Vyberanie šperkov je hra

06.10.2016 / red.
 (photo: )

Inzercia

Snáď v každej žene drieme parádnica, ktorá túži ozdobiť sa nie len klasickým zásnubným alebo svadobným prsteňom, ale aj ďalšími šperkmi. S ochladením a jeseňou za dverami všetci milujeme túlanie sa po obchodoch a nahliadanie do výkladov zlatníctiev, ktoré sa trblietajú striebrom, zlatom a drahými kameňmi. Postupne hľadáme a vyberáme kúsky, ktoré by sme radi videli pod vianočným stromčekom – pretože šťastie praje pripraveným, že? Ježiškovi nestačí napísať, že chcete zlaté náušnice, ale musíte mu nenápadne ukázať tú správnu predajňu a šperk, prípadne uložiť adresu eshopu medzi jeho obľúbené stránky.

 

Hoci ozdoby uší patria k najvďačnejším a popri prstienkoch k najnakupovanejším klenotom, poznáme aj veľa dám, ktoré majú slabosť na náhrdelníky. Nie len na v súčasnosti módne statement kúsky, ale aj na jemné retiazky ozvláštnené zaujímavým príveskom. Pri výbere tej drobnej ozdoby na tenkej šnúrke sa môžete vyblázniť a popustiť uzdu fantázii. Od klasických srdiečok v rubínovej farbe, cez štvorlístky a kvietky dospelej nekonvenčnej ženy k fascinujúcim geometrickým tvarom či príveskom vyrobeným z ekologických či recyklovaných materiálov. Tie najodvážnejšie vyrabujú ponuku obchodov s korálikmi a ďalšími komponentmi, aby si stvorili svoj vlastný osobitý šperk.

Ktorá z nás v detstve nezávidela tanečniciam s hnedými štíhlymi rukami, ktorým pri každom pohybe štrngali na zápästiach desiatky lesklých náramkov? Dnešné módne trendy doprajú koži, drahým kovom i brúseným diamantom a skleneným kryštálom, najlepšie všetkému naraz. Vyrazte s kamarátkou von a súťažte, ktorá objaví výstrednejší kúsok. Popri tej všetkej zábave iste úplnou náhodou narazíte na ten typ zlatých náušníc, ktoré už mnoho týždňov zháňate.

 

Kapitolou samou o sebe je výber snubných prsteňov počas svadobného šialenstva. Zoberte na výpravu za šperkom, ktorý sa chystáte nosiť až do smrti, budúceho šťastného ženícha. Obíďte aspoň tri zlatníctva a vyskúšajte rôzne kovy a dizajny. Neviete si predstaviť to množstvo zábavy, ktoré zažijete. Navyše uvoľníte trochu napätie z nadchádzajúcej svadby. Nezmeškajte preto možnosť vykročiť do budúcnosti tou správnou nohou a pri spoločnom výbere prstienkov sa naučíte hľadať kompromisy a zlatú strednú cestu.

Vyberanie šperkov je ako chôdza cestou dláždenou diamantmi a drahokamami, po ktorej môžete kráčať s kamarátkou alebo partnerom. Nezáleží, či práve niečo urgentne zháňate, alebo si len chcete urobiť radosť, prípadne chcete potešiť niekoho blízkeho. Vo svete zlatníkov, zdatných a nadaných umelcov a drobných krabičiek vystlaných zamatom sa opäť máme možnosť cítiť ako malé dievčatká v hračkárstve. Podľahnite kúzlu trblietavých drobností a užívajte si ich prezeranie, vyberanie a nakupovanie.

red.

red.

Napíš komentár