Slovnaft cup: Zostalo osem vytrvalých

07.03.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Kristian Kushta z Michaloviec sa takto tešil na jeseň z pohárového gólu v sieti Nitry.  (photo: SITA/Viktor Zamborský)

Kristian Kushta z Michaloviec sa takto tešil na jeseň z pohárového gólu v sieti Nitry. / (photo: SITA/Viktor Zamborský)

Tritisícšesťstoosem hráčov, tristodeväťdesiat zápasov a 685 gólov. Také sú hrubé čísla aktuálneho ročníka slovenskej pohárovej súťaže. Slovnaft Cup vstupuje do rozhodujúcej fázy, dnes a zajtra je na programe štvrťfinále. Z 205 tímov zostalo posledných osem vytrvalých.  

DAC Dunajská Streda - FK Poprad, utorok 18:00

Program otvorí dnešný podvečerný zápas na ostrove Žitnom. Domáci si užívajú novo otvorený rozostavaný štadión, jednou z motivácií chalanov v žlto-modrom je urobiť dierku do pohárového sveta práve cez Slovnaft cup. Keby sa im podarilo vysúťažiť si miestenku do predkola Európskej ligy stavím sa, že stavebný ruch by v Dunajskej neprestal. Makalo by sa deň-noc, aby bolo všetko tip-top. 

Proti bude Stano "Dobrezrobil" Šesták a jeho popradskí Kamzíci. Druholigista zatiaľ čaká na prvý súťažný zápas jarnej časti, je to logické, v Tatrách majú na rozume stále skôr lyžovačku a hokej, ako voľajaký futbal. Ak pravda nederú trávu na miestnom NTC prisťahovalci z Prešova a Michaloviec. V príprave hrali Popradčania s neslovenskými klubmi, odhadnúť ich formu si netrúfajú ani najlepšie aplikácie pre stávkarov. 

Kurzy sú nastavené na hladine 1,28 - 5,30 - 8,15

MFK Skalica - MŠK Žilina, streda 14:30

Aj v týchto dvoch mestách dostane zajtra prednosť futbal pred hokejom. Skaličania hrajú finále prvej ligy proti Detve, žilinskí Vlci si brúsia zuby na (podľa všetkého) Zvolen v prvom kole playoff Lintnerligy. Futbalisti si to medzi sebou rozdajú v stredu popoludní v Skalici. 

Žilina na jar zatiaľ nie je taká istá pri marši za ďalším titulom, body tratili aj naposledy v Podbrezovej. Skalica vyhrala prvý zápas jari v druhej lige v Novom meste 1:0, generálka sa teda vydarila. Šošoni by celkom isto radi predviedli kvalitný výkon, po ktorom postúpia s prehľadom. V pohári však ale už raz museli cez penalty, v Seredi som to videl na vlastné buľvy. 

Aj preto by som vo štvrťfinále Slovnaft cupu tipoval remízu po 90 minútach. Favoritom je ale určite líder tabuľky najvyššej súťaže: 7,70 - 5,20 - 1,30.

ŠKM Liptovský Hrádok - Zemplín Michalovce, streda 15:00

Penaltový špecialisti sú ale na Liptove. Miestny zástupca tretej ligy (!) môže napísať jeden z najkrajších príbehov, aký kedy slovenské poháre priniesli. Tri z piatich kôl prešli práve po rozstrele, na ich kopačkách zostala Oravská Jasenica, Lokomotíva Košice aj Liptovský Mikuláš. Vždy po výsledku 1:1. 

Michalovce majú vo svojom tíme druhého najlepšieho strelca aktuálneho ročníka Slovnaft Cupu, mladého Kristjana Kushtu. Len 19-ročný Albánec prišiel z PAOK Solún a dal v michalovskom drese zatiaľ sedem gólov. Šesť z nich v pohári. Pre Michalovce by semifinále bolo jedným z výrazných úspechov histórie, vlastne sa ale mimoriadne tešiť bude ktokoľvek, kto si zajtra popoludní bude môcť povedať "semifinalista". 

Aj tu pochádza favorit z top ligy: 5,75 - 4,60 - 1,40.

Slovan Bratislava - AS Trenčín, streda 18:00

Šláger sa odohrá na koniec programu štvrťfinále. V Bratislave sa zreprízuje finále z minulej sezóny, v Trnave vtedy dominoval AS. Slovan - po zimnej prestávke rozbehnutý v naháňačke za Žilinou - chystá odvetu. 

Aktuálna forma aj sila kádra hovorí pre belasých. Do tímu sa vrátil Vittek, Maďar Priskin páli v novom roku ostrými. Rukopis trénera Vukomanovica je čoraz čitateľnejší. 

Obrana Trenčína oproti tomu vratká. Nové ofenzívne talenty znova potrebujú čas na zohratie sa, víkendová výhra v lige prišla Trenčanom vhod.  Vzhľadom k tabuľkovému postaveniu je ich najlepšia a vlastne jediná šanca do Európy cez pohár, tipujem, že o tom bude motivačná reč trénera Ševelu. 

Môže to byť naozaj výborný zápas. Bookmakeri mierne favorizujú domáci Slovan: 1,75 - 3,60 - 4,25.

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár