Predtucha týždňa: Vystrieľa Nastenka na MS medailu?

07.02.2017 / Martin Ferianec
Naša Nastenka. (photo: SITA/Jakub Julény)

Naša Nastenka. / (photo: SITA/Jakub Julény)

Vítame vás v ďalšej, dúfajme pravidelnej rubrike. Skúsi upozorniť na športové udalosti, ktoré si zaslúžia našu pozornosť najbližší týždeň. Spolu budeme odhadovať, ako sa tá ktorá udalosť nakoniec vyvŕbi. Premiéra prichádza prvý a posledný krát v utorok. Naučiť si vás chceme na nedeľný prime time. Aby ste nemuseli pozerať na Vila Rozborila ako potláča slzy. Čo nás čaká a neminie do najbližšej nedele?

Majstrovstvá sveta zimných športov

V rozbehnutom týždni sa začínajú Majstrovstvá sveta v Alpskom lyžovaní a biatlone. Každé na inom mieste Európy, samozrejme. Ide o najobľúbenejšie snežné športy na Slovensku, v oboch máme aké-také nádeje na medaile. Oba šampionáty sú relatívne dostupné pokiaľ ide o cestovanie. Hochfilzen aj St. Moritz sú v Európe, západnej. Ak sa vám nechce mrznúť na kopcoch, televízne prenosy prinesie slovenská i česká verzia štátnej televízie.

Prvý týždeň alpských disciplín budeme mať v hre len chlapov, bez reálnej ambície na úspech. No dobre, možno Adamovi Žampovi vystrelí lopata a uzdravený (?) členok v kombinácii, tá je ale na rade v najbližší pondelok. Podujatie otvárajú preteky v Super G. 

V biatlone upriamime pozornosť hlavne na Nasťu Kuzminovú. Dúfajme, že naša Nastenka doladila formu a odohnala choroby tak, aby bola znova našou naj-ruskou športovkyňou. Šprint a stíhačku môžete s flintou na chrbte sledovať v piatok a nedeľu. Získame cennú placku už v prvom týždni? Naša predtucha nechce byt pesimistická, len realistická a tvrdíme, že nie. Radi si budeme o týždeň sypať popol na hlavu. Pre Kuzminovú je prirodzene vrcholom olympiáda, ktorá bude takto o rok. 

 

Finále Ligy majstrov

Liga majstrov v hokejovej podobe má na míle ďaleko od popularity futbalovej ligy šampiónov. Na hokejovej úrovni ide i tak o nezanedbateľnú prestíž, finále edície 2017 si skúsia i slovenskí hokejisti. Ak ich chcete podporiť, musíte neštandardne fandiť českému zástupcovi. V drese Sparty Praha sa predstaví trio Mikuš, Cingeľ, Kudrna. Švédsky súper a obhajca titulu Frolunda Indians však bude mať výhodu domáceho prostredia i viac finálových skúseností. Doprajeme našim hokejistom úspech, Sparta už hrala v sezóne vo Švédsku trikrát a vždy vyhrala. Preto predtucha vychádza v prospech rudých farieb. Ako sa (ne)mýlime si pozrite na SportTV, alebo na TipSport TV už v utorok.

Hokejové reprezentácie

Stav svojich národných výberov si v Európe tréneri skontrolujú od piatka do nedele. Elitná štvorka sa zíde na Švédskych hrách

Slováci si zahrajú na domácom ľade. V Nitre prebehne Slovakia Cup, pred ním stihnú Cígerovci v prípravnom zápase osloviť ruské Béčko pod hlavičkou OH. S nimi odohrajú aj prvý ostrý zápas na turnaji, druhou dvojicou, ktorá ochutná ľad u Corgoňov sú Švajčiari a Bielorusi. Ako keby sme s nimi hrali počas sezóny málo. 

Snookrová grand prix

Ešte len tretím rokom sa organizuje snookrová Grandprix, kde je pozvaných 32 najlepších hráčov s tágom na správnom mieste a guľami na stole. Snookrová legenda Ronnie O´Sullivan ešte trofej z tohto turnaja nemá. Náročný los mu neprial ani tento rok. Už v druhom kole sa môže stretnúť s majstrom sveta z roku 2010 Robertsonom a následne s Trumpom (Judom, nie Donaldom). S ním prehral prvé finále Grand prix pred dvoma rokmi. Titul obhajuje Shaun Murphy, no naša predtucha alebo skôr prianie šepká, že Ronnie to tento rok dá. Fandiť mu môžete na Eurosporte. 

Kysnúť netreba len pri telke, štvťfinále Euro cupu proti Maďarkám odohrajú Dobré Anjelky vo štvrtok v Košiciach, generálky pred začiatkom oklieštenej fortunaligy absolvujú naši futbaloví ligisti, pokračujú ligy halových športov, poslednými dvoma kolami ukončí základnú časť druhá najvyššia hokejová súťaž. Fandiť je komu aj naživo.

Vidíme sa v nedeľu.

Martin Ferianec

Martin Ferianec

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár