Ľadovo ostrý rebríček: Desať listov Ježiškovi

20.12.2016 / Tomáš Tomeček a Denis Bohumil Schvarcz
Tomu hovoríme vianočná hokejová atmosféra. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Tomu hovoríme vianočná hokejová atmosféra. / (photo: SITA/Tomáš Somr)

Blíži sa čas Vianoc a preto sme sa rozhodli, že posledný rebríček pred sviatkami bude špeciálny. Pokúsime sa vnoriť do hláv funkcionárom klubov našej hokejovej extraligy a napísať za nich listy Ježiškovi. Bude to bez tradičného poradia, zato s nádejou, že aspoň niektoré prosby sa dostanú na správnu adresu. Ježiško, PSČ 999 99. 

V tejto sezóne nazývame družstvá najvyššej národnej hokejovej súťaže najkrajšími menami z ich bohatej histórie. 

Newcastle United (Nové Zámky)

Kolektívu z juhu Slovenska by sa určite páčilo, keby dokázal stabilizovať svoju organizáciu. Prejavovať by sa to malo ustálenosťou výkonov a trénerov, pevnejšou obranou. Aby mohli naplno rozbaliť svoj extraligový potenciál, na ich liste je napísané toto: Niečo silné na upokojenie, legálne výživové doplnky na celkové posilnenie organizmu, Kinedryl proti nevoľnostiam na cestách. Z nich priviezli doteraz najmenej bodov zo všetkých. 

Dukla Trenčín

Vojakom k Vianociam prajeme najmä pevné nervy. Káder nemajú vôbec zlý, chýba ale poriadny impulz, aby Trenčianska rota začala šliapať na „plnú poľnú.“ Od Ježiška poprosíme homeopatiká na sebadôveru, kilá mrkvy na ostrejší zrak (sú najmenej efektívni v úspešnosti streľby, voľné priestory v bránkach súperov vidia akosi pomenej) a pár kvapiek Kopeckého. V lepšej, ako bratislavskej forme. 

Poprad - Tatry

Čo zaželať Kamzíkom, keď oni si svoj vianočný darček rozbalili predčasne? Alebo chcete povedať, že príchod trénera Ozimáka nebol zázrakom v poslednej chvíli? Za Poprad pravidelne nastupuje až 12 odchovancov, Tatranci tak idú príkladom. Prajeme im teda trpezlivosť, budú ju pri ľútom boji o playoff, do ktorého bude namočená prinajmenšom polovica tímov ligy, potrebovať. 

Sokol Partizán Liptovský Mikuláš

Presúvame sa pod „nižšie Tatry.“ Partizáni sú zatiaľ svojmu krásnemu menu veľa dlžní. Strieľajú najmenej zo všetkých. Príliš mierumilovným prístupom bude veru ich ligové povstanie vo zvyšku sezóny ohrozené. Čiže by si mali želať viac odvahy na pomyselné stláčanie spúšte na svojich hokejkách. Reakciu darčekového pacifistu zistíme po Vianociach. Ak neuspejú, aspoň nech im venuje krajšie logo, to ich nespĺňa extraligové kritériá. 

Lokomotíva Bučina Zvolen

Vo Zvolene nie je pustý len hrad. Návštevy hokejových zápasov miestnych Rytierov patria dlhodobo k nižším v lige. Určite by hráčov potešil plný zimák. Klhúfek, Majdan, Puliš, Ďaloga, Baroš a ďalší si lepšiu atmosféru určite zaslúžia. Derby duely s Bystricou nie sú všetko, dva z troch navyše už majú za sebou. Ako drobnosť poteší ochrana pre gólmana Baroša. Musel kryť najviac pukov snažiacich sa o prienik za chrbát.  

Martimex Martin

Máloktorý klub je v prebiehajúcej sezóne skúšaný tak, ako MHC Mountfield Martimex. Preto na Turiec úprimne želáme, aby hráči doktorov videli už len na povinnej dopingovej kontrole, v najhoršom prípade v televízore v rámci nejakého amerického seriálu. Aj preventívne prehliadky by sme odložili na obdobie po sezóne, netreba im dať šancu nájsť ďalšiu chorobu. Oslabenému tímu oslabenia naozaj nesvedčia, dostali v nich najviac gólov zo všetkých (24). Veľa zdravia teda. 

Slovena Žilina

Žilinu by sme radi prirovnali ku Kevinovi, ktorý je sám doma. V podstate má všetko, po čom mu srdce piští a môže robiť čo chce najmä preto, že ho pri tom nikto nevidí. Asi najpríjemnejšie prekvapenie ročníka má na liste napísané, aby im to 4. miesto vydržalo čo najdlhšie. Ak sa podarí, brankár Tomek získa cenu pre najvyťaženejšieho brankára ligy (poteší dovolenka na opustenom ostrove) a Milan Jančuška pre najlepšieho trénera. 

Plastika Nitra

Corgoňov Ježiško vyslyšal už pred rokom, doprial im vytúžený titul majstra hokejovej republiky. Sami sme zvedaví, či ich vypočuje opäť. Možno pomôže, keď konvertujú na indiánske náboženstvo, ak vôbec existuje. Náčelník Blackwater poradí. My by sme Nitrančanom dopriali nový zimák. Taký, aký budú môcť volať Aréna a pritom nepreháňať. Do roka a do dňa ho ale ani pri najlepšej vôli nepostavia, bude to teda vianočné želanie iné, dlhodobé. 

VSŽ Košice

Oceliarom prajeme, aby na ich zápasoch nebolo vidieť biely nápis STEEL ARENA. To by znamenalo, že v klube funguje aj čosi iné, ako útok v ktorom hrá Laco Nagy. Napríklad marketing. Nagyovi by darčekový Santa mohol priniesť niečo na pevné nervy a toleranciu bolesti. Aby mohol do konca sezóny akceptovať sekery obrancov bez toho, aby poslal rozhodcov do teplých krajín. Bez neho Košice korunu ligového kráľa späť nezískajú.  

Iskra Smrečina Banská Bystrica

Baranom túto sezónu vychádza takmer všetko. Surový už asi videl zlaté prasiatko, keďže nosí zlatú prilbu. Tréner Országh pracuje na neslovenskom hokejovom prejave, Bystričania hrajú zo všetkých najviac v oslabení. Disciplínu si síce môžu zaželať, na ich zozname ale musí byť len jedno slovo: Titul. Veľmi túžia stať a majstrami Slovenska, každý rok sa k nemu o krôčik približujú. Handzuš im pomáhaj. 

Aj Vám, milí čitatelia Ľadovo ostrého rebríčka a TakUrčitee prajeme pekné sviatky, prežite ich v pokoji a v zdraví so svojimi najbližšími. Hneď po sviatkoch sa váš obľúbený rebríček opäť vráti.  

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár