Slovnaft Cup 4. kolo: Už nejde o fazuľky

27.09.2016 / Martin Petro
Ľuboš Hanzel z FK Iskra Borčice a Anton Sloboda z FC Spartak Trnava v pohárovom zápase pred plnou tribúnou. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Ľuboš Hanzel z FK Iskra Borčice a Anton Sloboda z FC Spartak Trnava v pohárovom zápase pred plnou tribúnou. / (photo: SITA/Tomáš Somr)

Slovnaft FA Cup bude od utorka do stredy (a potom aj budúcu stredu) pokračovať šestnásťfinálovou fázou. V národnom pohári ostáva posledných 32 mužstiev, už prestáva ísť o fazuľky. Ktokoľvek je v tejto chvíli od poháru vzdialený už „iba“ päť víťazstiev.

Nový Život žije svoj sen

Pohárovej supertabuľke, v ktorej je 206 tímov, stále kraľuje náš redakčný favorit – FC Nový Život. Ich gólový rozdiel 19:2 je fenomenálny. Prispel k nemu aj Marek Paštrnák, môj kamarát a špičkový futsalista, ktorého meno neopravuje ani MS word, také je spisovné.  

Celkovo v súťaži prežili štyri mužstvá, ktoré hrajú piatu ligu, a to sú krásne momenty, v ktoré sme pri tomto krásnom formáte súťaže dúfali. Vrcholový futbal vďaka tomu žije aj na dedinách. Nový Život si to rozdá v utorok o 16.00 doma proti extraligistovi z Michaloviec. Rozdiel štyroch líg sa zrejme prejaví, no zážitky Ňjúlajfákom ostanú aj na dva životy, nielen na ten nový.

Revolúcia tímov z piatych líg

Do partie pätoligových patrí aj Višňové, ktoré si v treťom kole poradilo s Vinicou vo veľkom ovocnom derby. V stredu o 15.30 do tejto malebnej dedinky pri Žiline pricestujú borci z Liptovského Mikuláša v úlohe veľkých favoritov.  

Slovan Brvnište sa cez penalty prehrýzol cez treťoligový Rohožník. Teraz ho čaká kedysi v európskych súťažiach účinkujúca Nitra. No neuvarte najpoctivejší guláš roka na takýto sviatok. Kto to máte na skok, zbehnite ochutnať v prvú októbrovú stredu o 14.30. Brvnište nájdete takisto pri Žiline, rovno pod Papradnom. Ale pozor, neodbáčať na Dolnú Marikovú, lebo to bude treba celé obchádzať.      

FK Tisovec sa v muránskom derby pokúsi vyskočiť si na Poprad. Obe mužstvá delí Kráľova Hora a tri ligy, čo však vopred nezaručuje vôbec nič.

Štvrtoligové Malženice sa otestujú s Prešovom, ktorý v najvyššej súťaži plní rolu slepého medzi jednookými. Tu by malo ísť o jednoznačnú záležitosť, no nikdy nehovor nikdy. Frazeologizmus si vyslovte pekne tvrdo – Malženice sú z trnavského kraja. Ak budú tak tvrdo, aké majú nárečie, aj hrať, tak to Prešov nebude mať vôbec jednoduché.

Slovan konečne pred divákmi

Na zápas v Slovenských Ďarmotách sa obrovitánsky teší bratislavský Slovan, ktorý si konečne zahrá pred poriadnou kulisou. Na stráženie návštevy kola budú zrejme musieť prísť pozemné posily z celého Hontianskeho regiónu. Štadión v Ďarmotách je iba niekoľko metrov od maďarskej hranice. Nemusím byť jasnovidec, aby som stredajší zápas (15.30) označil už vopred za rizikový.

V súťaži je ešte jeden Slovan, Slovan Šimovany-Partizánske. Ten sa pokúsil zmiasť svojho elitného súpera z Ružomberka už vopred - svojou polohou. MFK má štyri možnosti, ako sa do dejiska štvrtoligistu prepraviť a všetky trvajú približne dve a štvrť hodiny. Uvidíme, ako sa táto neriešiteľná kvadrilema prejaví na ihrisku. Ak to máte do Partizánskeho kúsok, tak v stredu o 16.00.

Do tápajúcich Lipian sa v rámci utorkového programu dostaví Žilina, momentálne najhorúcejší tím republiky. Bude to súboj dvoch extrémov. To isté bude platiť aj v stredu vo Veľkom Mederi, kam si príde napraviť pobabraný úvod sezóny Trenčín.

Ktorý prvoligista ako prvý pohorí?

Žreb musel potešiť Riša Hanzlíka, aj všetkých Spartakovcov. Do Nového Mesta to majú kúsok, vytvoria určite perfektnú atmosféru a náklad, ktorý tam prípadne dostanú, nebudú musieť vláčiť ďaleko.

Skvelý futbal sa hrá tento rok pod brezami; zverencov Mareka Fabuľu v tejto sezóne ešte nikto neporazil. Séria Podbrezovej sa môže skončiť v Skalici o 15.30, no je to reálne? V Slovnaft Cupe zatiaľ druhý najlepší tím prvej ligy neinkasoval ani raz.

Do Liptovskej Štiavnice vycestuje Dunajská Streda a  takisto bude favoritom. Na poslednom výlete smerom na východ (teraz cez víkend) sa konečne naučila vyhrávať. Či si apetít prenesie aj do pohára, uvidíte v stredu 15.30. Zlaté Moravce si v rovnakom čase zahrajú v Seredi o to, kto pôjde po zápase oslavovať do nitrianskych krčiem.

Emóciami nabité a určite aj futbalovo kvalitné zápasy nájdete v týchto dňoch vďaka Slovnaft Cupu po celom Slovensku, vid. mapka na konci článku. Nejaký si vyberte a postrehy (aj s fotkami) pošlite. Uverejníme k tejto téme všetko, čo dorazí.      

Mapka zápasov 4. kola 

 

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár