O znovuzrodení Fénixa a drzom Angličanovi

08.03.2017 / Vladimír Bilohuščin
Georges St-Pierrre dal takto dole Thiaga Alvesa ešte v UFC 100. (photo: SITA/AP Photo/John Locher)

Georges St-Pierrre dal takto dole Thiaga Alvesa ešte v UFC 100. / (photo: SITA/AP Photo/John Locher)

Predaj storočia. Takto môžeme označiť 4-miliardový obchod medzi spoločnosťou Zuffa a novými majiteľmi WME-IMG, ktorý boli túto čiastku ochotný zaplatiť. Po tomto predaji totiž všetko okolo UFC ide dolu vodou. Hlavnou príčinou je strata najväčších hviezd spoločnosti.

Hviezdy zhasli

Odštartovala to Ronda Rousey, ktorá bola jedným z lídrov v získavaní platiacich divákov. Po dvoch krutých prehrách už na ňu ale nik nevsadí ani deravý groš. Conor McGregor si zasa vzal voľno a venuje sa rodine, čo je síce pekné, ale UFC plače do vankúša. Na Jona Jonesa sa už takmer zabudlo, súboje Andersona Silvu uspávajú rýchlejšie ako chloroform. Bratia Diazovci? Neviem, asi si dávajú niekde dýmku. Ešte aj ten Khabib to dokonale pohnojil... Aj keď sa ešte nájde pár slušných mien, takmer celý zvyšok štartového poľa je rád, že si ich vystúpenia pozrie aspoň rodina a známi.

Návrat strateného syna

Zúfalé časy si žiadajú zúfalé činy a tak organizácia číslo jeden vytiahla z rukáva posledný tromf. Nie je ním nik iný ako legendárny Georges St-Pierre, ktorý pred troma rokmi ohlásil svoj odchod do dôchodku. Ale prečo by mal byť tento krok zúfalý? Georges sa totiž objavil na podujatiach Bellatoru, potom deklaroval, že nemá s UFC žiadne záväzky, aby nakoniec podporil úniu bojovníkov, ktorá proti UFC priamo bojuje. Otázka teda znie, čo muselo UFC kanadskej hviezde sľúbiť, aby sa vrátila do oktagonu? Podľa mojich skromných odhadov bude mať cifra sedem núl, ale nepredbiehajme.

Do úvahy sa bralo množstvo mien, ktoré sa mohli St-Pierrovi postaviť. Azda neexistuje bojovník, ktorý by ho nechcel vyzvať. Diaz, Silva, Bisping, celá welterová váha... Nakoniec sa šťastie usmialo na Angličana Michaela Bispinga, ktorý je momentálne šampiónom strednej váhy a jemne povedané uteká pred skutočnými výzvami. Áno, treba to povedať nahlas, Yoel Romero, ako aj ´Jacare´ Souza by ho s najväčšou pravdepodobnosťou zdemolovali. Veď mal už namále pri trinástke rebríčka Danovi Hendersonovi.

Money, money, money...

Georges je ale ideálny súper. Tri roky nebol v klietke, je o váhovú kategóriu ľahší a čo je hlavné, prinesie Bispingovi pekné peniaze. Ak ste totiž šampión, mašinéria UFC vám dáva aj percento zo zisku predajov pay-per-view. A iba blázon by si vybral za súpera krutého, ale nevýrazného Romera, ktorý vám zarobí tak akurát na teplé rožky, pred oveľa schodnejším súperom v podobe St-Pierra. Ten vám zarobí na cestu na mesiac.

Za sebou už máme aj prvú paródiu, keď na spoločnú tlačovú konferenciu prišiel Bisping neskoro a prvé, čo začal robiť, bolo chrlenie urážok na stranu Georgesa St-Pierra (koho mi to len pripomína). OK, Bisping je svojim ´trash talkom´ celkom známy, tentokrát ale prestrelil o kilometre. Veď so St-Pierrom nemá žiadnu minulosť, žiadnu rivalitu, nič, na čom by mohol stavať. Vyzeralo to, že je opitý a iba chce urobiť šou. Večer v miestnom kasíne už opitý skutočne bol a aj tu sa stihol so všetkými pohádať. Čerešničkou na torte potom bolo jeho vyhlásenie, že prvý súboj, ten slovný, vyhral na plnej čiare. No popravde, urážaním a tliachaním nezmyslov vyhral tak akurát jedno posedenie u špecialistu.

Vladimír Bilohuščin

Vladimír Bilohuščin

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár