Ľadovo ostrý rebríček: Posledná zákruta

07.03.2017 / Tomáš Tomeček
Barani vyhrajú základnú časť.  (photo: SITA/Jakub Julény)

Barani vyhrajú základnú časť. / (photo: SITA/Jakub Julény)

Lintnerliga sa blíži do svojho prvého finále – finišuje základná časť, mužstvá pomaličky získavajú istoty, čo sa týka play-off. Na tróne si bačujú bystrickí Barani, na konci pelotónu sa smutne krčia Liptáci a nad nimi prebieha ešte zaujímavý súboj o šieste, siedme aj ôsme miesto. Zatiaľ má najvýhodnejšiu pozíciu Martin, všetko bude jasné až v nedeľu preto si vychutnajme poslednú zákrutu pred cieľovou rovinkou. Tentokrát zostali žilinskí Vlci bez poradia, odohrali len jeden zápas proti Nitre.

V tejto sezóne nazývame družstvá najvyššej národnej hokejovej súťaže najkrajšími menami z ich bohatej histórie

SLOVENA ŽILINA (1.)

Tímu spod Dubňa prerušila víťaznú šnúru Nitra, bez prehry boli päť zápasov, vrátane piatkového, na ktorý sa ani neprezliekli. Dôvodom bol neuspokojivý kamerový systém na martinskom štadióne. Zápas bol od zeleného stola kontumovaný v prospech Vlkov výsledkom 5:0.  

9. VSŽ KOŠICE (4.)

„Houston, máme problém!“ hlásia košickí fanúšikovia už nejaký ten týždeň. Hráči naopak v sledovanom období rebríčka mlčali. Nula strelených gólov v posledných 129 minútach, to sa Oceliarom nestalo pekne dlho. Košickému divákovi chuť napraví len play-off s majstrovskou bodkou. Alebo výmena trénera? Mr. Čada napokon skončil na lavičke VSŽ, do konca sezóny prevzali magnetické tabule s načrtnutou ľadovou plochou Marcinko s Bartánusom. Otcovia dvoch košických odchovancov. Vymeniť trénera tri zápasy pred playoff je určite o udalosť sezóny vo VSŽ porovnateľná s vyradením štyroch čísel a košickým Maradonom

8. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (3.)

Sokolom došiel dych a nastala situácia, ktorá hokeju na Liptove neprospeje. Istá účasť v baráži. Pre mužstvo okolo Jozefa Stumpela a Mareka Urama smutná realita. Hoci si nemyslím že vypadnú, jednoduchú cestu barážou neočakávam. Pozitívum vidím možno tak v dvoch strelených góloch do siete Baranov. No v zápase s Martinom sa ukázalo, prečo je klub spod Nízkych Tatier posledný.

7. POPRAD-TATRY (9.)

Presunieme sa viac na východ, pod Tatry Vysoké. Kamzíci mali za súperov dríčov so spodnej časti tabuľky, Trenčín a Nové Zámky. Z dôležitého dvojzápasu si odnášajú opäť iba skromný bod. Najmä v súboji so Zámkami sa ich čakalo viac. Teraz sú podtatranci v nepríjemnej situácii. Majú rovnaký počet bodov ako Martin. Sen o východniarskom derby v úvodnom kole vyraďovacieho pavúka sa môže veľmi rýchlo rozplynúť. Bola by to škoda.

6. MARTIMEX MARTIN (5.)

Svoj kalich horkosti si do dna pije Martin. Toľko smoly hádam nemalo žiadne mužstvo v histórii najvyššej hokejovej súťaže. Aspoň, že zvládli duel s Liptákmi. Góly padli po pekných akciách a výdych fanúšikov bol značný. Zápas s Bystricou prehrali, navyše na nulu. Martin v tejto sezóne na Baranov zahrať nevie, z pätice zápasov prehral štyri.   

5. NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY) (2.)

Nové Zámky si držia svoju miestenku do playoff hokejkami - korčuľami. Zatiaľ sa im darí odrážať atak Vojakov, veriteľ Cardwell odmieta kapitulovať.  Takmer sa im podarilo vybojovať bod s lídrom tabuľky z Banskej Bystrice. V nedeľu ich však čaká priama konfrontácia, ktorá môže rozhodnúť o poslednom do tanca. Predtým majú doma Martin a Mikuláš. 

4. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN (8.)

Zvolen sa usadil na pohodlnom piatom mieste skutočnej tabuľky ligy. Päť z desiatich znamená priemer a práve ten je túto sezónu charakteristický pre hráčov spod Pustého hradu. Výhra nad Košicami v ich aréne dáva tušiť, že v playoff môže Zvolen miešať karty. Pri menách ako Klhúfek, Mráz či Puliš musí byť každé mužstvo obozretné. Najmä Žilina. 

3. PLASTIKA NITRA (10.)

Nitra sa spamätávala z nepríjemného novozámockého K.O. ešte v zápase so Zvolenom, no muž zápasu Pupák jej zariadil dva body. Padnutý kameň zo srdca bolo počuť od Martina po Košice. Následne, hlavne s pomocou Copeho dvoch gólov Corgoni rozprášili Žilinu 4:1. Dovolili jej skórovať až v závere a prvá formácia budí opäť veľký rešpekt. 

2. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA (6.)

Barani prví tam a druhí u nás. Mali relatívne ľahších súperov (LM NZ, MT), všetky zápasy vyhrali v riadnom hracom čase, splnili kvótu tri góly na zápas. Je to taký bystrický štandard. Štylista Országh ešte doladí detaily a Bystrica pôjde do ďalšej fázy „vyfešákovaná.“   

1. DUKLA TRENČÍN (7.)

Dukla si prvé miesto v rebríčku zaslúžila enormnou snahou v prvom rade a piatimi bodmi zo šiestich možných v rade druhom. Bonusové bodíky pribudli za to, že nedostali gól od Košíc. Posily z Bratislavy sa začínajú vyplácať, uvidíme, či nie je neskoro. Stále majú najmenej strelených gólov zo všetkých. Kľúčový zápas sezóny by mohol byť ten so Zámkami v nedeľu. Ak bude o čo hrať, výhodou pre Trenčanov bude celkom určite domáce prostredie. Som zvedavý, či vypredajú štadión. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár