Predtucha týždňa: Koľko placiek upečú lyžiari?

13.02.2017 / Martin Ferianec
Veronika Velez-Zuzulová v akcii. (photo: SITA/AP Photo/Gabriele Facciotti)

Veronika Velez-Zuzulová v akcii. / (photo: SITA/AP Photo/Gabriele Facciotti)

Ďalšia Predtucha prichádza o niečo skôr, ešte stále nie v nedeľu. Vilo podľa upútaviek oslavoval 50. narodeniny, tomu konkurovať ozaj nevieme. Ani nechceme. Po pravidelnej dávke nedeľných sĺz si v pondelok vychutnajte už pravidelnú rubriku.

Minulý týždeň vyšla tak, že skoro vôbec. Jediné pravdivé tušenie sme mali len v prípade, kde sme sa chceli najviac mýliť. Nasťa medailu nezískala. Triu Slovákov v Sparte ušiel titul v hokejovej Lige majstrov až v predĺžení. Ronnie dobre leštil tágo len do osemfinále. Víťazom snookrovej Grand prix sa stal Barry Hawkins. Športovať sa našťastie bude aj vo Valentínskom týždni.

Majstrovstvá sveta zimných športov: týždeň druhý

V druhom týždni máme v ohni horúcejšie želiezka ako v prvom. Minimálne v alpských disciplínach. Jednu dobrú a viac zlých správ posiela Adam Žampa. Bolesť doliečovaného členku už necíti. Horšie je, že ju prehlušili bolesti druhého členku, pozadia a zvyšku tela po nechutnom páde. Podľa posledných informácií nastúpi napriek tomu už na superkombináciu. Nevedno či chce bolesti rozhýbať, alebo sa len doraziť. Najväčšie medailové šance zostávajú stále v ženskom slalome. Len nech dievčatá trénujú opatrne. V biatlonovej časti čakajú pretekárov maratóny. Nábojom k úspechu je dokonalá streľba, vyhnúť sa minútovým trestom a môže sa výrazne presadiť i slabší bežec. Podľa doterajších výsledkov by sme mali mať zastúpenie i v záverečných pretekoch s hromadným štartom. Nádej na medailu stále žije. Získajú medailu zjazdári a biatlonisti?

Naša predtucha je skromná. Budeme radi ak s plackou prídu aspoň jeden z nich.

Bitka o playoff Lintnerligy

Do konca základnej časti zostáva už len pár kôl a na chvoste tabuľky je slušná tlačenica. Utorňajšie kolo postaví proti sebe tímy poslednej štvorky. Zdanlivo najlepšiu východiskovú pozíciu má Zvolen. Na deviate miesto má náskok 11 bodov a pred sebou zápas u posledného. Liptovský Mikuláš ale stráca na postup len dva body a stále má o čo hrať. Priamy súboj o ôsme postupové miesto odohrajú Nové Zámky s Trenčínom, ktorý na ľade bojuje už za dve svoje legendy v nebi. Napínavé bitky o štvrťfinále je ideálne si pozrieť priamo na tribúnach.

A kto spraví dôležitý krok k postupu? Naša predtucha hovorí Trenčín a Zvolen.

Štvrťfinále európskeho pohára na Myjave

Myjava nežije len korešpondenciou futbalového klubu s funkcionármi SFZ či ÚLK. Volejbalisti z Kopaníc sa tretím rokom zúčastňujú Challenge cupu. Prvé dva ročníky sa skončili hneď pri prvom výlete do zahraničia. V aktuálnej sezóne však už zdolali dve prekážky. Rakúsky Niederosterreich vyradili po dvoch výhrach na nulu. Druhé kolo so Záhrebom sa nieslo v duchu Akú požičaj, takú vráť. Oba celky vyhrali svoje domáce zápasy 3:0. O postupe rozhodol zlatý set hraný do 15 bodov. Slovenský zástupca vyhral 22:20. Za odmenu privíta aktuálneho lídra francúzskej ligy v kádri so slovenským reprezentantom Patákom. Súper akým je Chaumont nechodí na Slovensko často. Malý volejbalový sviatok nielen pre Kopaničiarov. Favorit je jednoznačný. Výhra domácich by sa rovnala zázraku, podarí sa s favoritom uhrať aspoň set?

Predtucha - respektíve prianie - znie Áno.

Romantická Liga Majstrov

Do svojho play off sa prepracovala už aj futbalová Liga majstrov. Napriek dlhodobému napredovaniu úrovne Fortunaligy, znova bez slovenskej účasti. Najnovšie je vinníkom Myjava, ktorá dlhodobé úspechy klubového futbalu v Európe absolútne degradovala. Do osemfinále sa prepracovali mančafty, ktoré stále nepochopili pointu zimnej prípravy. Messi a spol sa vybrali osláviť Valentína do najromantickejšieho mesta. Či to bude v Paríži romantika alebo niekto dostane poriadnu nakladačku uvidíme už v utorok. Druhou dvojicou ktorá si to nežne rozdá o postup je Benfica a Dortmund. Streda je romantický zástrčkový deň bez ohľadu na dátum. Pusinky z Madridu bude vrúcne prijímať Marek Hamšík so svojim Neapolom. V Mníchove si budú lásku vyznávať Bayern s Arsenalom.

Nakoniec posledná predtucha. Doprajeme Marekovi gól? Doprajeme, ale nedá ho.

Platené športové televízie v posledných dňoch rokujú o trestnom oznámení na ÚLK. Chcú si nárokovať ušlý zisk. Začína jarná časť Fortuna ligy. Tribúny budú praskať maximálne od mrazu, ale televízie sa sťažujú na odliv divákov nižšiu sledovanosť a tržby z reklamy. Škandál budeme sledovať naďalej. Prvé čísla odlivu prinesie Rišo už v pondelok v Trénerovinách. My sa vidíme o necelý týždeň, už naozaj v nedeľu. 

Martin Ferianec

Martin Ferianec

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár