Prečo znova Kanada?

01.10.2016 / Stewo Biroš
Po víťaznom góle. (photo: SITA/AP Photo/Frank Gunn)

Po víťaznom góle. / (photo: SITA/AP Photo/Frank Gunn)

Červená je dobrá na Ferrari, zlá na hemoroide, a tá úplne najhoršia na kanadskom drese.

Sú úplne inde

Druhá najväčšia krajina planéty dominovala Svetovému poháru, jasne potvrdzujúc slová AJ českých expertov o tom, že títo "jsou někde úplně jinde". Everest hokejovej moderny, somatickej sily, čistej tvrdosti, zdravého, no najdrzejšieho sebavedomia, jedinečnej geniality pri výbere a utilizácii priestoru na ľade, netradičné riešenia herných situácií. Hokejový power point.

Tak, chlapci sa v krajine javorov už podľa legendy vraj rodia rovno s korčuľami a z 9-ich opýtaných na chodníku "čo je v Kanade šport číslo 1" vám v takom Vancouveri rovno jedenásť povie furt a len to isté.

Kto okradol Slovensko o tím?

Nuž, je dôvodom svetovej hokejovej dominancie tradícia? Kultúra národa? Ropa v Alberte? 6 percentná nezamestnanosť? Tréning ad nauseum? Morálka?

V zemi tretieho najväčšieho výrobcu diamantov korčuľuje okolo 626 000 hokejistov, všetci podľa pravidla čím menej zubov, tým viac kvality, a keď číselko porovnáte so zhruba 9 300 hokejistami na Slovensku, z ktorých je skoro 2 100 mužov, poviete si je to jasné.

Iný kraj – iný mrav, to jo, Kanada ale a PREDOVŠETKÝM neskončila v rebríčku Transparency International v kategórii vnímania korupcie na 61.mieste, lež v prvej desiatke. To napríklad. Spýtajte sa potom poniektorých /hokejových/ lídrov z Váhostavu, čo okradli túto zem o nemilosrdných 120 miliónov a im podobných, prečo Slovensko neposkladalo na turnaj svoj vlastný tím ...

Stewo Biroš

Stewo Biroš

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár