Martin Fourcade je nová legenda biatlonu

16.01.2017 / Nikola Baďová
Martin Fourcade. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Martin Fourcade. / (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Biatlonový svet mal dlho len jedného kráľa. Bol ním Ole Einar Bjørndalen. Pre starú školu ostane panovníkom navždy iba on. V kuloároch sa však kričí, že novou neprekonateľnou legendou bude 28-ročný francúzsky fenomén Martin Fourcade.

ROZOBRANÉ NA DROBNÉ

Nórsky velikán si pripisuje aj naďalej niekoľko prvenstiev. Vyhral najviac pretekov v kolotoči Svetového pohára (94). Martin Fourcade sa doťahuje a momentálne sa zastavil na čísle 59. Sezóna sa v Anterselve prehupne do druhej polovice. Ostáva boj o 13 vavrínov. Ak by Francúz vyhral v tejto a v nadchádzajúcej sezóne všetky preteky umiestnil by sa v tejto štatistike na čele. To je však málo pravdepodobné. Fourcade sa už dávnejšie nechal počuť, že jeho cieľom je olympiáda 2018 v Pyeong Changu. Práve pod piatimi kruhmi je Ole žijúcou legendou. Jeho 13 medailí je absolútnym topom medzi všetkými športovcami na zimných hrách. Fourcade má na konte iba štyri.

FFF FRANCÚZSKY FENOMÉN FOURCADE I.

Nepolapiteľný rýchlik TGV závratnou rýchlosťou smeruje k ukoristeniu iného míľnika. Iba dve víťazstvá v sezóne ho delia od prelomenia Oleho rekordu. Nór v jednom ročníku zaznamenal 12 víťazstiev. Fourcade ich má v tejto sezóne zatiaľ 10. Avšak 10 z 13 pretekov!!!

FFF FRANCÚZSKY FENOMÉN FOURCADE II.

Nehovoriac o tom, že téžévéčko to má našliapnuté aj k pomerne jednoznačnému víťazstvu v celkovom hodnotení. Stane sa tak po šiestykrát za sebou. Absolútna dominancia. Budeme čakať ešte dlhú dobu, kým príde niekto s Martinovými schopnosťami a zosadí ho z trónu. Preto vravím, užívajme si najväčšieho kráľa v súčasnosti. To, čo Martin predvádza bude v televíznych hajlajtoch aj o 10, či 20 rokov.

FFF FRANCÚZSKY FENOMÉN FOURCADE III.

Nedá mi nevypichnúť ešte ďalšie štatistiky. Z 203 individuálnych pretekov, kde sa Fourcade postavil na štart vyhral 59. Jeho úspešnosť je 29,06 %. Na pódiu sa umiestnil až 102 krát, čo je 51,23 %.

Žijeme v čase, keď jedna biatlonová legenda strieda druhú. Užívajme si to!

Nikola Baďová

Nikola Baďová

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár