Ľadovo ostrý rebríček: Odmena za poctivú robotu

28.02.2017 / Tomáš Tomeček
Corgoň Filip Bajtek a Vojak Lars Volden z Trenčína ukazujú, že ide už o každý puk. (photo: Martin Havran             )

Corgoň Filip Bajtek a Vojak Lars Volden z Trenčína ukazujú, že ide už o každý puk. / (photo: Martin Havran )

Vonku, aj na niektorých ľadových plochách sa otepľuje, preto dobre padne kvalitný a vychladený ĽOR. Na zdravie!

V tejto sezóne nazývame družstvá najvyššej národnej hokejovej súťaže najkrajšími menami z ich bohatej histórie.

10. PLASTIKA 81 NITRA (2.)

Šok! Inak sa nedá nazvať hanebný výpadok nitrianskych Corgoňov v zápase s Novými Zámkami. Osmičku si majstrovská Nitra nemôže dovoliť, ani keď súperovi ide o každý bod v snahe skončiť na ôsmom mieste, potrebnom pre playoff. Výhra o gól proti Vojakom im od posledného miesta nepomohla. Nitra tento týždeň v rebríčku s prívlastkom posledná. Za trest.

9. POPRAD - TATRY (3.)

Kamzíci si v minulom týždni prešli krízou. Nezvládli podtatranské derby. Za výkon si štvorku zaslúžili lebo to vyzeralo, akoby sa na posledné dejstvo ani nedostavili. Detto v zápase s Baranmi. Štyri strelené góly v dvoch zápasoch je žalostne málo, zvlášť keď sa jedná o mužstvo so solídnym potenciálom. Zjavne sa im pred koncom ligy roztriasli kopýtka. Trénerovi neostáva nič iné iba hráčom prízvukovať, prečo je Poprad považovaný za šťuku ligy. Ale možno len chcú skončiť na šestke a vyzvať v prvom kole vyraďovačky VSŽ Košice.

8. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN (6.)

Rytieri z Pustého hradu uhrali aj pustý počet bodov. Len dva zo šiestich možných. Zaspali záver zápasu s Martinom, prebrali sa až v predĺžení. Tri inkasované góly v tretej tretine od Vlkov znamenajú ôsme miesto v rebríčku. Pozerať sa na spiacu Šípkovú Ruženku je milé, no u hokejistov na ľade to neplatí. Výkonom potešili aspoň Lušňák s Pulišom. Sklamali brankár aj obrana.

7. DUKLA TRENČÍN (7.)

K Vojakom je veľmi ťažké písať niečo nové. Posily zo Slovana veľmi nepomáhajú resp., zatiaľ ich príspevok na zisk bodov veľmi nestačí. Získali len chudobný jeden. V dobrom svetle sa javia Vopelka so Šimúnom, ale dať menej ako gól na tretinu v období tohto rebríčka je veľmi slabé. Stále neverím, že by vypadli z ligy, rovnako ale o semifinále playoff asi nikto v Trenčíne neblúzni. Šancu na ôsme miesto ešte majú, no každým kolom menšiu. Snáď bude lepšie ďalšiu sezónu.

6. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA (1.)

Barani sa tak tešili na zápas s Martinom, že pri rozkorčuľovaní roztopili časť ľadu. Horúce korčule nedokázal schladiť ani druhý generátor, zápas sa neodohral. Riešenie má vraj na stole disciplinárka, na fórach už sa vtipkuje vo veľkom. V Bystrici vraj zabudli, že Barani majú istotu play-off. Okrem toho ešte vyhrali nad Popradom, vďaka tretej tretine a trom gólom. Žeby sa ľad topil už vtedy?

5. MARTIMEX MARTIN (9.)

Martinčania tento týždeň odohrali len jeden zápas. Ale bojovný. Potvrdili, že dva góly v hokeji nič neznamenajú, hlavne ak za sebou máte fantastické publikum takmer nič nie je nemožné. Ani získať bod za stavu 1:3 na začiatku tretej tretiny. Na bojovnosť Martimexu sa neteší žiadny súper v playoff. Do konca základnej časti to bude ešte zaujímavé, aj keď nevieme ako bude vyhodnotený ich (ne)duel s Baranmi.

4. VSŽ KOŠICE (8.)

Oceliari pravdepodobne zaradili vyšší rýchlostný stupeň. Možno ich vystrašil výsledok Nitry, možno sa zohrievajú pred najdôležitejším mesiacom v kalendári. Každopádne, Newcastlu nabalili päť kúskov na dlhú cestu na juhozápad. Viac rezonovalo rozhodnutie Vincenta Lukáča, ktorý nesúhlasil s vyvesením svojho legendárneho dresu pod strop Steel arény. Viac o tejto téme napísal telovýchovný vedúci. Oceliari vyhrali aj v Liptovskom Mikuláši, dva góly im stačili. Berú zemiakové miesto

3.  SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (10.)

Mikuláš sa dostal pomerne vysoko v rebríčku. Prekvapil Kamzíkov aj mňa. Nepredpokladal som, že posledné mužstvo skutočnej tabuľky nájde v sebe silu otočiť zápas v záverečnej tretine. Behom štyroch minút. Prilbu dole páni. Keby mužstvo hralo takto oduševnene skôr nemuselo byť tam kde práve je - jeden a pol nohou v baráži. Nech im je motiváciou medailové miesto v rebríčku, zaslúžia si ho za otočku v Poprade.

2. NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY) (4.)

„Né šest, vosum!“ Konštatovala dávno-pradávno Helena Rúžičková a mala by pravdu. Zámky si spomenuli, prečo z nich ostatné mužstvá mali kedysi obavy. Lebo Drtina, Paulovič, Kytnár, Saarinen a  niekoľko ďalších hrdinov. Postarali sa o najlepší zápas v sezóne.

1. SLOVENA ŽILINA (5.)

Prvé miesto nie je úplne jednoznačné, ale ani prekvapujúce. Každý žiak ktorý poctivo drie sa skôr či neskôr dočká pochvaly. Najmä preto je dnes Žilina prvá. Prišla síce o bod v Trenčíne, mrzieť to ale Vlkov veľmi nemusí. Chuť si napravili so slabým Zvolenom. Takže na severozápade nič nového, výhoda domáceho prostredia v prvom kole ich už asi neminie. Káru ťahajú Stupka s Húževkom, pochvalu si zaslúži aj zbytok kolektívu.