Anjel otvoril cestu do pekiel

16.02.2017 / Stewo Biroš
Anjel, ktorý potupil Barcelonu. (photo: SITA/Michel Euler)

Anjel, ktorý potupil Barcelonu. / (photo: SITA/Michel Euler)

Park princov v utorok rozmetal katalánsku pýchu na žobrácku huňu, Barcelona so spektakulárnym ofenzívnym trojzubcom Messi – Neymar - Suarez vystrelila za deväťdesiat minút presne raz na bránu a sám Leo, a to sa podržte, sa v šestnástke súpera nedotkol lopty čo by jediný raz. Argentínsky cupko stratil loptu osemnásťkrát a so Suarezom si vymenil presne päť prihrávok.

Kto nevidel, nemôže uveriť

Všetci spomenutí navyše v plnej forme a nezranení, vtípky, irónia i sarkazmus nabok. Hej, sú to iba ľudia, nezabudnite však, že s platom, na ktorý priemerný Slovák potrebuje 1328 rokov. Kto proste zápas nevidel, nemôže uveriť.

I za stavu dva nula ešte lover, hejter i futbalový agnostik povinne veril v barcelonský tlak a nejaký ten pokus o obrat. Gól na drne rivala, toť poklad predsa jest. Depak.

Barcelona naďalej a ireverzibilne pripomínala Osasunu o deviatich v poli, všade druhá najlepšia na ihrisku. Po treťom klinci bolo všetkým radno veriť, že to čo vidíme už ani nie je jedenástka, čo schytáva debakel, lež skôr klub, ktorý stráca tvár...

Že koniec jednej éry? Trochu prehnané, Luis Enrique už ale príchod leta nemá nárok prežiť.

Senžermén by s takým výkonom porazil každé mužstvo na planéte, takticky, fyzicky, mentálne, všelijako. Emre je kráľom Paríža, Anjel Maria otvoril cestu do pekiel. A na jej posledné dobrodružstvo je 8.marca na Nou Camp zvedavá celá planéta ...

Podcast o Lige majstrov

Telovýchovný vedúci a Martin Petro rozobrali celé prvé kolo playoff Ligy majstrov. Počúvajte TakUrčitee Podcast, epizódu číslo 4 na SoundCloud, alebo iTunes. 

Stewo Biroš

Stewo Biroš

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár