Coach Rufus: Ten deň, keď skóroval Jesus aj Pablo Escobar

12.10.2016 / Coach Rufus
Skutočný Pablo Escobar. (photo: SITA/AP Photo)

Skutočný Pablo Escobar. / (photo: SITA/AP Photo)

Pozeral som zápas Bieloruska s Luxemburskom. Hostia dostali pred polčasom červenú kartu. Bránili teda ešte urputnejšie ako zvyčajne. Desať minút pred koncom inkasovali po krásnej hlavičke, no o päť minút v oslabení šťastne vyrovnali po tečovanej strele, aby mohli v závere brániť ešte urputnejšie.

V 93. minúte rozhodca ukončil zápas, v ktorom sa mali nadstavovať 4 minúty. Celá lavička Luxemburska vyskočila a rozbehla sa na ihrisko oslavovať s hráčmi. Nestáva sa často, že by mužstvo Luxemburska zabodovalo v kvalifikačnom zápase a ešte k tomu vonku a ešte k tomu v oslabení o jedného hráča. Rozhodca sa chvíľu pozeral na hodinky, potom si niečo uvedomil a vrátil hráčov na ihrisko.

„Moja chyba, zle som si to stopol, musíme dohrať ešte jednu minútu.“

Neviem, či povedal práve toto, ale tak to vyzeralo. Bielorusi neprotestovali, práve naopak, chceli predsa vyhrať. Ani nie, že chceli, bola to ich psia povinnosť. Zato tréner Luxemburska pri tomto verdikte takmer z kože vyskočil. Ale čo mohol robiť, rozhodca je pán.

V hre sa teda pokračovalo po rozhodcovskej lopte. Prišiel bieloruský center do vápna. Obranca hostí odvrátil odkopom a odkopol tak rezolútne, že lopta preletela až na polovicu Bieloruska. Tam už žiadny obranca, a to bola vtipná situácia, pretože odniekiaľ sa vynoril najlepší luxemburský strelec Joachim, ktorý chvíľu predtým vyrovnal. K lopte to mal zrazu celkom blízko a Bieloruský brankár si to zrejme uvedomil takisto, pretože vybehol 30 metrov von z bránky. Bola to otázka jedného drobného detailu, kto z nich dvoch bude pri lopte skôr.

Viete si predstaviť, aký by to bol úžasný príbeh, keby to Joachim stihol? Bohužiaľ, brankár Gorbunov loptu tesne pred ním v šmýkačke odpálil. Zápas hneď na to skončil a skončil výsledkom, ktorým skončil už vtedy prvýkrát.

Na celom príbehu je teda najzaujímavejšia táto otázka: Ako som sa vôbec dostal k tomu, že som pozeral zápas Bieloruska s Luxemburskom? Sám neviem.

Moje zvyšné postrehy.

 • Gordon Strachan si svoju bilanciu na Slovensku „zvýšil“ na 0:8
   
 • Slovákom sa konečne podarilo odpútať od Malty, osamostatňujeme sa na predposlednom mieste
   
 • Česko má po troch kvalifikačných zápasoch menej strelených gólov ako San Marino
   
 • Benteke strelil na Gibraltare gól po 7 sekundách hry (v Liverpoole na gól potreboval 7 týždňov hry)
   
 • Stále sa v Európe nevie nájsť takmer nikto, kto by dokázal poraziť Island
   
 • V drese Bolívie sa dvomi gólmi presadil Pablo Escobar
   
 • V drese Brazílie Jesus

Viac postrehov od nášho nového prispievateľa nájdete na facebookovej stránke Coacha Rufusa

Coach Rufus

Coach Rufus

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár