Coach Rufus: Prečo je späť Vlado junior?

03.11.2016 / Coach Rufus
Krídelník Vladko. (photo: SITA/AP Photo/Darko Vojinovic)

Krídelník Vladko. / (photo: SITA/AP Photo/Darko Vojinovic)

Na mladého Vlada Weissa si pamätám. Na nejakom žiackom turnaji hral proti môjmu mužstvu za Inter Bratislava. Dal nám gól, vyhrali. Neviem, koľko mal rokov, no vyzeral úplne v poriadku – žiadny nafúkanec, čo má slávneho tatka.

Neviem, asi sa to pokazilo tým skorým odchodom do zahraničia. Mladí ľudia, tínedžeri, by nemali zarábať z ničoho nič veľa peňazí. Nejakú rozumnú sumu prečo nie, no nie tisíce, desaťtisíce, stotisíce či nebodaj milióny. Tie decká to úplne domotá, pokriví im to pohľad na priority. Nenávratne. No a potom robia blbosti.

Ale nechcem Vlada súdiť, sám si je pánom svojho života. Ako každý. No zaujíma ma situácia okolo jeho nominácie na Litvu. Urobil Jano dobre, že ho nominoval? Neurobil Jano dobre, že ho nominoval? Snažím sa doňho vcítiť ako kolega do kolegu, no stále neviem nájsť odpoveď. Pomôže hádam pozrieť sa na vec z rôznych pohľadov.

Pohľad prvý: Vlado to prepískol, poriadok musí byť, v mužstve nemá čo robiť.

Súhlasiť sa s tým dá, no otázka znie, na ako dlho chlapca vyradiť? Navždy? Kto nikdy netrénoval, ťažko sa vžije do vzťahu, ktorý tréner so svojím zverencom má. Na internet sa ľahko napíše, že takého primitíva nám už do mužstva netreba. Tréner s ním však dlhodobo pracoval, rozvíjal ho, venoval sa mu a treba uznať, že ho naozaj zlepšil (Weissko takto nebránil ani pod svojím otcom). Ak ho už nikdy nezavolá, príde o veľkú časť svojej roboty. Palica sa neláme ľahko.

Pohľad druhý: Keď sa vyhodil Stoch, má sa vyhodiť aj Weiss. Ak sa vrátil Weiss, nech sa teda vráti Stoch.

Hrušky a jablká. Vladimír porušil disciplínu, a to veľmi vážne. Jeho vyradenie z kádra bolo nevyhnutné, čas jeho opätovnej nominácie predmetom vážnej diskusie. No Miňo Stoch na trénera (podľa presiaknutých svedectiev) vulgárne zaútočil. Jedna vec je, že mohol dostať viac priestoru na ihrisku. Druhá vec je, ako sa s tým, že ten priestor nedostal, (ne)vyrovnal. Ak by mne môj hráč krčmovo vynadal do neviem koho-čoho, už si u mňa nezahrá. Bodka. 

Pohľad tretí: Aký je Weissov športový prínos tímu?

Mak je náš dlhodobo najlepší krídelník. Zaslúžene. Miesto v základnej zostave má pevné takmer ako Hamšík. Na opačnej strane je veľký otáznik, ktorý ešte viac skrútila Weissova neprítomnosť. Švento tam hrať nevie. Ani Mišo Ďuriš. Kubík bol zlý žart a pre ostatných hráčov to už nie je prirodzená pozícia. Ak tam Jano nechce vyskúšať Matúša Bera (napríklad ja by som do takého experimentu išiel pokojne aj hneď), dostal sa do ťažkej situácie, pretože Weissa potrebuje. Videl posledné zlé výkony na tomto poste, uvedomil si dôležitosť zápasu s Litvou a vyšlo mu to tak, že mu „odpustiť“ jednoducho musel.       

Coach Rufus

Coach Rufus

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár