Ľadovo ostrý rebríček: Kríza vodcov stáda

10.01.2017 / Tomáš Tomeček
Bystrica prehrala tri zápasy po sebe a v novom roku ešte nebodovala. (photo: SITA/AP Photo/Martin Havran             )

Bystrica prehrala tri zápasy po sebe a v novom roku ešte nebodovala. / (photo: SITA/AP Photo/Martin Havran )

Na Tri Krále o krok ďalej, hokejová republika sa vracia do svojho normálneho režimu a doľahli na ňu kruté mrazy. Meškajú vlaky, niekde aj cestári. Čo ale nemešká je Ľadovo ostrý rebríček, ten príde vždy načas. Tak sa teda pozrime, ako to v prvom týždni nového roka v Lintnerlige dopadlo.

V tejto sezóne nazývame družstvá najvyššej národnej hokejovej súťaže najkrajšími menami z ich bohatej histórie

10. MARTIMEX MARTIN (6.)

Martimex stráca paru, a to až tak, že sa im zadrel stroj. No katastrofa. Porážka od Košíc by až tak nebolela, Martinský fanúšik je s nimi viac - menej zmierený. Na Košice to v Turci nevedia. Ale prehrať s Trenčínom štyri minúty pred koncom je vždy na infarkt. Nepomôže ani argument, že veľkú časť zápasu hral Martin lepšie, za to sa body nedávajú. Ani to, že Pavlas je mladý brankár a chyba sa mu môže prihodiť. Body z Trenčína sa očakávali, no neprišli. Preto dnes Martin zametá dno rebríčka.

9. NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY) (4.)

Rozhodovanie medzi 9. a 10. miestom nebolo také zložité, ako by sa mohlo zdať. Tréner Mikeš sa chopil šance a snaží sa porážať tabuľkových susedov. Úlohu zvládol tak pol na pol. Nad Martinom zvíťazili jeho zverenci 4:2, keď sa rýchlo otriasli po pár sekundách od úvodného gólu v ich sieti. Lelkeš 2, Sangren 1 a Saarinen, tak sa píše v gólovom zápise o stretnutí. Zámky zvládli aspoň jeden 6-bodový zápas, lebo v zápase s Trenčínom boli bezzubí a bezbodoví. Obranu potom zlepšili v zápase so Zvolenom a dostali len gól, nič im to ale nebolo platné. Neskórovali ani v druhom zápase víkendu, čo nikto iný nedokázal. 

8. SOKOL PARTIZAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (9.)

Liptáci začali týždeň veľmi dobre. Vsietili osem gólov Vojakom, a poslali trénera Tureka trénovať niekde na vesničku, na žne. Potom to s nimi šlo rovnako, ako na rozmrznutom vodnoslalomárskom kanáli – dole vodou. Karol Križan dostal 5 gólov vo Zvolene  a 4 od Vlkov žilinských, čo sa mu až tak často nestáva. Prišli zdá sa na dlho o Sukeľa, mladík sa uviedol v Slovane v prvom zápase solídnym výkonom. Uvidíme ako si bez neho Liptáci poradia. 

7. VSŽ KOŠICE (3.)

„Keď mal telovýchovný vedúci odvahu hrať hokej v Petržalke v košickom drese, musíš nabrať odvahu posadiť Oceliarov na 7 miesto,“ riekla mi v sne múza a tak som sa odhodlal. Čadovci týždeň nezvládli, prehrali v derby s rozbehnutým Popradom, čo by sa dalo pochopiť. Nepochopiteľná je ale strelecká nepotencia ofenzívnych Košičanov pred vlastnými tribúnami. Nitre dali len gól, prehrali jasne 1:4. Skórovali len v Turci, zato pět krát Bohoušku, pět krát! Na krízičku Bystrice zareagovali vlastnou. Tešia za z toho akurát tak v Nitričke.

6. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA (1.)

Najväčšia udalosť u Baranov je nepochybne návrat Michala Zeusa do Lintnerovho kolotoča. Bol umiestnený do druhej formácie a chvíľu potrvá, než sa s mužstvom zžije. Baranom sa v novom roku nedarí, ešte nezískali ani bod a to už hrali tri zápasy. V tejto sezóne ešte takú sériu neťahali. Hoc objektívne treba povedať, že odohrali derby s rozbehnutým Zvolenom a nepísané pravidlo hovorí, že taký zápas nemá favorita. Pekný ofenzívny hokej so 7 gólmi sa páčil, akurát Banská Bystrica zostala bez bodu. V Nitre si ani nedrgli, s Vlkmi to bola tiež bieda. Uvidíme, akú veľkú deku si na seba ušili.

5. DUKLA TRENČÍN (10.)

Aleluja! Vojaci piati. Pritom na začiatku týždňa to tak vôbec nevyzeralo. Prehra s Liptákmi o päť gólov s ôsmimi v ich bránke utvrdzovala agóniu, ktorou trpeli dlhší čas. Pred možno najdôležitejšími zápasmi sezóny sa vojakom kolená neroztriasli, pomohol nový gólman a nový tréner - manažér. Zámky prišli do Trenčína asi iba brániť bezgólový stav, nepodarilo sa. Hossa neskóroval, no 3 body za 3:0 sa počítajú. Aj v poslednom zápase minulého týždňa bola Dukla víťazná, treba ale dodať, že so šťastím. Martin v druhej tretine skóroval ako prvý, no minútu pred koncom vyrovnal v presilovke Bagin. V tretej tretine po chybe Pavlasa rozhodol Švec.  

4. SLOVENA ŽILINA (7.)

Vlci sa naďalej prehrýzajú Lintnerligou. Nezastavili ich ani Barani. Góly v presilovkách, rovnovážnom stave a dokonca aj v oslabení, to všetko ponúkli v dobrom zápase. Navyše sa spravodlivo podelili, päť gólov dalo päť strelcov. Darilo sa im aj v zápase proti Liptákom, kúsok s iným strelcom ku každému gólu zopakovali. Štyri góly, štyria strelci. Prehrali iba s Kamzíkmi, 3:6. 

3. POPRAD-TATRY (2.)

Kamzíci prekabátili Oceliarov. Tréner im pred zápasom povedal vyhrajte a oni vyhrali. Brankár si udržal čisté konto, pár domácich fanúšikov neudržalo slzy a body ostávajú na východe. Keby bola Tipsport liga bola maturitný ročník a stužková by bola play-off, Poprad by bol presne tá atraktívna spolužiačka, s ktorou majú obavy ostatní tancovať. Nie preto, že by bola namyslená, jednoducho aj toho najväčšieho chlapa môže vytancovať mimo parket a sama zožať aplauz. Poprad prehral iba s Nitrou aj to nemusel, nebyť poslednej desaťminútovky. Kto porazí Žilinu 6:3 a nedostane v Košiciach gól, zaslúži si byť tak vysoko. 

2. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN (8.)

Rytierom zo Zvolena ide karta. Ovládli v dreby Hron a vyhnali Baranov bez úlovku, v súboji hradov a Zámkov tiež tesne triumfovali, najviac ale naložili Mikulášu. Päťku ako v škole. Z troch zápasov skóre 10:5, Puliš a Šišovský po 2 góly a dve využité presilové hry. Ako bonus jedno čisté konto brankára. Zvolen sa evidentne pustil do stíhacej jazdy za Žilinou. Keďže Vlci nemajú v tíme Sagana, nemusí to byť jazda márna ani keď si Žilinčania občas na seba oblečú dúhové dresy majstrov sveta v cyklistike. 

1. PLASTIKA NITRA (5.)

Corgoni sú späť na čele rebríčka. Výhry nad Baranmi, Kamzíkmi a Oceliarmi v riadnom hracom čase? To je silné. Navyše to neboli výhry náhodné, ale zaslúžené. V Košiciach sa nevyhráva každý deň a už vôbec nie o tri góly. Body potvrdili aj proti Popradu. Útočný hokej sa divákom musel páčiť, napriek trom inkasovaným gólom si Nitrančania postrážili tri body.  Proti Baranom víťazný kúsok zopakovali, ba čo viac, Halo v bráne si strúhol prvý ligový shootout. Takže spolu tri zápasy, 9 bodov a skóre 12:4. To všetko proti jediným dvom klubom, čo sú v skutočnej tabuľke pred nimi a Popradu, ktorý pomaly patrí do lepšej polovice ligy. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár