Juergen Klopp je Robin Hood

01.03.2017 / Igor Tabiš
Jurgen, Jurgen.  (photo: SITA/AP Photo/Dave Thompson)

Jurgen, Jurgen. / (photo: SITA/AP Photo/Dave Thompson)

Na zápas Liverpoolu FC proti Leicestru som sa v pondelok tešil ako malý chlapec, ktorý kráča na svoj prvý tréning s novými kopačkami. Šestnásť dní bola večnosť – presne toľko trvala prestávka medzi dvoma zápasmi The Reds v Premier league. Naposledy ešte 11. februára porazili na Anfielde Tottenham 2:0.

Dlhý čas medzi dvoma zápasmi sa rozhodol využiť aj Juergen Klopp, po svojom. „Kloppíčata“ zobral na štvordňové sústredenie do španielskej La Mangy. Vravím si paráda. Hráčom padne krátke sústredenie v teplejšom podnebí určite vhod a na „Lester“ vybehnú ako z veľkej knihy.

Vytriezvenie

Už informácie pred zápasom vo mne ale vyvolávali pocit neistoty. Presne ten, ako keď Roy Hodgson svojho času kúpil Christiana Poulsena a prehlásil, že okrem bránenia dokáže aj strieľať góly. Nonsens na druhú.

Späť k pondelku. Vyšlo najavo, že Jordan Henderson nenastúpi pre zranenie nohy a na stopérskej pozícii sa predstaví brazílsky kúzelník Lucas Leiva. Začal som mať pocit, že Liverpool chce opäť pomáhať tímu bojujúcemu v Premier league o záchranu.

Keďže svoju jedinú lásku menom Liverpool FC poznám už za tie roky dokonale, moje predtuchy sa naplnili do bodky.

Leicester bol jednoducho lepší a išiel do zaslúženého vedenia. Nemohol som uveriť že mužstvo, ktoré malo vyše dvoch týždňov zápasové voľno a sústredenie v Španielsku hrá ako slovenský klub zhruba v 6. okresnej lige. Tam, kde sa to kope predovšetkým za pivko a klobásku po zápase.

Náhoda?

Prejdem k tomu, čo som chcel povedať titulkom článku. Liverpool FC okúsil v tejto sezóne chuť prehry už päťkrát. Nič mimoriadne, zaujímavejší je podrobnejší pohľad na detaily.

Všetky prehry majú niečo spoločné - boli proti tímom, ktoré sa ocitli v aktuálnej sezóne v pásme zostupu. Štyri vonku - proti Burnley (0:2), Bournemouthu (3:4), Hullu (0:2) a teraz Leicestru (1:3). Jedna doma - na „nedobytnom“ Anfielde vyhrali trápiace sa labutie zo Swansea. Pamätná prehra aj pre niektorých na TakUrčitee.

Zápasy proti Swansea, Hullu a Leicesteru majú spoločné aj niečo iné. Kluby pred nimi vymenili manažérov a prvý zápas nových si odskákal Liverpool. Nové metly prišli a upratali The Reds z cesty. Poraziť Liverpool je vždy tak trochu prestíž, najmä keď ste v kríze a nedarí sa.

A tak či chcel alebo nie, sympatický 49-ročný chlapík zo Stuttgartu dostal novú prezývku. Hovorí mu "Robin Hood“. Bohatým body berie a chudobným rozdáva.

Keby bolo keby...

Zaujímavý je ešte jeden fakt. Ak by sa titul v Anglicku udeľoval iba šiestim najlepším mužstvám v tabuľke Premier league za ich vzájomné zápasy, hádajte kto by bol majstrom? Znie to možno neuveriteľné, no práve Liverpool.

V tabuľke vzájomných zápasov šiestich najlepších je momentálne na prvom mieste, získal už 16 bodov. Conteho Chelsea o tri menej, tretím Tottenham 9. Takto to ale bohužiaľ nefunguje v žiadnej súťaži...

Igor Tabiš

Igor Tabiš

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár