Ľadovo ostrý rebríček: Povstanie Kamzíkov

15.11.2016 / Tomáš Tomeček
Vidíte to sústredenie na tvári Hendersona z Popradu?  (photo: SITA/Martin Havran             )

Vidíte to sústredenie na tvári Hendersona z Popradu? / (photo: SITA/Martin Havran )

Prešiel týždeň a po reprezentačnej prestávke tu máme opäť náš rebríček. Oddnes znova s 10 mužstvami, lebo Martin už hrá, a celkom mu to ide, veď uvidíte. Pustíme sa do hodnotenia.

V tejto sezóne nazývame družstvá najvyššej národnej hokejovej súťaže najkrajšími menami z ich bohatej histórie.

10. Plastika Nitra (5.)

Nitra nie a nie zabrať. Prehra s Popradom 2:5 bola šokom pre celú nitriansku fanúšikovskú obec. Hráči ťahajú tigra za chvost a nemusí sa im to vyplatiť. Divák je verný, ale nie slepý. Aby som všetko nedával na vrub len Corgoňom, podotknem, že Kamzíci ich v piatok takmer k ničomu nepustili. Rovnako ako Barani v nedeľu, 1:4. Corgoni sa momentálne nachádzajú vo veľmi nepríjemnom praclíku a ak nenájdu cestu von, s prvou trojkou sa môžu rozlúčiť. A možno aj s plným štadiónom. Dnes na konci rebríčka.

9. Dukla Trenčín (8.)

Vojaci nezabrali, opäť strieľali naslepo. V zápase s Newcastlom síce hrad dobýjali ale nedobyli. Dve využité presilovky nestačili, Gašparovič chýba rovnako ako Tybor s Kopeckým. Stále ale majú dostatočne dobrý káder na lepšie postavenie v tabuľke. A ktorý vtip nechce počuť Jozef Turek? „Viete čo je absolútna smola? Pristáť po skoku z horiaceho lietadla na potápajúcu sa loď.“ Proti Martinu sa Trenčania síce snažili, Martinčania povzbudení návratom do extraligového kolotoča vytočili fanúšikov Dukly aj tri body. Deviate miesto udeľujem za 1 bod v minulom týždni a využívanie presiloviek.

8. Sokol Partizán Liptovský Mikuláš (7.)

Liptáci majú zrejme záľubu v divokých zápasoch. A deravej defenzíve. Už 59 inkasovaných gólov od začiatku ročníka je priveľa, rovnako ako prehra v nedeľu s Vlkmi ktorí ich roztrhali 7:3. Liptáci zistili, že majú aj iné útočné formácie ako prvú. Z tretej lajny asistovali útočníci na gól Moravčíkovi. Z druhej Lajny sa presadil Kriška a z prvej Rich. Huna. To je klasika ako Shakespearove diela. V piatkovom zápase vyhrali vo Zvolene 4:3, po nájazdoch. Bojovnosťou na konci zápasu utrhli dva body. V našom rebríčku im vďaka nepomeru útoku a obrany patrí pre tento týždeň podpriemerné miesto.

7. Lokomotíva Bučina Zvolen (6.)

Zvolen pomaličky stúpa. S Mikulášom síce nezvládli záver a prehrali, ale všetko si vynahradili proti Zámkom. Vsietiť v záverečnej tretine 3 góly a otočiť zápas, to bývalo také zvolenské. Možno sa to vráti. Ktovie. 4:3 je solídny výsledok a patrí im 7. miesto. Evidujete, aká je druhá polovica vyrovnaná aj v skutočnej tabuľke ligy? Deviate Zámky a šiesty Zvolen delia dva body. A rozbehnutý Poprad svoje trojbodové manko zmaže pri tempe, aké nasadili s novým trénerom do ďalšieho Ľadovo ostrého rebríčka.

6. VSŽ Košice (4.)

Košická lokomotíva stráca paru (alebo elektrinu). Uspokojenie na strane hostí v Martine za stavu 3:0 je síce pochopiteľné, ale nie ospravedlňujúce, to by sa takému kádru akým oceliari disponujú stávať nemalo. Skrat Nagya len potvrdil podcenenie súpera. Martin vyrovnal na 3:3 a pokojne mohol vziať Oceliarom o bod viac. Favorit vyhral na nájazdy, mne sa veľmi páčila hra 3 na 3 v predĺžení. V poslednej minúte hráči niesli za sebou jazyky ako nevesta vlečku. Či sa to páčilo aj im alebo si v duchu a s grimasou spomenuli na citrón(a) sme sa nedozvedeli. Košice nemajú formu a Nagy bude chýbať osem (!) zápasov pre trest.

5. Newcastle United (Nové Zámky) (2.)

Čo k Zámkom? Nevedia udržať moc, ktorú im priebeh zápasu nadelí do rúk. Vo Zvolene zubami-nechtami bránili náskok v poslednej tretine (viedli 3:1), brali nakoniec len jeden bod. Náskok 2:0 neudržali ani o dva dni skôr proti Vojakom, tam aspoň dva získali. Cardwelovi to začalo padať, tak snáď Zámky trochu posunie vyššie. Tri zápasy v tomto týždni majú neľahké, doma Žilinu a Košice, medzitým výlet do Nitry.

4. Slovena Žilina (1.)

Vlci sú zemiakoví. Povinne porazili U20, vyfasovali šestku od Bystrice, aby sa následne vyvŕšili na Liptovskom Mikulášovi.  Handlovský s Hovorkom začínajú budiť v lige podobný rešpekt ako Spencer a Hill. Zohratejšia dvojica sa nám v lige len ťažko hľadá, Hovorka zapísal 1+1 a Handlovský asistoval aj pri debakli 2:6 od Baranov. V nedeľu ale naložili Mikulášťanom na cestu pod Nízke Tatry poriadny náklad. Hlavnými nakladačmi boli spomínaní dvaja, päť kanadských bodov nie je málo.

3. Iskra Smrečina Banská Bystrica (3.)

Aj Barani preklepli mladíkov, tí sa ale rozhodli, že si vyskúšajú hru do tela. Čuduj sa svete, Baranom im vlastný štýl hry dosť dlho nevyhovoval. V každej tretine skórovali pár minút pred jej koncom. Teda skóroval, Tomáš Surový dal všetky góly a sám U20 porazil v pomere 3:1. Vraj bolo počuť PR1binu z Bratislavy volanie „Vráť sa, Tomáš vráť sa.“ Nepotvrdené informácie hovoria, že Tomáš je doma v Bystrici a nechce to meniť napriek tomu, že v Bratislave je pol mužstva na PNke. Takže smola. V piatok si Barani vyšliapli na Vlkov, v nedeľu pred televíznymi kamerami odohrali výborný zápas s Corgoňmi. Výhra 1:4 bola zaslúžená, od druhej tretiny hrala Bystrica lepšie a v tretej tretine zlomila Nitru troma gólmi.

2. Martimex Martin (-)

Chcel som dať dnes Martinčanov na prvé miesto, ale nemôžem. Napriek tomu je obdivuhodné, s akou vervou sa pustili do svojich súperov po dlhej pauze. Sám som bol skeptický pred zápasom s Košicami, no dali do hry srdce a bojovnosť, ktorým môžu poraziť ktoréhokoľvek súpera. V našej lige určite. Aj v zápase s Trenčínom hviezdila dvojica Korostin, Haizer. Prvé dva góly Haizera prerušil Vojak Sikela, ďalšie dva za Martin potom ale pridal Korostin. V tretej tretine viedol Martin o tri góly, no znervóznel a o výsledok sa bojovalo až do konca. Martinčania tri body ustrážili a návrat na ligové ľady odštartovali výborne.

1. Poprad-Tatry (10.)

Prekvapenie! Kamzíkov pokropili živou vodou, sila slovenských veľhôr sa transportovala do tiel popradských hokejistov! Tak nejako by možno zneli titulky v kanadských médiách. Poprad vymenil trénera a začal tým útek hrobárovi z lopaty. Výhra v 5:2 v Nitre naznačila herný progres mužstva, Kamzíci zrazu hrali bojovne tímovo a tak dobre, že tlieskali aj Nitrania. Občas. Lichanec sa pýta do vyššej formácie rovnako ako Štrauch. Lapšanský so Zagrapanom sa začínajú správať ako ťahúni, nová trénerská metla poriadne metie všetky kúty. V Košiciach len potvrdili predošlé riadky, Poprad opäť hrali ako tím a bojovali do konca. V tretej tretine otočili nepriaznivý stav. Kamzíci vyhrali obidva zápasy, jeden v Nitre a druhý v Košiciach, prvé miesto im patrí zaslúžene.