Športovka: Máme problém s Afričanmi

09.01.2017 / Martin Petro
Ján Kozák pred Ugandou. (photo: SITA/AP Photo/Marko Erd)

Ján Kozák pred Ugandou. / (photo: SITA/AP Photo/Marko Erd)

Prvá Športovka nového kalendárneho roka prichádza o niečo neskôr. Jednak preto, že na Troch Kráľov je zakázaný nekorektný humor, takže sme museli prečkať víkend. Druhak preto, že v tomto polárnom počasí primŕzajú aj internetové spoje. Nie každý má možnosť slniť sa počas januára v Dubaji. Ale to už predbieham...

Fortunaliga vs. Uganda

Kým bežný pracujúci Slovák milión obvoláva svojich známych kvôli štartovacím káblom, aby v týchto arktických teplotách svoju naftovú jedna celá osmičku aspoň rozkýchal, výber slovenskej ligy dovolenkuje na arabskom polostrove.

Ako veľmi to našim v zápase proti Ugande (ne)šlo, sme na vlastné oči nevideli. A to kvôli technickým problémom, ktoré – ako bolo niekoľkokrát zdôraznené – boli na strane dodávateľa. Inými slovami, niekomu zrejme necinkli v správny čas na účte petrodoláre, takže dlhoočakávaný priamy prenos z Abú Zabí sa, žiaľ, nekonal. Ale ako by povedal klasik: niekedy vďakabohu, že žiaľbohu.

Pri pohľade na zostavy oboch mužstiev sme museli chvíľu váhať, ktorí sú vlastne naši. Taký Bukata, Huk, Čonka, Paur či Guba sa mohli pri troche fantázie papierovo objaviť aj na strane Ugandy a nikomu by to neprišlo čudné.

Kým nevlastní bratranci Česi majú problém s Afričanmi na letákoch Lidlu, Slováci majú problém s Afričanmi na futbalových trávnikoch. Ani na šiesty pokus sme vo svojej histórií neporazili mužstvo z tohto kontinentu. Tentoraz sme nastupovali proti krajine, ktorá je v CAF (až) na osemnástom mieste a v celkovom rankingu FIFA na 72. mieste. Na výsledku ale nezáleží. Bola to skôr oslava toho, že sa už obe krajiny definitívne zbavili svojich kolonizátorov.

Pretrhnuté série

Rekordy v najsledovanejšej futbalovej a hokejovej lige, žiaľ, nepadli. Ale ako by povedal klasik: niekedy vďakabohu, že žiaľbohu.

Viete si predstaviť, že by najdlhšia víťazná šnúra v NHL patrila Columbusu? Že by patrila mužstvu, ktoré prezývajú „Modré kabáty“? Mužstvu, ktoré za svoju 17-ročnú históriu postúpilo do playoff presne dvakrát a ktoré v tomto playoff vyhralo dokopy nula sérií? Ak ani toto nie sú dostatočné dôvody, vedzte, že Columbus trénuje John Trotlolella, najväčší trtko spomedzi všetkých hokejových trénerov všetkých čias. Áno, ten, čo zničil Gáboríkovi sebavedomie.

Record winning streak nepadol ani v Premier league. Séria londýnskej Chelsea sa zastavila na čísle 13, ich vlnu prerušil iný londýnsky klub – Tottenham, takže pôvodný rekord drží stále iný londýnsky klub – Arsenal, ktorý v roku 2002 vyhral o jeden zápas viac. Aj v tomto prípade to dobre dopadlo. Arsenal sa môže opäť plnohodnotne sústrediť na to, ako svojimi malátnymi výkonmi vyhnať zo svojho tímu najväčšie hviezdy.    

Ramblingy

 • Slovensko je v tejto chvíli #lyziarskarepublika
   
 • Aspoň chvíľu, kým sa nestaneme opäť hokejovou, cyklistickou, lacrossovou, a tak podobne...
   
 • Najpopulárnejší šport u nás je napriek tomu prezliekanie kabátov
   
 • Každá sláva vydrží čerstvá len tak dlho ako včerajšie noviny
   
 • Dnes už málokoho zaujíma, že v noci Pánik asistoval
   
 • Bodoval konečne po ôsmich zápasoch
   
 • Ale už nie je priebežne najlepší strelec ligy, tak načo to spomínate?
   
 • Slovenský tenista Jožo Kovalík, v tom čase 117. tenista sveta, porazil hráča Top10, Marina Čiliča
   
 • Veľká vec, už teraz jeho výsledok kandiduje na prekvapenie roka, a to máme za sebou iba prvý týždeň
   
 • V ostatných športoch sa nič zaujímavé nestalo
   
 • Aspoň dúfam, pretože ich nesledujem
   
 • O NFL určite viac napíše Bohuš
   
 • Aj o tom, ako sa darí VSŽ v hokeji
   
 • K týmto témam siahne vždy, keď už nemá o čom, čo sa stáva bežne
   
 • Garantovaný tip na víkend? Na ktorý víkend?! Nestačí na zajtra?
   
 • Martin Kližan v Sydney prekvapí a postúpi do ďalšieho kola
Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár