápasom s Košicami. Oddelenie ľudských zdrojov vo Zvolene muselo pracovať nadčasy hneď na začiatku sezóny, aj na slovenské pomery sa zdá byť personálna politika stredoslovenského klubu zvláštna. A vôbec, zvláštnu atmosféru cítiť zo Zvolena od začiatku ročníka. Najprv pustia najlepších hráčov k nováčikovi, potom prehrajú všetko v príprave. Prvé tri ostré zápasy píšu výhry, potom tri prehry za sebou. Siedmy zápas vyhrali, ak bude ich schizofrénia pokračovať, majú pred sebou víťazný týždeň. A po ňom zas po pár prehrách vyhodia jeden celý útok. Celé je to také ... zvolenské.

8. Poprad (5.)

Vedú tabuľku pravdy! Vyzerá na webe SZĽH trochu zvláštne, ani neviem, či jej mám veriť. Pravdou celkom určite je, že Kamzík Aleš Ježek získal v jednom zápase na jeden pokus 39 trestných minút. Za bitku s Andersonsom v zápase proti Zvolenu tri minúty pred koncom zápasu, ktorý Kamzíci prehrávali 3:4. Súpera síce zlikvidoval, no dostal 2+2+5+10+20 minút na lavici hanby. Za také niečo by mal dostať noc na prični v cele a na druhý deň náramok pre domáceho väzňa. Zákaz priblížiť sa k zimnému štadiónu na tri týždne by mal byť samozrejmosťou. Streleckú formu chytá za rohy Zagrapan, v dvoch zápasoch dal tri góly. Vyhral zápas v Trenčíne, gólom v predĺžení.

7. Mikuláš, Liptovský (7.)

Po štyroch prehrách konečne vyhrali. V televíznom zápase proti spolunováčikom zo Zámkov, vedia, ako sa predať. Martinu dva dni predtým nedali ani gól a prehrali futbalovým výsledkom. Stále im chýbajú skúsení maródi Stumpel s Cibákom, útok Huna-Huna-Huna na všetko nestačí.  Chýbať bude Liptákom aj český bek Makovský, vyfasoval od disciplinárky trojmesačný trest za faul ešte v zápase 3. kola v Košiciach. Hráč sa kajal, dostal latu na spodnej hranici únosnosti. Košičan Matejka sa zotavuje z otrasu mozgu a zlomeniny nosa.

6. Martin (6.)

Opačné starosti majú v Martine. Vedú tabuľku Fair Play. Ani jednu pálku si nestihli zaslúžiť, sú poslední z desiatky ligistov s čistým registrom vyšších trestov. Chválime! Okrem toho ale v minulom týždni neurobili nič výnimočné. Doma vyhrali so susedmi z Mikuláša, v Nitre nemali na Corgoňa nárok. V derby s Liptákmi jedných vylúčenia brzdili (domácich), druhých zas vyvádzali z rytmu (hostia). Čo iné sa dalo čakať, ako skóre 1:0? Len neviem, či gól padol po rohu, alebo z priameho kopu.

5. Zámky, Nové (3.)

Brabenec, Kytnár, Hudec. Trio Rio centrov zo Zámkov dokazuje, že za peniaze sa predsalen dá niečo kúpiť. U nováčika si za peniaze kúpili víťazné buly. Tí traja ich vyhrali suverénne najviac (63, 47, 39). Štvrtý v poradí vyhral 18, ďalší dvaja po desať. Po nich už len menej. Niečo na tých štatistikách na zväzovom webe smrdí. Buď v NZ počítajú aj vhadzovania na tréningoch, alebo v zápasoch ostatných klubov na ne zapisovatelia kašlú. Nebo vobojí. Čo sa výsledkov týka, pred víkendom sa patrí čo? Pred víkendom sa patrí poriadne nakúpiť. V Zámkoch vedia, čo sa sluší a patrí, v piatok v domácom nákupnom centre nakúpili deväť kúskov od Baranov z Bystrice. Z víkendového výletu do Mikuláša si priniesli jednogólovú prehru, ako jediní nezískali od minulého vydania ani bod. Klesli len o dve priečky, je možné, že sme stále pod vplyvom ich nováčikovského elánu. Otázka do pléna: nemajú prezývku? Žiadnu som nenašiel, čo ich mám volať Chladničkári?

4. Trenčín (8.)

Otrasné presilovky! Kde by mohli Vojaci byť, keby len premieňali presilovky? Úplne niekde inde. No dobre, v Toronte majú aspoň veľvyslancov svojej hokejovej školy. V rámci tabuľky hokejovej ligy by atakovali medailové pozície. Zo 49 šancí, ktoré im rozhodcovia a nespratní protivníci dopriali, dali len dva góly. Veď to je menej, ako reprezentácia na majstrovstvách sveta. Asi. Navyše Trenčania odohrali suverénne najviac minút v početnej výhode, vyše 71. Ligový priemer je okolo 55 min.... Takto ich musí posúvať nahor tabuľkou gólman Chábera. Líder brankárskych štatistík má vyše 94% úspešnosť zásahov, tri body v Banskej Bystrici priam ukradol. Snáď ho zato nezavrú, Dukle by veľmi chýbal.

3. Nitra (4.)

V minulotýždňovom menu okúsili, ako chutia súperi zo severu. V Žiline prehrali dosť nečakane, hoci v predĺžení, Martinu doma, dosť čakane, nedali šancu. Len tímy prvej trojky Ľadovo ostrého rebríčka hrali zápasy medzi dvoma vydaniami s pozitívnym skóre. Tak to má byť. Spomedzi desiatky zúčastnených odohrali doteraz najviac času v oslabení a zároveň v ňom dostali najmenej gólov, len dva. Aj to hovorí o ich sile. Oslabofku si skúsili už 46-krát, káravé pohľady vítali hriešnika po skoršom návrate z trestnej lavice len dvakrát. V piatok hostia lídra oboch dôležitých tabuliek (ligovej aj našej), bude to lahôdka.

2. Bystrica, Banská (2.)

Barani by boli bývali atakovali prvú priečku, keby neboli bývali v nedeľu doma prehrali. S Duklou. Ktorú v poslednej tretine prestrieľali 19:2 a aj tak v nej dostali rozhodujúci gól. Banská vypálila v zápase 50 pukov (!) na Cháberu, ak vystrelia v extra zápase proti oranžovým dorastencom polovicu z nich, dosiahnu ako prví v mladej sezóne 300 striel. Ako jediní využili všetky presilovky o dvoch hráčov, ktoré doteraz hrali. Hrali len jednu, dvadsaťšesť sekúnd. Potom dali gól. Košice, Trenčín, Zvolen, Zámky, Martin a Mikuláš hrali v luxusnej výhode 24 minút počas 31 (úsekov) presiloviek o dvoch hráčov. A gól nedali ani jeden.

1. Košice (1.)

Ladislav Nagy si ide svoje. Košice strelili v štyroch po sebe idúcich zápasoch vždy šesť gólov. Museli by sme zrejme nazrieť hlboko do análnych hlbín štatistiky, keby sme chceli nájsť rovnako potentné obdobie. Také štatistiky sa však na Slovensku nepestujú, postačí spomenúť štatistické obdobie od posledného Rebríčka. V minulom týždni zavesili dva tenisové sety na Zvolen (6:3 vonku) a Žilinu (detto, iba doma). Prvá lajna nazbierala šestnásť kanadských bodov (6+10), kráľom produktivity celej ligy je Laco Nagy. Trinásť bodov v ôsmich zápasoch nevyjadruje, s akou dominanciou korčuľuje po ligových klziskách. Košice majú formu, majú najlepšieho hráča ligy a majú aj prvé miesto v rebríčku na TakUrčitee.

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.