Predtucha týždňa: Kližan - Gombos - Kovalík?

27.02.2017 / Martin Ferianec
Norbert Gombos má dobrú formu. (photo: Marko Erd)

Norbert Gombos má dobrú formu. / (photo: Marko Erd)

Štvrtý týždeň dávame do pozornosti športové udalosti, ktoré sa oplatí jedným, v lepšom prípade i druhým okom sledovať. Dnes sa dostávame asi najbližšie k pointe, prečo naša už pravidelná rubrika vznikla.

To, že sa hrá liga futbalová Liga majstrov by ste pravdepodobne postrehli i bez našej pomoci. Rovnako kedy fandiť slovenským lyžiarkam medzi slalomovými bránkami. Ostatné médiá masírujú dostatočne aj každý záber do pedálov veľkého Sagana. Naša úloha je iná - upriamiť pozornosť na udalosti, ktoré mainstreamoví ilumináti fanúšikom taja. Ukojiť športovú dušu zážitkom nie úplne tuctovým je predsa možné aj bez najväčších hviezd. Alternatívne.

K výsledkom predtúch z minulého týždňa sa ani neoplatí vracať. Postavil som ich tak, že museli byť pravdivé všetky. Áno zaspal som znova i pri Lige majstrov. Po prečítaní výsledkov som sa k nej predsa vrátil vďaka zastav pretoč pusti znova na mojom televízore. Lyžiari nesklamali predtuchu, v Lahti zostali ľahko bez medaily a úradná správa na futbalovom zväze úspešne vyšla. Dúfam, že ste si ju prečítali.

Mládežnícky biatlon

Viem viem prichádzam ako sa hovorí po funuse. Mládežnícky šampionát, ktorý sa koná v našom Osrblí má väčšinu disciplín za sebou. Pre našu mládež sú úspechom zatiaľ všetky výsledky do prvej tridsiatky. Z programu majstrovstiev nám pre tento týždeň zostali už len štyri preteky. Štafety bývajú tým najatraktívnejším, čo biatlon ponúka. Preto ak máte cestu cez Horehronie (napríklad keď vaše deti prázdninujú) bežte si vychutnať svetový biatlon naživo. V pondelok dorastenci s dorastenkami a v utorok ich juniorskí kolegovia.

Futbox

Že existuje športová zábavka s názvom futbox už vďaka TakUrčitee viete. Najbližšiu nedeľu sa uskutoční turnaj, ktorí organizátori označujú za najväčší v histórii. Dokonca sa ešte stihnete aj prihlásiť, keby ste si chceli pomerať sily s najlepšími. Okrem srandy môžete vyhrať zájazd na zápas svojho obľúbeného futbalového klubu. Radím tvoriť dvojicu s niekým, kto fandí rovnakému klubu ako vy. Aby ste si prípadnú výhru vedeli užiť. Ak sa necítite na aktívne meranie si síl, môžete prísť aspoň mrknúť, je to ozaj prča. Hrať sa bude v nedeľu od 10:00 zimného stredoeurópskeho v nákupnom centre vedľa aktuálneho sídla belasých futbalistov.

Záčína lakrosová liga!

Pozvánku venujem špeciálne kolegovi Martinovi Petrovi. I jemu (i keď zatiaľ veľmi platonicky) učaroval šport s náčiním podobným tenisovej rakete, len so značne mäkším výpletom. Všetci fanatickí priaznivci lakrosu ukončia 7-mesačný pôst v sobotu vo Zvolene. Na jednom mieste sa odohrajú všetky tri zápasy prvého kola slovenskej lakrosovej ligy. Najskôr od desiatej domáci Zvolen proti Budapešti, po nich bratislavský Bats s Trnavou a v poslednom zápase uvidíte viťaza všetkých ročníkov Bratislava Tricksters v súboji s niekoľkonásobným medailistom z Prievidze. Skalica ako posledný účastník ligy má voľno. Vidieť naživo lakros si nemôžete nechať ujsť. Hrá sa na ihrisku SOŠ technickej. V rámci predtuchy skúsime tipnúť či sa podarí Martinovi vidieť aspoň jeden zápas sezóny naživo. Ja verím, že neodolá

Mužský tenis vo forme

Slovenskí tenisti si po reprezentačnej prestávke plnia povinnosti, ktoré sú im bližšie. Naháňajú body po turnajoch ATP. Hneď ako si vyzliekli nepohodlné tričká s nápisom Slovensko lietajú po kurtoch o čosi ľahšie. Tri týždne v rade sme mali zastúpenie v pavúkoch turnajov najvyššej kategórie. Prvé dva týždne vyšli miláčikovi internetových hejterov Kližanovi, minulý týždeň ho krásne v Marseille napodobnil kvalifikant Norbert Gombos. Rovnako cez kvalifikáciu sa preštrikoval cez víkend do hlavného turnaja ATP Jozef Kovalík. Aby pokračoval v nastúpenom trende reprezentačných kolegov, budeme fandiť na diaľku do Sao Paula. Mám tušáka, že sa mu to podarí. Nech majú internetoví tréneri priestor na analýzy prečo nezahral rovnako v Davis cupe.

Martin Ferianec

Martin Ferianec

Napíš komentár