Ľadovo ostrý rebríček: Televízne zápasy by mali byť za 1 €

25.10.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
Dvaja, čo idú opačným smerom. Košice vyhrávajú, Trenčín prehráva. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Dvaja, čo idú opačným smerom. Košice vyhrávajú, Trenčín prehráva. / (photo: SITA/Tomáš Somr)

Nové tímy na čele aj na chvoste, dnes rebríčkom potečie krv. Ako keď si hokejista nedá pozor na hokejku a štrajchne súpera pri mantineli po hornej pere a ten ešte v snahe o vyšší trest nahryzne gambu zvnútra. Nie je náhoda, že poradie aktuálnej formy tímov Tipsport ligy voláme Ľadovo ostrý rebríček. Nedáš si pozor a prehráš všetky zápasy od minulého vydania? Šmyk s tebou na lavicu hanby, v našom prípade na začiatok gradujúceho článku. 

V tejto sezóne nazývame družstvá najvyššej národnej hokejovej súťaže najkrajšími menami z ich bohatej histórie.

10. Lokomotíva Bučina Zvolen (9.)

Bryndziari zažívajú sezónu ako zo zlého sna. Prehrali štyri zápasy po sebe, ťahajú svoju načiernejšiu sériu v ročníku. Uprostred si pomohli klasickou slovenskou čarovnou paličkou, vyhodili trénera. Milan Staš dostal na privítanie Nitru a Košice, zázraky by od neho nečakal ani Copperfield. Ani sa nedostavili, prišli dve očakávané prehry so skóre 3:11. Do prestávky majú ešte pred sebou dôležitý zápas s rozbehnutým (na svoje pomery) Popradom a derby s Bystricou. Prestávka im príde vhod. 

9. Poprad - Tatry (10.)

Čítali ste dobre, napísal som, že Poprad sa rozbehol. Odkedy sme sa čítali naposledy, neprehral. Vyhral v Zámkoch na penalty, doma otočil proti Trenčínu. Vojaci sú obľúbeným súperom Kamzíkov v sezóne, vyhrali proti nim obidva zápasy. Inými slovami dva zo šiestich, ktoré sa im podarilo zatiaľ neprehrať. Domáci duel rozhodla podľa očitých svedkov bitka, v ktorej dostal na frak Marcel Hossa. Nie to som ale chcel, zaujali ma v súvislosti s Popradom dve veci: kampaň na Zápas hviezd a šiltovky hráčov s logom klubu (písmená PP). Aspoň sem-tam robíme marketingové pokroky. 

8. Dukla Trenčín (8.)

K Vojakom je rebríček milosrdný. Prehrali obidva zápasy (s Košicami doma a v Poprade) a aj tak nie sú poslední. Poprad ťahal sériu siedmich prehier (nepočítajúc povinné body s juniormi), len tak ľahko mu priveľký skok neprešiel. Trenčín bol navyše v oboch zápasoch výrazne v hre, proti Košiciam bol zápas vyrovnanejší, ako prehra o dva góly, v Poprade vyhrávali 2:0 a mali aj oveľa viac. Nepridusili ale domácich kým mohli, preto pykali. Tréner Holaň sa nechal počuť kritikou na top lajnu tímu, vystuženú Tomášom Kopeckým. Zaujímavé... Keď potiahnu sériu prehier až do repre pauzy, len aby netasili čarovnú paličku aj v Trenchtowne. Hrajú proti Bystrici a v Mikuláši, to nie sú práve jednohubky.  

UPDATE: Trenčín už nemá trénera Holaňa. Rezignoval tesne po publikovaní Ľadovo ostrého rebríčka. Či to bola posledná kvapka v pohári, sa už nikdy nedozvieme. 

7. Newcastle United (Nové Zámky) (6.)

V posledných troch zápasoch dali 1, 1 a nula gólov a aj tak v nich získali štyri body. Tí chlapci vedia urobiť z ničoho niečo, keď sú takí dobrí aj v kuchyni, zvládnu aj z papriky lečo. Dosť bolo rapu, späť na ľad. Tréner Pénzeš asi začal drilovaním obrany, lebo okrem toho, že v troch zápasoch dali štyri góly, dostali z hry len tri. Napriek tomu, že korčuľovali proti najlepším útokom Baranov a Oceliarov. Ak sa rozhodnú v Nových Zámkoch stavať na pevných základoch inšpirovaných diablami z New Jersey, manko na pozíciu pre playoff zmažú do Vianoc. Čo do Vianoc, do Dušičiek. 

6. Martimex Martin (4.)

Martinská nemocnica je nečakaným epicentrom hokejového diania na jeseň 2016. Okrem nášho Tomáša (poď už domov, chlape) si tam poležal Martin Réway a teraz ochutnávajú diétnu stravu v kantíne žltačkou postihnutí hokejisti Martimexu. Je toto normálne? Obidva zápasy si museli odložiť, na tento pohár sa dá pozrieť dvoma spôsobmi. Neprehrali ani jeden, dokonca nedostali ani gól. Na druhej strane ani jeden nevyhrali a gól nedali asi ani na tréningu, keď im tuším zatvorili aj štadión. Postarali sa akurát o nepokoj v tabuľke, kde budú chvíľu chýbať im a ich súperom zápasy, ktoré si budú musieť dohrať po vyliečení a reprezentačnej prestávke. 

5. Sokol Partizán Liptovský Mikuláš (3.)

Jeden zo zápasov s Martinčanmi mali hrať Partizáni z Mikuláša. Nedeľu mali ale voľnú, aspoň stihli pozrieť kostol a po obede u svokry si mohli dať raw koláčik. Alebo si poriadne zatrénovali, po piatkovom debaklíku pred vlastnými divákmi (1:5 vs Bystrica Banská) im možno tréneri naordinovali poriadnu zaberačku. Z cviku ale hneď tak nevýjdu, v utorok hrajú proti juniorom a pred prestávkou ešte so Zámkami a Trenčínom. Keď získajú do konca mesiaca deväť bodov do skutočnej tabuľky, nikto sa nebude čudovať. 

4. Slovena Žilina (6.)

Milan Jančuška je dobrý tréner. Nezačali v Žiline ročník ideálne, prvé tri týždne sa motali na dne tabuľky aj ĽOR. V októbri ale nebodovali len v jednom zápase, po kontroverznom závere v Mikuláši. V poslednom čase sa rozstrieľali, 21 gólov v posledných štyroch zápasoch proti konkurencii (všetko výhry) sa počíta. Najviac ale prekvapili v nedeľu, štyrmi gólmi otočili zápas v Nitre a dokázali, čo ani Bystrica s Košicami nie. Poraziť Bizónov na ich ľade. V tabuľke sú už šiesti, piatkový domáci zápas proti Košiciam môžme označiť za šláger kola.  

3. Plastika Nitra (2.)

Pred nedeľným zápasom korčuľoval po nitrianskom ľade nový Corgi. Nová verzia maskota Nitrančanov. Žeby som zahodil Bizónov a vrátil sa tým pádom k Corgoňom? Neviem sa rozhodnúť. Prehra doma s hladnými Vlkmi bola šokujúca, nehovorte, že ste ju čakali. Nečakali ste ani, že mladý domáci brankár Foltán bude mať 36 zákrokov k piatim pukom, ktoré pustí za seba. Osem oslabení je na domáci zápas trošku príliš, navyše Žilina nehrá presilovky o dvoch ako Košice. Dokáže ich zúročiť, pomohla si tak k dvom gólom na ľade favorita. Nitra hrá dnes v Košiciach, môže si do reprezentačnej prestávky znova získať späť stratený náskok.  

2. Iskra Smrečina Banská Bystrica (1.)

Bystričania mohli sériu pobytov na vrchole Ľadovo ostrého rebríčka natiahnuť na tri týždne. To by ale nesmeli v Košiciach prehrať zápas s priamym konkurentom. Navyše, keď ho mali dobre rozbehnutý. Vyhrávali 2:0 a diváci mali deja-vu z playoff minulého ročníka. Potom ale Laco Nagy v oslabení znížil a zvyšok je, ako sa hovorí, história. Košice sa rozbehli a Bystrica šla domov s prehrou. Tri góly v Košiciach boli ale najviac, čo v mesiaci brankári pustili. Dve čisté kontá, zvyšok zápasy s jedným, maximálne dvoma inkasovanými gólmi. Dobrá obrana je aj v našej lige základ, Barani ju majú najlepšiu.  

1. VSŽ Košice (7.)

Zdá sa, že nešťastný víkend prehier s nováčikmi po vypadnutí z Ligy majstrov bola len krátkodobá depka. Oceliari boli pred zlomením, o zápase s Bystricou ste práve čítali. Otočka ich zjavne dostala späť do pohody, z ktorej ich nevytrhlo ani ďalšie zranenie dôležitého útočníka. K Spilarovi na maródku prisadol Bartánus, vynechá aj repre zraz. Znovu funguje košická obrana, 33 obdržaných gólov je s Baranmi najmenej. Hnevá len pusto na tribúnach počas televízneho zápasu proti Zvolenu (4:0). Nemohli by byť vstupenky na všetky zápasy v telke za jedno Euro? Bolo by plno, liga by v priamom prenose vyzerala oveľa lepšie, ako v nedeľu pred prázdnymi sedadlami v Steel Aréne. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár