Babské kopačky: Z trávnika do telocvične

24.01.2017 / Martin Ferianec
Momentka z halového turnaja. (photo: Jaroslav Zeman)

Momentka z halového turnaja. / (photo: Jaroslav Zeman)

Už cítiť silné abstinenčné príznaky čitateľov. Svoju dávku Kopačiek ste nedostali už viac ako mesiac. S výnimkou tých, ktorí sa od poslednej edície stihli rozísť, to ale nemusíme rozmazávať. Kopačky od partnerky miesto novoročného predsavzatia nie sú nič moc. Babské kopačky servírujeme napriek zimnej prestávke aj v januári.

Baby poväčšine zošmirglovali štuple na kopačkách, upgradovali kopačky na halovky a presunuli sa do tepla navoňaných športových hál. V týchto mesiacoch sa koná nespočetné množstvo halových turnajov, nad ktorými zatiaľ vyčnievajú dve udalosti. Futsalová liga žien a v našich končinách asi najobľúbenejší turnaj KAMENEX.

Futsalová liga

Futsalová liga žien píše vo svojich skromných podmienkach druhý ročník. Prihlásených bolo osem účastníkov naprieč Slovenskom. Myjava, Trnava, Košice, Žilina, Púchov, Humenné a v dvojnásobnom zastúpení Banská Bystrica. Okrem ligového tímu SLC sa prihlásila aj mladšia verzia so skratkou ktorá by Vám aj tak nič nehovorila. Liga by sa ale nemohla hrať na Slovensku aby sa z nej niekto neodhlásil. Možnosť využilo Humenné.

V súťaži odohrajú tímy každý s každým po dva zápasy. V rámci šetrenia a nech sa nemusia každý týždeň vláčiť po celej republike sa hrá súťaž systémom miniturnajov. Na každom odohrajú baby viac zápasov, nech to odsýpa. Momentálne máme ligu zhruba v polovici. Väčšina má odohraných 6 zápasov z 12. Tabuľka vyzerá zatiaľ jednoznačne pre Myjavu, ktorá nestratila ani bod. Najvyrovnanejšie zápasy hrá s Bystrickým SLC a Košicami, čo sú reálne jediné dva celky živiace aspoň nádej atakovať prvé miesto. Myjavská dominancia sa prejavila aj vo futsalových repre výberoch. 7 reprezentantiek je asi dosť.

Zvyšok súperov už berie zostávajúce zápasy v zmysle olympijského hesla mnohých slovenských športovcov „Užiť si to!“. Liga pokračuje poslednými troma turnajmi v Púchove, Bystrici a záverečným v Žiline.

Kamenex

Ešte v predvianočnom období sa konal v našich končinách najobľúbenejší a najlepšie obsadený turnaj KAMENEX. Turnaj tradične poriadajú bratia spoza rieky Moravy v Uherskom Brode. Zišlo sa 20 tímov z najvyšších i nižších líg SR a ČR. Dvojdňový turnaj majú hráčky rady nielen pre jeho futbalovú kvalitu ale i sprievodné „akcie“, ktoré vedia ovplyvniť výkonnosť tímu v druhý deň turnaja. 

V prvý deň turnaja sa hrali zápasy v piatich skupinách ktoré určili 10 postupujúcich do finálovej skupiny. Najlepšie ich zvládli slovenky z Vrakune a Myjavy. S plným počtom bodov a bez inkasovaného gólu. Možno práve kultúrno spoločenská výplň sobotného večera spôsobila vyschnutie streleckého prachu v nedeľu a ich prepad.

Z nedeľných zápasov zaujal pästný súboj Myjava - Slovan, part II. Pre veľký úspech z fortunaligového začiatku decembra ho zopakovali i dievčatá, dokonca rovnako pri striedačkách. Na body asi znova vyhral Slovan, no Myjava sa tentokrát neodhlásila. Hucovičová s Pribilovou dostali po dve minúty ako na hokeji a po zasadnutí discplinárky museli za trest pozerať ďalší bezgólový zápas proti Štamberku. Štamberk je partia báb, ktorým sa podarilo na turnaji niečo unikátne. Zo skupiny postúpili s troma bodmi za tri bezgólové remízy. V podobnom trende pokračovali i vo finálovej skupine si pripísali ďalšie 4 bezgólové remízy. S heslom keď nedostaneš gól nemôžeš prehrať obsadili celkovo siedme miesto.

Turnaj bol z pohľadu našich dievčat úspešný. Titul si odniesli Žilinčanky, najlepšou hráčkou turnaja bola vyhlásená Neveďalová z Myjava a najlepšou strelkyňou reprezentantka Fabová hrajúca momentálny v Uherskom Hradišti za miestne Slovácko.

Krátko a úderne

 • V prestupových vodách zatiaľ uhorková sezóna
   
 • Hlasovaním ste vyhnali Chládekovú, slovenské bránky sú jej už malé
   
 • Počúvla moju radu vymeniť ŠŠ za iné Š
   
 • Švédsko zima, Španielsko teplo, Šalamúnove ostrovy sme nezistili, či majú ligu
   
 • Švajčiarsky vzduch jej snáď prospeje zdravotne i futbalovo
   
 • Bardejov som nezaregistroval na žiadnom halovom turnaji
   
 • Zato vonku si pripravili na naše pomery neskromne silných súperov
   
 • Vyfasovať 14 gólov by ich malo vraj posunúť futbalovo a k titulu
   
 • Na pomoc im prichádza Maja Dimitrijevič
   
 • Vzdala sa hodnosti Kapitán

 • Udelil jej ju prezident Bábin v Nových Zámkoch, pretože si to naozaj zaslúžila
   
 • Nikomu nevstupujem do svedomia, ale... Andrej, preklad si ber!
   
 • To najlepšie, čo doma máme si zohrieva kosti v Španielsku
   
 • Napriek modernému, no v súčasnosti asi príliš chladnému a zasneženému NTC v Poprade
   
 • O tom ako sa tam mali, či im chutilo jesť a aký bol signál wifi, nabudúce 
Martin Ferianec

Martin Ferianec

Napíš komentár