Dominika! (photo: SITA/AP Photo/Wong Maye-E)

Dominika! / (photo: SITA/AP Photo/Wong Maye-E)

Víkend, ktorý je pred nami, je dvojnásobný. Štvordňový, aj keby ste v pondelok šli do roboty. Na cestu vám k rohlíku so salámou do vlaku, alebo na zadné sedadlo auta neznámeho človeka, ktoré vás odvezie na hroby domov, pribalíme Športovku. Snáď vám nezabehne.

Pomeeee do semifinále

WTF, Singapur. Štvrtkové predpoludnie, finále Červenej skupiny. Na jednej strane kurtu malé slovenské pivo, label Cibulková. Na druhej strane Simona Halepová, najlepší dôkaz, že rumunskí plastickí chirurgovia občas urobia aj niečo správne. Teda, ak svoj slávny zákrok absolvovala doma. V hre nič menej, ako postup do semifinále turnaja, na ktorom hrajú najlepšie svetové hráčky, ktoré sa nezranili ako Serena W..

Prvý set rozhodla Dominika hneď v úvode keď nastúpila vo veľkom štýle, ako hostia na cenzurovanú šouku Jana Krausa. Druhý bol potom dychberúce predstavenie. Pozerať sa na tenis, pri ktorom je osvetlený len kurt je často magické aj bez toho, aby bol zápas sám o sebe ktovieako veľký. Tenis, ktorý predvádzali tie dve včera, bol ako sa hovorí instantnou klasikou.

Komentátorovi Marek Vaňous na Digisporte dochádzali superlatívy už po šiestich-siedmich gemoch druhého setu, hráčky sa ale ešte v tom čase len rozohrávali. Záverečné štyri gemy a tajbrejk, to bol festival ťažko pochopiteľných úderov, behov, hlasných výdychov a zaťatých pästí. Ak sme sa Dominike aj niekedy posmievali, že je schopná prehrať vyhraný zápas "na Cibulku" tak teraz treba sňať klobúk, šiltovku aj tupee.

Výkon Slovenky oslovil aj nemeckú svetovú jednotku Kerberovú, ktorá síce nemusela, ale aj tak odložila Keysovú hladkou výhrou. Cibulková sa tak teší na sobotné semifinále a my s ňou. Garantovaný tip to síce nie je, no ja na výhru Dominky na turnaji stavím. Hrá ako malá bohyňa.

Slovan a brankári

HC Slovan má v tomto roku smolu na brankárov. Nie na súperových, ktorí by mali dlhodobo zatvorené rolety pri zápasoch so zástupcom slovenského mesta v KHL.  Problém má s vlastnými. Brust aj Pogge sa predbiehajú v tom, kto viac nas....rdí trénera Říhu. Keď bol generál bratislavskej lavičky pred sezónou prešedivelým pánom, po prvej tretine sezóny má vlasy biele, ako Klekí Petra.

Aj teraz, na tripe k najväčším favoritom hrali Brust a Pogge ako keby boli ruskí agenti prezlečení do belasého dresu. V Petrohrade najprv Brust prvú tretinu vychytá lepšie, ako stredoškolský Casanova neskúsené spolužiačky. V druhej ale dvakrát fauluje a SKA sa zasmeje gólmi z presiloviek. Inak, to jeho neustále búchanie hokejkou do betónov pri každom buly už u mňa dosahuje úroveň Nadalovho rituálu pri podaní.

Nasleduje spravodlivý trest, v Moskve chytá Pogge. Všetko super, po dvoch tretinách len 2:1 pre domácich. Tretiu ale začne Kanaďan výletom na mantinel za vlastnú klietku, stratí puk a šťastný soldát zasúva do prázdnej onej, bránky. Zúfalstvo na bránkovisku podčiarkla power play, v ktorej Cheechoo (čítaj číčú) namieril prihrávku z útočnej tretiny na vlastného brankára, ktorý tam ale nebol.

Slovan ale ešte nie je z hry von, dokážeme na budúci týždeň v rozsiahlej analýze. Aby ste mali o čom čítať aj keď sa vrátite z Dušičiek živí a pobytu na pracovisku schopní.

• Štefan Ružička je sekeráš

• Videli ste, akú sekeru zavalašil Liberčanovi za bránkou v zápase Sparta - Libe-Libe-Liberec?

• Takú, že mu za ňu stopli výplatu na sedem zápasov

• Zo štyroch možných, v Česku je vraj 99% trestov za podobné skraty medzi 1 a 4 duelmi