NFL Power ranking: Nikto nie je dokonalý

26.10.2016 / Vlado Kurek
Zápas v Londýne bol v znamení obrán. Krásna fotka súboja ofenzívnej lajny Rams a defenzívnej Giants. (photo: SITA/AP Photo/Tim Ireland)

Zápas v Londýne bol v znamení obrán. Krásna fotka súboja ofenzívnej lajny Rams a defenzívnej Giants. / (photo: SITA/AP Photo/Tim Ireland)

V uplynulom týždni posledný porazený tým, Vikingovia z Minnesoty dostali nakladačku a Giants vyhrali v historicky prvom zápase na londýnskom Twickenham stadium. Ako sa tieto a ďalšie zápasy odrazili v našom rebríčku aktuálne najsilnejších mužstiev NFL?

Hore je vzduch najlepší, alebo TOP 10

1. New England Patriots (1)

Silnejšie a konzistentnejšie mužstvo v tejto chvíli nevidieť, či sa pozeráte z New Yorku alebo z Bratislavy. Patriots šliapu ako hodinky a ich tréner tradične pred prestupovým deadlinom posilňuje káder. Do šírky. Zdá sa, že majú v pláne hrať ešte aj v januári. Ako obyčajne.

2. Minnesota Vikings (2)

Koľko zranení ešte dokážu Vikingovia ustáť? Oslabená OL, najmä na pozícii tacklov v zápase proti Eagles riadne pukla a nechala quarterbacka Bradforda dostať pár slušných rán. V zápase pravdy medzi mužstvami, ktoré urobili veľkú výmenu rozohrávačov dopadli lepšie hráči z Philadelphie. Ich obrana je naozaj výborná, som zvedavý čo ukáže v najbližších dvoch divíznych zápasoch. Zaujímavosťou bolo, že obidve mužstvá si až do tohto zápasu vedeli veľmi dobre postrážiť loptu, no v prvých 10 minútach ju stratili tuším 4, či 5 krát.

3. Dallas Cowboys (4)

Kovboji stúpajú aj počas bye week. Ich veľmi dobré výkony dozrievajú ako víno a ak sa neporazia sami (spory o to, kto má byť QB + krájanie mrkvy do polievky), tak sa od nich môžeme dočkať ešte nejedného víťazstva. V nedeľu sa stretnú s kvalitnou obranou Eagles a to bude zrejme zápas ako remeň. NFC East je po rokoch opäť jednou z najzaujímavejších divízii ligy.

4. Denver Broncos (6)

Aj Žrebci idú hore. Kto videl ich pondelkový zápas, tomu muselo byť ich bývalého spoluhráča Brocka Osweillera až ľúto. Toto bol klasický zápas - pomsta, a obrana Denveru dala svojmu bývalému kolegovi modrinu na každý milión, čo zarobil prestupom do Houstonu. Navyše sa chalanom spod Skalistých hôr rozbehala aj behová hra a potom už ide zrazu všetko.

5. - 6.  Seattle Seahawks a Arizona Cardinals

Sunday Night Footbal bol fantastickým meraním síl dvoch vyspelých mužstiev vedených veľkými osobnosťami. Priznám sa, v americkom futbale mi veľmi imponuje obrana a tak výsledok 3-3 vôbec nepovažujem za strašný. Tento zápas sme dopozerávali aj s kamarátmi skoro ráno, utekajúc na lietadlo z Londýna a predĺženie s dvoma nepremenenými víťaznými FG bolo čerešničkou na torte. Obidve mužstvá sú veľmi silné, ale napriek všetkým predpokladom si myslím, že do playoff sa pozrie nakoniec iba jedno.

7.  Kansas City Chiefs (8)

Náčelníci vyhrali doma aj nad Saints a s bilanciou 4-2 sa držia v nabitej AFC West v závese. Z tejto divízie môže (ne)postúpiť ktokoľvek, dokonca aj Chargers. Ale zverenci Andyho Reida sa isto pobijú o svoje miesto na slnku do poslednej chvíle.

8. Atlanta Falcons (5)

Sokoli letia dole. Boli tretí, piati a už sú takmer na chvoste top 10. Mohli by byť aj úplne mimo, ale stále mám pocit, že ich hra je veľmi dobrá. Najmä útok je skvelý, okrem Julia Jonesa je strašiakom dvojica RB, ktorí vedia všetko: behať, chytať, skórovať. S bilanciou 4-3 sú Falcons stále na čele divízie, ktorá je dlhé roky veľmi nekonzistentná a jej ostatný kráľ - Panthers - si užívajú dlhú kocovinu. Ak však nevyhrajú doma s Packers, môžu mať problémy. Niečo mi však hovorí, že vyhrajú. A výrazne.

9. Oakland Raiders (-)

Nájazdníci z Oaklandu sú trochu záhadou tejto sezóny. Napriek zaváhaniam však vyhrávajú a so zápisom 5-2 sú vlastne šiestym najlepším mužstvom ligy. To som si nie úplne istý, ale ich zápas s Tampou sľubuje kopec zábavy. Zverenci Del Ria sa neboja ísť na hranu.

10. Philadelphia Eagles (-)

Nováčik v rebríčku si zaslúži náš rešpekt za demontovanie Vikings. Eagles zažili tri výhry, po nich dve prehry a následne veľkú výhru. Ukazujú, že hoci majú pod centrom nováčika, okolo neho je dostatok kvality. Navyše sa šepká, že chcú získať od Niners kvalitného WR. Zdá sa, že svojej nováčikovskej hviezde veria.

New York, New York

Podarilo sa mi splniť si sen a vidieť zápas Giants na vlastné oči. Je to fakt veľká show, ktorá si vyžiada celý deň. A kopa zážitkov k tomu. Od Tailgate party pred zápasom, cez zápas samotný až po cestu domov. Ešte nikdy som nešiel busom v ktorom všetci (ale, že všetci) pozerajú v mobiloch výsledky na nfl.com a diskutujú o svojich fantasy ligách.

Samotný zápas bol ako cez kopirák z predošlým. Najskôr ospalý úvod, potom výborná obrana, ktorá za stavu 10-0 dvoma TD otočila kormidlo lode a nasmerovala nás k víťazstvu. Sedeli sme úplne hore na 75 tisícovom štadióne, priamo za bránou do ktorej priniesol Landon Collins svoj TD. Okolo mňa bolo samé "yes", "já" a aj nejaké áno.

Úprimne, zápas v televízii má svoje výhody, ale pokiaľ máte možnosť zúčasniť sa tohto cirkusu aspoň raz, urobte to. Je to sranda.

Hanba ligy

Jacksonville Jaguars

Jaguars sú bezzubé mačičky. Vyzerá to vyzerá, že stále nevedia čo so sebou a navyše aj ich treťoročný QB Blake Bortles robí chyby, aké by už nemal. Niners sa rozpadol káder, Bears nemajú obranu ani QB a Cleveland postihla evidentne strašná kliatba. Tieto mužstvá majú právo byť poslední, ale Jags? Niekde robia veľkú chybu a mrhajú talentom, ktorý objektívne majú.

Giants a Josh Brown

Giants konečne urobili to, čo mali už pred týždňom. Prepustili svojho kickera obvineného z opakovaného ohrozovania manželky a detí. Medzi americkými futbalistami je veľké percento mužov, ktorých futbal zachránil pred kriminálom, ale nájdu sa aj takí, čo tam rozhodne patria. Domáce násilie je netolerovateľné za žiadnych okolností a je hanba, že Giants tak dlho trvalo, kým urobili, čo bolo nutné.

Vlado Kurek

Vlado Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár