Ľadovo ostrý rebríček: Baran, baran, Buc!

07.02.2017 / Tomáš Tomeček
Rozprávkový súboj. Baran Buc vs Rytier Hraško. (photo: SITA/Jakub Julény)

Rozprávkový súboj. Baran Buc vs Rytier Hraško. / (photo: SITA/Jakub Julény)

Lintnerov ligový kolotoč sa opäť rozkrútil na plný výkon. Nakoľko každá akcia vyvolá reakciu, prichádza aj rebríček. Ľadovo ostrý, ako obyčajne. 

V tejto sezóne nazývame družstvá najvyššej národnej hokejovej súťaže najkrajšími menami z ich bohatej histórie.

10. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (10.)

Liptovským sokoliarom a sokolom očividne mrazivé počasie nesedí. Púšťajú perie jedna radosť. Obrana je stále najhoršia zo všetkých, „starešina“ Križan sa v bráne môže aj roztrhať. Za všetko hovorí debakel 2:6 s Novými Zámkami. Liptáci začínajú byť horúcim kandidátom na zostup. Prinajmenšom do baráže. Budiš, dnes sú poslední.

9. POPRAD - TATRY (6.)

Bohužiaľ. V podtatranskej oblasti zotrváme. Poprad začína strácať dôležité body, v zápasoch so svojimi tabuľkovými susedmi. Dva góly na zápas sú väčšinou málo, to by miesto Kamzíkov museli v ich dresoch nastúpiť hráči Dynama Moskva. A keď sa už Tatranci odhodlali ku gólovej prestrelke so Zvolenom, nebodovali vôbec. No môžu byť relatívne pokojní,  dvanásťbodový náskok na baráž by mohol byť dostačujúci. 

8. DUKLA TRENČÍN (5.)

Dukla v súčasnom období rieši bohužiaľ aj iné, ako hokejové starosti. Úmrtie mladého, odhodlaného manažéra a trénera Jána Kobezdu zasiahlo celý slovenský hokej. Chcel by som touto cestou vyjadriť úprimnú sústrasť rodine aj všetkým fanúšikom, a priateľom tragicky zosnulého.

Duklu ďalej povedie pán Pénzeš a pokúsi sa s ňou prebojovať do playoff. Pri súčasnom porovnávaní trojlístka v najspodnejšej časti tabuľky pre Duklu reálny a dosiahnuteľný cieľ.

7. Lokomotíva BUČINA ZVOLEN (8.)

Zvolen je opäť nepredvídateľný a v podstate len potvrdzuje predsezónne prognózy. Napriek pomerne veľkej útočnej kvalite (Klhúfek, Majdan, Puliš a ďalší), sa nevie odpútať zo spodnejších poschodí Lintnerligy. Rytieri sú na rovnakej bodovej úrovni ako Martin a Poprad, radi by sa pokúsili v mini pelotóne odtrhnúť a vyšpurtovať smerom k Saganovej Žiline na štvrtom mieste. Útočná kvalita by v tomto prípade mala byť na ich strane, či sa im to podarí, je vo hviezdach. 

6. HK MARTIMEX MARTIN (1.)

V Martine majú dôvod na radosť. Mužstvu sa darí, play-off proti rivalovi so Žiliny sa pomaličky približuje, dvanásť bodov náskoku na baráž by mohlo byť zárukou pokoja na hokejkách. Do mužstva sa pomaličky vracia kanonier Bílek, spať je aj brankár Corbeil. V záverečnej etape základnej časti sú to tie najväčšie vzpruhy, aké mohol Martinský manšaft dostať. Je len na hráčoch, ako s nimi naložia.

5. NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY) (9.)

Ligový nováčik si umiestnenie v polovici rebríčka vyslúžil najmä výhrami na ľade Liptákov a Kamzíkov. Z mužstva odišiel Kamil Brabenec, posilnil „domovskú“ Kometu Brno. Newcastle ukazuje snahu zvýšiť počet dosiahnutých gólov a ambíciu ešte zabojovať o 8. priečku tabuľky s Duklou. Ak by im vyšlo viac podobných zápasov ako proti Mikulášu, môžu Vojakom narobiť veľké problémy. Záver bude zaujímavý aj v spodnej časti tabuľky.

4. VSŽ KOŠICE (2.)

Oceliari majú istú účasť vo vyraďovačke, no podávajú mierne nevyrovnané výkony. Proti Dukle strelili šesť gólov, no vyhrali len o dva, žilinským Vlkom dokonca pustili body po divokom zápase so skóre 4:5 pp. Paradoxom je, že aj nevyrovnané výkony stačia na tretie miesto v skutočnej tabuľke, len pár bodov za Nitrou, kde v nedeľu tratili ďalšie body. U nás sú ale o jeden stupienok nižšie.

3. SLOVENA ŽILINA (4.)

Vlci opäť stabilne.  Každú stratu bodov dokážu vykompenzovať. Odchod Matisa im neuškodil. Zbíjali v Steelke, doma s Popradom brali dva body, bodovali aj v derby s Martinom. Pomaličky sa môžu pripravovať na záverečnú časť ligy. Trénerovi Jančuškovi nezávidím, pravdepodobne do posledného kola nebude vedieť meno súpera v play-off. Tri tímy na piatom až siedmom mieste - z ktorých najlepší vyzve práve Vlkov - majú rovnaký počet bodov. Možno je to aj dobre, budú musieť byť pripravení na viac alternatív, čo sa v ťažkých zápasoch vyraďovačky len zíde.

2. HK PLASTIKA NITRA (2.)

V Nitre je pozitívna atmosféra. Hráči sú si vedomí dôležitosti tejto časti sezóny, zápasy ktoré by mali vyhrať, aj vyhrávajú. Marek Slovák si zabezpečil miestenku na „repre“ turnaj na domácom ľade. V podstate „světla svítí, sterače stírají.“ Boj o prvé miesto po základnej časti začína. Zápasy medzi prvou trojkou začínajú pripomínať play-off, nechýba bojovnosť a taktická vyspelosť. Nitre bude v závere pravdepodobne chýbať hráč typu Laliberté, a práve táto absencia ju môže stáť titul. Veď uvidíme.

1. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA (7.)

„O roh“ dnes na čele rebríčka Barani. Súboj prvého s posledným v pomere 6:1 hovorí za všetko. Maionemu chutí hokej v meste, ktoré si obľúbil aj Honza Nedvěd. Hickmott si udržiava svoj štandard. Pridávajú sa aj ďalší, Vojakov napríklad dvoma gólmi zostrelil Baran Buc. Mužstvo má späť svoju „iskru,“ bodaj by nemali, keď ju majú v názve. Desať kôl pred koncom základnej časti sú hlavnými favoritmi na jej ovládnutie. Otázkou, na ktorú nepoznáme odpoveď ostáva, či sa Michal Handzuš vráti po treste alebo nie. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár