Fešák na lajne: Ernesto Valverde

04.11.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
Ernesto z Barcelony. (photo: SITA/AP Photo)

Ernesto z Barcelony. / (photo: SITA/AP Photo)

Barcelona v tejto sezóne La Ligy ešte neprehrala. Oblieka sa ale Valverde tak dobre, ako štýlovo Barcelona hrá? Hodnotí Marek Liso z Marco Mirelli

Ernesto Valverde – FC Barcelona

"Ernesto je bezpochyby vynikajúci tréner, dokonca Španiel, čo by aj malo predznamenať jeho kladný vzťah k odievaniu, ale dá sa v jeho prípade hovoriť o štýle?

Povedal by som to asi takto: „štýl hry Barcelony nie je konzistentný so štýlom odievania ich súčasného trénera“.

Futbal má byť o kráse a hra Barcelony je prejavom futbalovej krásy. Štýl odievania je tiež určitým prejavom krásy v spojení s vnútornou energiou nositeľa, ale v prípade Valverdeho absentuje harmónia vnútorného s vonkajším. Nie je to však nič negatívne, pretože nie každý musí mať kladný vzťah k odievaniu resp. nie pre každého musí byť odievanie dôležité.

Dôležitosť a význam kladie Valverde na výsledky svojej práce, o čom niet pochýb. Svedčí o tom aj hra a 1. miesto  Barcelony v prebiehajúcej lige."

Odev je pekný, čistý, ale treba ho vedieť aj odniesť. Vtedy môžeme hovoriť o štýle.

Niekto má rád dlhšie a niekto zas kratšie nohavice. Ernesto Valverde má určite radšej dlhšie nohavice.

Nezaprie svojho športového ducha. Určite rád nosí tenisky, keď si ich obuje aj k oblekovým nohaviciam. Daný druh opasku je len čerešničkou na torte.

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár