Babské kopačky: Anglické počasie, anglický týždeň

13.10.2016 / Martin Ferianec
Takto vyzerajú babské kopačky. (photo: Jozef Mačejovský)

Takto vyzerajú babské kopačky. / (photo: Jozef Mačejovský)

Anglicko je vraj kolískou futbalu. Dnešné kopačky budú trocha anglické, ale nebojte sa. Slovník potrebovať nebudete, spíkovať nebudem. To len slovenský ženský futbal konečne začína mať anglické črty. Zatiaľ len zľahka, skromne.

Absolútne štandardne s nastupujúcou jeseňou vítame aj u nás anglické počasie. Každý rok zhruba po piatom - šiestom kole oceňujem myšlienku začať ligu až v posledný prázdninový víkend. S vychutnávaním si futbalu v peknom počasí s chladeným nápojom to netreba preháňať. Až štyri - päť celziusov, krutý severní vítr, opršané baby v dresoch nalepených na telách je pravý šmak pre hráčky i nás fanúšikov. Ešte že nás hreje láska k futbalu a k ženám v kopačkách.

Čo anglickejšie ako anglický futbalový týždeň môže existovať. Vyskúšali si ho i naše ženušky. K ligovému zápoleniu si pridali pohárové. V ňom v krátkom čase predbehli mužských kolegov. V ženskom rode už poznáme semifinalistov. Na tomto mieste anglické črty končia. Čo však začína, je prehľad ligových a pohárových zápasov.

Žilina – Myjava 1:0

Na kopaniciach je sezóna páleníc už v plnom prúde. Herný prejav Myjavčaniek vyzerá, akoby ich výpary v tréningu a pred zápasmi poctivo inhalovali. Posledné týždne pôsobia spomalený záber na šprint Stephena Hawkinga. Domáce boli všade skôr, v súbojoch dôraznejšie. V prestávke si dali hosťky asi na poprávku šaraticu. Pridali síce do kroku ale aj tak pokadili pokazili každú vytvorenú šancu. Gól domácich padol volejom po rohu.

Nitra – Banská Bystrica 0:2

Ostro sledovaný zápas mojimi kolegovcami. Opäť vsadili. Vsadili na Chládekovú, ktorá ťahá svoju bezgólovú šnúrku naprieč Slovenskom už 540 ligových minút. Dohodnime sa, že kým potiahne svoju neprekonateľnosť, hovorme jej Paťka. Znie to osobnejšie. Napriek červenej karte hostí úspech slávilo nové rozostavenie Paťka - 8 - Briššová. Prvá znovu nedostala, druhá znovu dala. Hneď dvakrát. Loptu do bránky domácich.

Bardejov – Šaľa 2:1

Zo zákulisia vieme, že sa hrali už tradične futbal medzi šestnástkami. Tie baby snáď nestarnú. Keď zrazu dala Šaľa gól, väčšina zrazu nevedela prečo ani ako. Prekvapenie kola bolo v prestávke stále na dosah. Motivačná reč ľudí z OVB nakopla východniarky napĺňať svoje ciele. Výsledkom boli dva góly a vydreté víťazstvo. Hosťky zo Šale si miesto bodov odniesli jednu sadru. Strelkyňa skoro všetkých gólov tímu ich bude chvíľu strieľať len na FIFE.

Slovan – Michalovce 10:0

Najhoršie má nováčik za sebou. Povestnú daň si počas posledných dvoch zápasov predplatili aj na ďalší ročník. Slovanistky si znovu popravili skóre a strelecké štatistiky. Najmä Čahojová a Šurnovská si polepšili. Intenzívny preplesk dali medzi 29 a 32 minútou, kedy stihli zasunúť hneď tri krát.

Nové Zámky – Trenčianske Teplice 2:7

Sezónny úspech Zámkov! Znova nastúpili a dokonca dva krát skórovali. Ani prvé dva góly však nestačili na viac, než na prehru. Kolega Michal fandil na diaľku svojmu novému najobľúbenejšiemu tímu a ten ho potešil. O zápase rozhodol už prvý polčas, manko 5 gólov sa ťažko otáča. Ďalší hattrick zaznamenala Bogorová.

Slovenský Pohár

Anglický týždeň dovolil vymeškať dievčatám zo školy. Miesto štúdia sa snažili dostať do prvej štvorky domácej pohárovej súťaže. Medzi 6 prvoligistov sa prepašovali dvaja druholigisti. Jedno štvrťfinále takmer absolvoval i náš vedúci. Ale znova ten hrací čas, 14:30 počas pracovného dňa.

Na prvom druholigistovi hore nad Nitrou sa vytrápila znova Myjava. V zostave so šiestimi juniorkami postúpili až na penalty. Odplatu za ligovú prehru pripravil Slovan vonku v Dolnom Hričove kde hráva Žilina. Rovnako ako v lige rozhodol jeden gól. Bardejov dal dole druhý tím z nižšej súťaže. S NMŠK vyhrali 6:1. Mikolajová znova tri góly. Hrá, akoby chcela v zime prestúpiť za nejaké šilingy alebo franky niekam von. Posledná postúpila Šaľa, naložila Mrázikovcom 4:1.

Pozvánka na kolo číslo 7

Trenčianske Teplice - Nitra, 15.10. o 12:30

Môžeme čakať vyrovnaný zápas o stred tabuľky. Teplice doma body strácajú minimálne, nebudú to chcieť zmeniť ani cez víkend.

Michalovce - Nové Zámky, 15.10. o 12:30

Existenčný zápas pre oba tímy. Favorizujem domáce baby, ktoré majú šancu konečne bodovať a vyhrať. Čakať, či Zámky ligu dohrajú, by bol hriech.

Banská Bystrica - Žilina, 16.10. o 12:30

Paťka má dvojitú motiváciu. Len Žilina jej dokázala dať v tejto sezóne gól, v pohárovom zápase. Odčiniť vyradenie a zostať na čele tabuľky jej pomôže i zvyšok tímu.

Myjava - Bardejov, 16.10. o 12:30

Pre mňa zápas kola. Otázkou zostáva, či sa Myjava preberie z jesenného spánku a či som Maju z Bardejova nenakopol k strieľaniu gólov až priveľmi.

Šaľa - Slovan, 16.10. o 13:30

Zdá sa, že Šaľa sa konečne chytila. Potrápila vonku Bardejov, Žiline dala 3 a Tepliciam 4 góly. Ak dokážu prekusnúť stratu top strelkyne, uvidíme zaujímavý duel.