Nedeľné Euríčko na NFL: Posledná štvrtina začína hitom

11.12.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
Dallas vs New York je znovu šláger kola.  (photo: SITA/AP Photo/Ron Jenkins)

Dallas vs New York je znovu šláger kola. / (photo: SITA/AP Photo/Ron Jenkins)

Zlepšuje sa to, zlepšuje. Posledné dve nedele som zapísal o päť úspešných tipov víťazov nedeľných zápasov NFL viac, ako tých, ktoré som netrafil. Z takmer 160 zápasov, ktoré som zatiaľ hádal, mám bodovanie +/- na hodnote kladných 9. Nie zlé, navyše pred nami je posledná štvrtina ročníka.  

Víťaz: Minulé dva týždne:  15-10, Sezóna: 84-75 

HCP: Minulý týždeň: 10-12 , Sezóna: 73-80-2 

1. Dallas Cowboys (1.)

Cowboys majú dnes neskoro v noci zápas po jedenástich dňoch oddychu. Naposledy si poradili s dobrou obranou Minnesoty, nad ránom v pondelok sa postavia v New Yorku zlepšenej obrane Giants. Ich rivalita je od 80. rokov minulého storočia jednou z najvýraznejších a v tomto roku vďaka skvelej forme dua nováčikov v Dallase oživenou. Škoda len, že sa zápas začína o pol tretej v noci. 

2. Kansas City Chiefs (4.)

Zdá sa, že Chiefs majú divíziu AFC West, považovanú tohoto roku za najlepšiu v NFL, vo svojich rukách. V predohrávke porazili priameho konkurenta Oakland doma o touchdown, výnimočná obrana nedovolila nadpriemernému útoku Raiders nič. V útoku sa rozohral Tyreeke Hill, hbitý receiver s problémovou minulosťou mimo ihriska. Červení sú rozbehnutí a môžu sa v playoff konečne presadiť viac, ako v posledných rokoch.  

3. Seattle Seahawks (5.)

Ak sa vo finále NFC stretnú Dallas a Seattle, splní sa mokrý sen fanúšikov amerického futbalu. Seattle už hrá v decembrovom móde, naposledy Carolinu vyprášili 40:7. Otázne je len, ako si poradia so stratou jedného z dôležitých obrancov, zraneného v poslednom zápase. Aj bez neho ale v konferencii môžu konkurovať Dallasu asi len oni. 

4. New England Patriots (3.)

Patriots sú stále favoritmi AFC, bez do konca sezóny vyradeného Gronka sú ale zraniteľní. Obrana nepôsobí nijak krvilačne, ak bude mať útok problém skórovať, spoľahnúť sa na ňu v súčasnej forme veľmi nedá. Teda pokiaľ chcete hrať SuperBowl, výhru v divízii a jeden víťazný zápas v playoff od New England Patriots čakáme vždy.

5. Oakland Raiders (2.)

Tajničku v AFC West zamotala ich prehra vo štvrtok v noci v Kansas City. Raiders sa vôbec nevedeli presadiť, ich quarterback Carr zažil jeden z najhorších zápasov kariéry. Problematické znamenie pred playoff, v ktorom zrejme budú musieť strieborno-čierni posúvať cez ihriská súperov. 

6. Detroit Lions (9.)

Najprekvapivejšie víťazstvo zaznamenali pred týždňom Lions z Detroitu. V New Orleans im dával šancu málokto, vrátane mňa. Saints ale celkom naložili a zdá sa, že víťazstvo v NFC North by im už ujsť nemalo. Jedine, žeby sa v poslednom týždni pred zápasom s Green Bay Packers nachádzali len o jeden zápas pred svojimi súpermi v záverečnom kole základnej časti.

7. Denver Broncos (6.)

Denveru chýbal rozohrávač Simieian, Jacksonville musela porazť obrana vrátením jednej INTerception na touchdown. Broncos asi do playoff postúpia a stále majú výbornú hru obrany. Na prekonanie New England, Kansas City, či Oaklandu ale budú musieť skórovať body. To sa zdá zatiaľ ešte náročnejšie, ako vo vlaňajšej sezóne.  

8. Baltimore Ravens (-)

Ravens deklasovali doma Miami, rozbehnutý tím, ktorý už-už poškuľoval po vyraďovacom turnaji. Obrana Baltimore patrí ale do top 5 v lige, to znamená, že budú v hre o playoff do konca. Ich súboj s Pittsburghom o to, kto vyhrá AFC North a pozrie sa do turnaja o Lombardiho trofej bude patriť k najvzrušujúcejším v poslednom mesiaci sezóny. 

9. Tampa Bay Bucs (-)

Prekvapivo štyri zápasy po sebe vyhrala Tampa Bay. Jameis Winston porazil touchdownom v poslednej štvrtine San Diego Chargers na ich ihrisku, vonku hrajú Bucs zatiaľ 5:1. Oveľa lepšie, ako doma (2:4), preto by som na nich dával pozor aj v prípade, že sa im podarí prekĺznuť do playoff. 

10. Atlanta Falcons (7.)

Falcons doma prehrali s Chiefs v zápase, ktorý mali skvele rozohraní. Chodili hore-dole po ihrisku ako sa im zachcelo, až kým sa obrana Chiefs nezobudila. Stále majú dobre rozohraný ročník a potentný útok by ich do playoff doviesť mohol.

New York, New York

Giants prehrali v Pittsburghu, možno aj preto, že vedeli, kto ich dnes čaká. Do New Yorku prídu Cowboys a zo zápasu je nedeľný prime-time hit (amerického času). Giants by výhra veľmi pomohla, posledný mesiac majú dosť brutálnych súperov, ktorí otestujú kvalitu ich výrazne priaznivého skóre 8-4 po prvých dvanástich zápasoch. 

Jets dostali v noci na utorok taký výprask, že ich fanúšikovia sedeli v hľadisku s papierovými taškami na hlavách. Čistá beznádej, svedčí o tom aj fakt, že lístky sa dali zohnať oficiálnou cestou za 5 dolárov. Za päť! QB Fitzpatrick asi konečne dohral, v polovici zápasu ho vystriedal Bryce Petty a sezónu už dohrá ako prvý QB zúfalého tímu. Pravda, ak sa nezraní.

 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár