EPL: Alfasamec vs Lovec ľudí

17.10.2016 / Stewo Biroš
Červené súkno pre fanúšikovia the Reds. (photo: SITA/AP Photo/Rui Vieira)

Červené súkno pre fanúšikovia the Reds. / (photo: SITA/AP Photo/Rui Vieira)

Nikdy som úplne nepochopil načo je hádzanej brankár, orchestru dirigent a mužovi bradavky. Naopak, živo chápem, čo sa od piatku deje v takom Liverpoole.

Liverpool - Manchester United 

Päťdesiatštyritisícová heteroplnka na šiestom najväčšom štadióne krajiny Albionu večer diplomaticky odsunie akékoľvek víkendové dianie kdesi na trinástu koľaj, aby na svojej stelárnej tráve priviedla celý futbaloverný svet k vlnám Mersey odslúžiť svoj najprikázanejší sviatok. V meste Beatles koncertuje Jose, prestrelka loptových mágov v lige anglickej futbalovej aristokracie nenachádza silnejší náboj.

Portugalcov prvý vstup na Anfield v role trénera Devils a tribúna Kop spúšťa freneticko-fonetickú smršť, akú nezažil ani Kuly s Ďurindom za celý život a vo všetkých koncertoch dohromady. Scouserom nevadil Louis van Gaal, nemali problém s Davidom Moyesom, zato Mourinhove provokácie na adresu miestnych Reds v časoch keď viedol Chelsea, na to sa pri Mersey takmer zomiera. Jose predčil všetkých, dokonca i svoju povesť – aspoň si to teda mnohí myslia, proti Kloppovi však z 5-ich stretov vyhral iba jeden, a že si po úvodnej povinnej forme padnú obaja kouči možno i do náčuria a jeden z nich skončí do 90-tej minúty na tribúne, nato vypísal Paddy Power pozoruhodných 20/1.

Manchester napriek primerane snobským posilám kope zataľ ligu ala kohút s pávím chvostom, aj preto dnes figuruje papierovo ako ten druhý najlepší na ihrisku „Gegenpressen“ štýl Jurgena Kloppa robí naopak z Liverpoolu najlepší tím ligy v hre bez lopty aj s ňou. Bodový rozdiel dnešných sokov v tabuľke činí iba tri body - v prospech domáceho erbu.

Súboj pyšného alfasamca a pokorného „lovca ľudí“, ako motivátora Kloppa v Nemecku volajú, toť večerná rozprávočka za zásluhy nemilovaného pondelka. Proč bychom se netešili...

2.2 versus 3.7. Tipujem - Neprehra Liverpool.

Dopremierligotania čoskoro, amigos.

Stewo Biroš

Stewo Biroš

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár