Post coitum Ligy majstrov: Výstavný mazec na Etihade

23.02.2017 / Stewo Biroš
Hráči Monaka sa museli držať za hlavu. (photo: SITA/AP Photo/Dave Thompson)

Hráči Monaka sa museli držať za hlavu. / (photo: SITA/AP Photo/Dave Thompson)

Ak sledujete futbal iba občas, v Lige majstrov vám spokojne stačilo ktorýchkoľvek dvadsaťšesť minút z Etihad Stadium nato, aby ste do konca roka nemuseli vidieť z futbalu ani f. V belasom Manchestri sa v utorok kopal výstavný mazec roka.

MAN CITY – MONACO … Post Coitum

Nepremeniť na Eastlands penaltu, dať tri výstavné kúsky a napriek tomu prehrať o dva, to už je, poviem vám že iný hokej. Domáci vo vedení, remíza, hostia vo vedení, remíza, hostia vo vedení, remíza, domáci vo vedení a konečný klinec potvrdzujúci víťazstvo. Nekonečný kolotoč najfajnovejšej futbalovej noblesy a drámy v jednom.

Čo aktér na ihrisku to príbeh, 19-ročný Kylian Mbappe a Portugalčan Bernardo Silva doslova opantali planétu, Aguero urval vagón s genialitou, Stones transformoval z Mr. Zero na Mr. Hero. Sane bol /hlavne v prvom polčase/ doslova InSane, Caballero aj s nevyoperovateľne katastrofickou rozohrávkou lapil najpr penaltu a pred koncom i gól na možných 5:4.

Guardiolu som videl hádam prvýkrát v živote vyskočiť vo vetrovke a Radamel Falcao? Bol to vôbec ten istý človek, ktorý len nedávno na Trafforde trel takú biedu, že človek pochyboval, či hral tento vôbec v živote futbal? Dve Kolumbijčanove koncovky a dva góly za pár minút činili presne toľko, čo spravil večne skromný hroťák za United za celú sezónu v tomto meste. Jeho banánový lob ostáva adeptom na tú najúprimnejšiu drzosť z veľkej encyklopédie oxymorónov. A Subasicovu zabudnutú zásteru si nezabudnite kuknúť večer na Markíze v /anti/frajerovi na záver.

Držanie lopty 67:33, strely 10:15, na bránu rovných 6:6, konečný stav 5:3 /1:2, 4:1/. Hegel by povedal že Jednota idey a zmyslu, Wenger že Óda na futbalizmus a ja vám poviem, že ak chcete 15. marca sledovať na pobreži Stredozemného mora nejakú tú odvetu, stopercentne vám nebude stačiť ani 90 minút.

Chystajte groše do kasína a dočítania v Monaku, priatelia.

Podcast o Lige majstrov z minulého týždňa hovoril aj o tom, že najlepší futbal môže byť v dvojičke City - Monako. 

Stewo Biroš

Stewo Biroš

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár