Predtucha týždňa: Liga majstrov bude nudná

20.02.2017 / Martin Ferianec
Kasper Schmeichel sa v Seville zapotí. (photo: SITA/AP Photo/Rui Vieira)

Kasper Schmeichel sa v Seville zapotí. / (photo: SITA/AP Photo/Rui Vieira)

Stretol sa týždeň s týždňom tak ako vie len človek s človekom a preto máme ďalšiu športovú pozvánku. Predtým sa patrí zhrnúť poslednú Predtuchu. Že slovenský futbal nikoho nezaujíma, sme uhádli celkom presne. Medailu od zjazdárov rovnako. Ale úprimne: čakali ste, že ich bude päť? VE-ZU jedno striebro. PE-VLH rovnako, plus jedna zemiaková. Falát so zdravým Žampom tiež po striebre. OK, reálne to bolo v jednej disciplíne. Volejbalovej Myjave sme želali aspoň set. Mala k nemu blízko. Naživo som zažil situáciu, o ktorej som si myslel že je možná len v tretej pakistanskej lige. Ale otočka z 22:17 na 22:25 sa dá bohužiaľ aj na úrovni Challenge cupu. Zápas bol skvelý, kto sa nenechal navnadiť môže banovať. Tip na neapolského Mareka bohužiaľ vyšiel, a na 50 percentách sme zostali i v prípade hokeja.

Športové udalosti nás neminú ani v najbližšom týždni tak pozrime kde upriamime svoje okále.

Skoky? Behy? Anebo vobojí

Keď sa povie Lahti, napadne ma (nebezpečne zozadu) Jarek Nohavica a jeho Lachtani. Ale nie o tom som chcel. Lahti, privíta skokanov, bežcov i tých ktorí vedia oboje a rozdá im cez 20 sád majstrovských kovov. V disciplínach ktoré nás najbližší týždeň čakajú máme asi viac funkcionárov ako športovcov schopných o tie kovy sa poruvať. Napriek tomu sa národná rozhlaso-televízia hecla a to, ako sa našim športovcom nedarí, si môžeme pozrieť naživo. Signál bude vraj vo farebnom prevedení. Predtucha? Mám svrbenie v ľavom kolene, že sa zaobídeme bez cenného kovu. Pravdepodobne.

Neromantická liga majstrov

Ani samotný Valentín nezaručil romantiku na futbalových euro trávnikoch. Bayern, PSG a z časti i Real dávali súperom odzadu bez lásky návod, ako do ďalšieho kola. Platonickú lásku prejavila iba Benfica voči Dortmundu. V utorok si pospíme pri zápasoch mešťanov z Manchesteru s Monakom a nemecký Leverkusen (podľa Martina Petra v podcaste skrátka Neverkusen) nás uspí za pomoci Atletica Cvernovka Madrid. Stredu necháme na zváženie, či je prednejšia láska k futbalu pred láskou ozajstnou. Takou stredajšou. Kto si povedal "áno" uvidí rozprávku o Portskom drakovi, ktorému skúsi dať po lebeni Turín. Anglické Borčice zablúdia do Sevilly. Naša predtucha je, že Liga majstrov opäť uspí. V kurzovom lístku to nehľadajte ale je to tutovka.

Zasadací štvrtok

Prvý krát vás pozvem na športovú udalosť za „zeleným stolom“. Štvrtok je nenápadný futbalový deň. Jedno ligové kolo už odznelo, ďalšie má minimálne dva dni čas. Pritom je to deň, ktorý ovplyvňuje slovenský futbal viac ako samotné víkendové boje. Zasadači všetkých zasadačov sa zídu a zasadajú. Zasadá športovo-technická komisia, disciplinárna komisia a tak ďalej a tak podobne. Ak máte potrebu fandiť svojim, štvrtok je ten deň, kedy sa odklepnú všetky pokuty za hrubé nešportové správanie či schvália tresty pre kluby za veľmi vysokú trávu. ŠTK odsúhlasí zmenu hracieho času delegáta či rozhodcu. Štvrtok je ten deň, ktorý hýbe slovenským futbalom. Závery si pravidelne čítajte, odporúčam. Online vždy štvrtok navečer a v tlačenej podobe v jedinom športovom denníku vždy v sobotu. Aby sme mali úspešnú Predtuchu skúsime tipnúť, že úradná správa uzrie svetlo sveta i tento týždeň.

Štart Moto sezóny

Ľudia si zaslúžia istoty. Pravil najmocnejší. Za môjho detstva pravidelne začínala moto sezóna v Austrálii. Pre mňa väčšinou prvými tréningami F1, v časoch keď znamenala viac ako promenádu reklám na monopostoch. Nostalgia ma chytila pri pohľade na kalendár Superbikov. Začínajú najbližší víkend, takisto v Austrálii. Pre nás nostalgikov sezónu obohatí veterán Melandri, okrem iného majster sveta v kategórii 250 z roku 2002. Reprezentanta budeme už klasicky závidieť bratom Čechom. Celou sezónou nás prevedie na Eurosporte Béla. Béla En, nie Béla Bé. Nechcem pokaziť štatistiky, tak radšej nepredvídam nič.

Martin Ferianec

Martin Ferianec

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár